Ostatnio zalogowani
User Stats
Online : Brak Online
5 ostatnio zalogowanych
Member bojowniczka  
2022-07-01 13:35:59
Member karolina  
2022-06-27 13:49:03
Member Anna Chalupinska  
2022-06-24 18:26:04
Member Bernadeta Jastrzębska  
2020-10-21 18:32:41
administrator Administrator  
2017-12-10 17:48:13
Bezpieczna droga

Kartka z kalendarza
Dzisiaj jest
Czwartek
7 lipca 2022
Imieniny obchodzą
Antoni, Benedykt, Cyryl, Estera, Kira, Metody, Piotr, Pompejusz, Sędzisława, Wilibald
Do końca roku zostało
178 dni

InnowacjaOd września br. realizowana jest w naszej szkole innowacja pedagogiczna: „Jak gżegżółka z czyżykiem na gałęzi bukszpanu- ortografię można polubić!”. Jej adresatami są wszyscy uczniowie klas IV-VIII. Innowacja  ma na celu szerzenie idei korzystania oraz dbania o piękno i poprawność ojczystego języka, rozpowszechnianie wiedzy polonistycznej, zainteresowanie młodego pokolenia Polaków językiem narodowym. Powinna zachęcać i motywować uczniów do systematycznego podniesienia jakości ich pracy poprzez wyeliminowanie błędów ortograficznych z prac pisemnych.

Badanie efektów będzie odbywać się w ciągu całego roku szkolnego podczas zajęć języka polskiego. Od września 2021r. do czerwca 2022r. roku uczniowie  będą brali udział w szkolnym konkursie ortograficznym. Przed zakończeniem roku szkolnego zostanie wyłoniony „Mistrz Ortografii”- uczeń, który w comiesięcznym dyktandzie popełnił najmniejszą ilość błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Po zakończeniu realizacji innowacji  uczniowie powinni wzbogacić  zasób leksykalny, wykształcić  spostrzegawczość ortograficzną, przyswoić podstawowe zasady pisowni i zastosować je w praktyce, co przyczyni się do podniesienia poziomu ich wiedzy i umiejętności.

 

Oswoić matematykęOd października 2020r. w naszej szkole realizowana jest innowacja pedagogiczna "Oswoić matematykę" skierowana dla uczniów klasy VIII. Będzie polegała ona przede wszystkim na utrwaleniu, usystematyzowaniu, uzupełnieniu i rozszerzeniu realizowanego w szkole podstawowej programu nauczania w formie regularnych i systematycznych powtórek. Program innowacji pomoże uczniom kształtować umiejętności logicznego myślenia. Rozbudzi zainteresowania matematyczne. Pokaże, że matematyka nie musi się kojarzyć z zapisanymi na kartce działaniami. System powtórek będzie składał się z takich elementów jak:

 

  • cotygodniowe karty pracy dla uczniów zawierające zadania przeznaczone do wykonania w domu, podzielone na poszczególne dni tygodnia,
  • zajęcia dodatkowe odbywać się będą wg cyklu:

 

* wspólne przypomnienie sobie podstawowych praw matematycznych np. tworzenie mapy mentalnej w grupach, prezentacji multimedialnych, gier matematycznych dla siebie wzajemnie,

* gry/quizy edukacyjne, multimedialne bądź planszowe,

* testy, zadania egzaminacyjne doskonalące umiejętności rozwiązywania zadań i zwiększenie śmiałości matematycznej.

Częste wykonywanie ćwiczeń o charakterze zadań egzaminacyjnych pozwoli uczniom  oswoić się z ich formą i poznać strategie poprawnego rozwiązywania. Opracowane zagadnienia i przygotowane zadania dla uczniów będą doskonałym sposobem na kształtowanie u nich samodzielności w docieraniu do wiedzy. Ósmoklasiści będą również doskonalić kompetencje związane z wykorzystywaniem technologii informacyjno-komunikacyjnej, zajęcia będą bazować na aktywizujących metodach nauczania, co przyczyni się do wzrostu zaangażowania i zainteresowania uczniów przedmiotem. Całościowy system powtórek przyczyni się do dobrego przygotowania uczniów do egzaminu kończącego edukację w szkole podstawowej, pomoże im ograniczyć stres egzaminacyjny oraz przyczyni się do osiągnięcia sukcesu.

