Ostatnio zalogowani
User Stats
Online : Brak Online
5 ostatnio zalogowanych
Member karolina  
2022-11-25 19:52:22
Member bojowniczka  
2022-11-15 15:04:13
Member Anna Chalupinska  
2022-11-13 13:18:39
Member Bernadeta Jastrzębska  
2020-10-21 18:32:41
administrator Administrator  
2017-12-10 17:48:13
Bezpieczna droga

Kartka z kalendarza
Dzisiaj jest
Sobota
26 listopada 2022
Imieniny obchodzą
Delfin, Dobiemiest, Jan, Konrad, Konrada, Lechosław, Lechosława, Leonard, Sylwester
Do końca roku zostało
36 dni

Wykaz lektur - klasa I

(semestr 1)

 

  1. Hans Christian Andersen „Księżniczka na ziarnku grochu”
  2. Justyna Bednarek „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)” (wstęp i rozdział dziesiąty)
  3. Władysław Bełza „Katechizm polskiego dziecka” (tekst w podręczniku)
  4. Danuta Parlak „Kapelusz Pani Wrony” (tytułowe opowiadanie)
  5. „Trzy małe świnki” (tekst w podręczniku)

 

(semestr 2)

 

  1. Adam Bahdaj „Pilot i ja”
  2. Jan Brzechwa „Kwoka” (tekst w podręczniku)
  3. Wanda Chotomska „Dzieci Pana Astronoma” (tekst w podręczniku)
  4. Grzegorz Kasdepke „Detektyw Pozytywka” (wybrane zagadki)
  5. Grzegorz Kasdepke, Kuba i Buba czyli awantura do kwadratu (tekst w podręczniku)
  6. Lucyna Krzemieniecka „O Marcu i pannie Juliannie” (tekst w podręczniku)
  7. Wojciech Widłak „Legenda o Lechu Czechu i Rusie” (tekst w podręczniku)
  8. Stefania Posadowa „Stopka królowej Jadwigi” (tekst w podręczniku)
  9. Julian Tuwim „Wszyscy dla wszystkich” (tekst w podręczniku)

 

Wykaz lektur - klasa II

(semestr 1)

 

  1. Jan Brzechwa: "Grzyby" (tekst w podręczniku)
  2. Waldemar Cichoń: "Cukierku, ty łobuzie"
  3. Joanna Papuzińska: "Asiunia"
  4. Julian Tuwim: "O panu Tralalińskim" (tekst w podręczniku)
  5. Wojciech Widłak: "Legenda o Smoku Wawelskim" (tekst w podręczniku)


(semestr 2)

  1. Hans Christian Andersen: "Calineczka"
  2. Marta Berowska, Magdalena Grądzka: "Wars i Sawa" (tekst w podręczniku)
  3. Jan Brzechwa: "Ptasie plotki" (tekst w podręczniku)
  4. Jan Brzechwa: "Przyjście wiosny" (tekst w podręczniku)
  5. Alina i Czesław Centkiewiczowie: "Zaczarowana zagroda"
  6. Wanda Chotomska: "Dzieci stawiają pomnik" (fragment "Dzieci pana Astronoma", tekst w podręczniku)
  7. Julian Tuwim: "Pstryk" (tekst w podręczniku)
  8. Danuta Wawiłow: "Król" (tekst w podręczniku)
  9. Hanna Zdzitkowiecka: "Bursztynowa korona" (teksty w podręczniku)

Wykaz lektur - klasa III

(semestr 1)

 

  1. Aleksander Fredro: "Paweł i Gaweł" (tekst w podręczniku)
  2. Barbara Kosmowska: "Dziewczynka z parku"
  3. Astrid Lindgren: "Dzieci z Bullerbyn"
  4. Roman Pisarski: "O psie, który jeździł koleją"
  5. Magdalena Połoncarz: "Jak bochen chleba w kamień się zamienił" (tekst w podręczniku)
  6. Elżbieta Safarzyńska: "Toruńskie pierniki" (tekst w podręczniku)
  7. Maria Terlikowska: "Drzewo do samego nieba"
  8. Danuta Wawiłow: "Drzewo" (tekst w podręczniku)
  9. "O poznańskich koziołkach" (tekst w podręczniku)