Oswoić matematykę Oswoić matematykę Oswoić matematykę

 

„Zakodowane Sówki”Od września 2020r. w naszym przedszkolu realizowana jest innowacja  pedagogiczna

„Zakodowane Sówki”

Innowacja  kierowana jest dla dzieci z starszej  grupy przedszkolnej. Realizowana jest  jako cykl ćwiczeń prowadzonych systematycznie,                w łącznym wymiarze 60 minut tygodniowo z rozbiciem na poszczególne działania edukacyjno- wychowawcze, przez cały rok szkolny 2020/2021 Ćwiczenia dotyczą  wybranych zajęć edukacyjno – wychowawczych w ramach podstawy programowej, poszerzając ją o treści zawarte w innowacji. Innowacja  została opracowana na podstawie programu Uczymy dzieci programować i stanowi kontynuację działań podjętych przez nauczyciela w ramach programu VI edycji Uczymy Dzieci Programować.

Najważniejszym efektem  innowacji ma być zaciekawienie dzieci światem technologii oraz rozwijanie kompetencji miękkich u dzieci takich jak nauka logicznego myślenia czy umiejętność pracy w zespole. Innowacja  ma również upowszechniać wiedzę na temat bezpiecznego korzystania z nowoczesnych technologii oraz kształtować dobre nawyki cyfrowe. Zajęcia na planszy do kodowania mają wspomóc rozwój mowy dzieci, wspierać w rozwoju czynności intelektualnych, które stosują w poznawaniu i rozumieniu siebie i swojego otoczenia, czyli przewidywanie skutków czynności manipulacyjnych, klasyfikowanie obiektów, formułowanie uogólnień typu to do tego pasuje itp. Wspomóc rozwój intelektualny dzieci wraz z edukacją matematyczną, ukształtować początki gotowości do nauki czytania i pisania. Programowanie to nic innego jak ciekawe zajęcia, to rozwiązywanie zagadek i problemów w kreatywny sposób.

„Zakodowane Sówki” „Zakodowane Sówki” „Zakodowane Sówki”

 

„ Zajęcia logopedyczne z elementami kodowania” Od września 2019r. w  naszym przedszkolu realizowana jest innowacja  pedagogiczna

„ Zajęcia logopedyczne z elementami kodowania”

Innowacja  kierowana jest dla dzieci z młodszej grupy przedszkolnej. Realizowana jest  jako cykl ćwiczeń prowadzonych systematycznie, w łącznym wymiarze 30 minut tygodniowo z rozbiciem na poszczególne działania edukacyjno- wychowawcze, przez cały rok szkolny 2019/2020 Ćwiczenia dotyczą  wybranych zajęć edukacyjno – wychowawczych  w ramach podstawy programowej, poszerzając ją o treści zawarte w innowacji. W sali przedszkolnej dodatkowo został  utworzony kącik logopedyczny wyposażony w  (słomki, waciki, elementy z papieru, wiatraczki, kolorowe obrazki itp.) z których dzieci korzystają  pod okiem nauczyciela w czasie swobodnych gier i zabaw. Zaplanowałam także wdrożyć rodziców w tematykę innowacji  udostępniając w gazetce przedszkolnej  różne materiały oraz artykuły o tematyce logopedycznej.

Najważniejszym efektem mojej innowacji ma być poprawa jakości mowy dzieci,  usprawnienie motoryki aparatu artykulacyjnego (m.in. języka, warg, żuchwy, podniebienia), pomniejszenie wad wymowy oraz nieprawidłowości w mowie spontanicznej, zapobieganie zaburzeniom mowy, wzbogacenie słownictwa poprzez naukę  nowych wierszy, czytanie różnych bajek w tym bajek logopedycznych, Ponadto, w wyniku przeprowadzenia wielu ćwiczeń, zabaw oraz  nauki wierszy   dzieci  poszerzą wiedzę o otaczającym świecie  i  nauczą się  w jaki sposób można  niwelować wadę wymowy a rodzice nabiorą większej świadomości na temat  zabaw i ćwiczeń logopedycznych. Dodatkowym  efektem   innowacji jest wzbudzanie  zaciekawienia  dzieci światem technologii  dlatego postanowiłam wprowadzić  do innowacji elementy kodowania wykorzystując podczas zajęć matę do kodowania „Kodowanie na dywanie”  oraz Robota Ozobot.

„ Zajęcia logopedyczne z elementami kodowania” „ Zajęcia logopedyczne z elementami kodowania” „ Zajęcia logopedyczne z elementami kodowania”

 

W czerwcu 2019 roku zakończyła się realizacja innowacji pedagogicznej „Przez cztery pory roku z językiem angielskim”. Celem zajęć było promowanie nauki języka angielskiego wśród dzieci, podnoszenie motywacji do nauki języka obcego, rozwijanie pasji i zainteresowań uczniów językiem angielskim oraz rozwijanie zainteresowania uczniów  kulturą, tradycjami i zwyczajami krajów anglojęzycznych.

Podczas zajęć uczniowie podnieśli kompetencje czytelnicze: przeczytali  8 odcinków komiksu angielskiego pt. The boy with the sunglasses;   oglądali  filmy  DVD dotyczące wybranych aspektów życia w krajach angielskojęzycznych;  poznali elementy kultury i tradycji tych krajów,  zorganizowali „korowód strachów po szkole” oraz wykonali straszne dynie z okazji Halloween. W dniu Święta Dziękczynienia zorganizowany został mini-obiad, na którym uczniowie spożywali tradycyjne amerykańskie potrawy. Przed Świętami Wielkanocnymi zostało zorganizowane spotkanie podczas którego uczniowie poznali i wypróbowali tradycyjne gry i zabawy wielkanocne. Uczniowie przygotowali również piosenkę na występ podczas festynu rodzinnego.

Dzięki przeprowadzonej innowacji uczniowie podnieśli motywację do nauki języka angielskiego rozwinęli swoje zainteresowania językowe, wzrosła ich komunikatywność i umiejętność skutecznego porozumiewania się w języku angielskim, wzbogacili czynny i bierny zasób słownictwa, rozwinęli umiejętność czytania i słuchania ze zrozumieniem, wzrósł ich poziom  zainteresowania kulturą i tradycjami krajów anglojęzycznych oraz umiejętność posługiwania się technologiami informacyjno - komunikacyjnymi.

 

Klasa VI zakończyła trzyletnią innowację pedagogiczną pt. "Młody inżynier". Celem innowacji było pogłębienie umiejętności programistycznych. Podczas zajęć uczniowie konstruowali modele o cechach robotów według podanych instrukcji z wykorzystaniem elementów aktywnych (silniczki, czujniki), a następnie uczyli się programować ich zachowanie, ruch, reakcje na bodźce zewnętrzne itp. W realizację projektów byli bardzo zaangażowani i chętnie pracowali na zajęciach. Rozwijali przy tym swoje umiejętności poznawcze oraz umiejętności samodzielnego myślenia. Na zakończenie innowacji przygotowali samodzielnie podsumowujący ich zaangażowanie i zajęcia filmik.

inzynier

inzynier

 
Więcej artykułów…

joomplu:20295

joomplu:20294

joomplu:19309

joomplu:20657

joomplu:18553

joomplu:20296

joomplu:17289

Licznik odwiedzin
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDziś773
mod_vvisit_counterWczoraj8784
mod_vvisit_counterW tym tygodniu27022
mod_vvisit_counterWszystkich8181259

Twoje IP: 44.201.96.43
,
Wyszukiwarka
Telefon zaufania

Najnowsze zdjęcia
;