 

(semestr 2)

 

  1. Hans Christian Andersen: "Brzydkie kaczątko"
  2. Marta Berowska: "O śpiących rycerzach w Tatrach" (tekst w podręczniku)
  3. Jan Brzechwa: "Prima aprilis" (tekst w podręczniku)
  4. Agnieszka Frączek: "Rany Julek! O tym jak Julian Tuwim został poetą" (tekst w podręczniku)
  5. Julita Grodek: "Mania, dziewczyna inna niż wszystkie" (tekst w podręczniku)
  6. Maria Kruger: "Karolcia"
  7. Łukasz Wierzbicki: "Afryka Kazika"

 

Wykaz lektur – klasa IV

 

  1. Jan Brzechwa: „ Akademia Pana Kleksa”
  2. C. Collodi "Pinokio"
  3. Rene Gościnny, Jean Jacques Sempe: „ Mikołajek” ( wybór opowiadań)
  4. Baśnie - wybór
  5. Roald Dahl: „ Charlie i fabryka czekolady”
  6. Janusz Christa: „ Kajko i Kokosz. Szkoła latania”

 

Wykaz lektur – klasa V

 

  1. Ferenc Molnar : „ Chłopcy z Placu Broni”
  2. Mity - wybór
  3. Astrid Lindgren : „ Bracia Lwie Serce”
  4. Legendy - wybór
  5. M. Montgomery : „ Ania z Zielonego Wzgórza”
  6. B. Prus: "Katarynka"

 

Wykaz lektur – klasa VI

  1. J.R.R. Tolkien: „ Hobbit, czyli tam i z powrotem”
  2. Rafał Kosik: „ Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi”
  3. F. D Adamo: „IQBAL”
  4. Renata Piątkowska: "Która to Malala?"
  5. Henryk Sienkiewicz: "Sachem"
  6. Henryk Sienkiewicz: „ W pustyni i w puszczy”

Wykaz lektur - klasa VII

  1. Aleksander Fredro: „ Zemsta”
  2. Henryk Sienkiewicz: "Latarnik" , „ Quo vadis”
  3. Antoine de Saint Exupery: „ Mały Książę”
  4. Agata Christie: "Klątwa starej stróżki"
  5. Charles Dickens: „ Opowieść wigilijna”
  6. Ernest Hemingway: "Stary człowiek i morze"
  7. Juliusz Słowacki : „ Balladyna

 

Wykaz lektur – klasa VIII

  1. Adam Mickiewicz: „ Pan Tadeusz”
  2. Stefan Żeromski: „ Syzyfowe prace”
  3. Aleksander Kamiński: „ Kamienie na szaniec”
  4. Sławomir Mrożek: "Artysta"
  5. Eric- Emmanuel Schmitt: „ Oskar i pani Róża”
  6. Ewa Nowak: "Yellow bahama w prążki"
  7. Jarosław Iwaszkiewicz: "Ikar"

 

 

 

Większyce:

PONIEDZIAŁEK        13.35 - 14.35

ŚRODA                      7.40 – 8.45

ŚRODA                   13.35 - 14.30



Poborszów:

WTOREK                      8.55  - 9.40

WTOREK                   12.30 - 13.15

ŚRODA                      8.55 - 10.25

 



 

joomplu:20295

joomplu:20294

joomplu:19309

joomplu:20657

joomplu:18553

joomplu:20296

joomplu:17289

Licznik odwiedzin
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDziś2335
mod_vvisit_counterWczoraj5950
mod_vvisit_counterW tym tygodniu34973
mod_vvisit_counterWszystkich9322243

Twoje IP: 3.236.65.63
,
Wyszukiwarka
Telefon zaufania

Najnowsze zdjęcia
;