Ostatnio zalogowani
User Stats
Online : Brak Online
5 ostatnio zalogowanych
Member bojowniczka  
2024-04-19 15:32:03
Member Anna Chalupinska  
2024-04-17 20:27:15
Member karolina  
2024-04-16 12:41:13
administrator Administrator  
2023-07-12 13:32:39
Member Bernadeta Jastrzębska  
2020-10-21 18:32:41
Bezpieczna droga

Kartka z kalendarza
Dzisiaj jest
Niedziela
21 kwietnia 2024
Imieniny obchodzą
Addar, Anzelm, Bartosz, Drogomił, Feliks, Irydion, Konrad, Konrada, Selma
Do końca roku zostało
255 dni

W poniedziałek Biedronki obchodziły Saint Patrick's Day, w ramach realizacji projektu edukacyjnego "English Special Days". Święto to było okazją do poznania nie tylko tradycji tego święta, ale także poszerzenia słownictwa w języku angielskim, rozwijania umiejętności przeliczania oraz nauki nowej piosenki. Dzięki realizacji tego projektu maluszki mają większą okazję do obcowania z językiem angielskim.

patrick_4patrick_6

 

W piątek 15 marca, przedszkolaki z grupy Pszczółki, podjęły kolejne wyzwanie z projektu WITAMINKI. Tym razem poznaliśmy wygląd, smak, zapach i walory odżywcze papryki. Wykorzystaliśmy różnorodność kolorystyczną i gatunkową papryki do zabaw matematycznych. Zwieńczeniem wyzwania były kolorowe i jadalne paprykowe kompozycje na talerzu.

papryka_10papryka_11papryka_15

 

Grupa Sówki wraz z nowym półroczem rozpoczyna pozaziemską przygodę z projektem "Razem w kosmosie". Poprzez szereg ciekawych zadań i eksperymentów dzieci mają okazję nauczenia się podstawowych faktów o układzie słonecznym, planetach, gwiazdach, a także zrozumienia podstawowych zasad, które rządzą naszym wszechświatem.

kosmos_3kosmos_5

 
Jestem brokuł, brokuł Borys
z wirusami dzielnie walczę!
Przedszkolaki z grupy Misie poznały kolejne warzywo, jakim jest Brokuł Borys
Dzieci wiedzą, że gdy zielone jesz warzywa, sił i zdrowia ci przybywa! Gdy brakuje ci odwagi, jedz brukselkę i szparagi! Kiedy przegnać chcesz wirusy, jedz brokuły i cytrusy.
Przedszkolaki w ramach kolejnego zadania z projektu przygotowały sałatkę z brokułem, serem, słonecznikiem oraz pomidorem. Dzieci założyły hodowlę na przedszkolnym parapecie- czekamy na nasze brokułowe kiełki.
brokul_1brokul_6brokul_2
 
Przedszkolaki z grupy Misie nadal realizują zdrowe zadania.
Dzieci przed feriami poznały Cebulę Celinę. Zapoznały się z różnymi odmianami cebuli, a także z jej wnętrzem. Wspólnie wyjaśniliśmy znaczenie zwrotu ,,ubrać się na cebulkę”. Chętne przedszkolaki mogły spróbować cebuli, a razem przygotowaliśmy syrop z cebuli, który ma pomóc w walce z przeziębieniami. Przedszkolaki założyły hodowlę szczypiorku na przedszkolnym parapecie.
cebula_2cebula_3
 

klasa w terenieW tym roku szkolnym klasy I-III realizują Ogólnopolski Projekt Edukacyjny ,,Klasa w Terenie”. Głównym celem projektu jest promowanie wartości edukacji na świeżym powietrzu. Zachęcenie nauczycieli i uczniów do „opuszczenia” swoich sal lekcyjnych i spędzenia czasu poza budynkiem szkoły. Wszystko po to, aby promować edukację terenową – prawdopodobnie najbardziej uszczęśliwiającą formę edukacji na świecie, angażującą różne zmysły. Wśród 10 zadań znajduje się między innymi plastyka w terenie, obserwacja chmur, tworzenie instrumentów z darów natury oraz wspólny piknik. Poprzez realizowanie zadań poza murami placówki, wspieramy autonomię uczniów stwarzając im okazję do samodzielnego konstruowania wiedzy. Wierzymy, że przebywanie na dworze zaspokaja potrzebę kontaktu dzieci z naturą i daje im szansę na wielozmysłowe poznanie świata

Poprzez realizację kolejnych uczniowie zdobędą nowe doświadczenia, rozwiną zainteresowania o otaczającym ich świecie i nauczą się obserwacji przyrody.

Do tej pory uczniowie zrealizowali 3 zadania:

1. Zadanie 1: obserwacja przyrody. Obserwacje przyrodnicze podczas wycieczki do lasu.

2. Zadanie 6: Zabawa/ gra w terenie- zajęcia ruchowe na świeżym powietrzu. Wychowanie fizyczne: Zawody na śniegu.

3. Zadanie 4: Wyjście w ciekawe miejsce. Wycieczka do Nadleśnictwa Kędzierzyn- Koźle

w Starej Kuźni.

A to dopiero początek wielu ciekawych lekcji w terenie!

Kolejne zadania realizowane będą w II semestrze roku szkolnego.

 

 

 

 
Więcej artykułów…

joomplu:20295

joomplu:20294

joomplu:19309

joomplu:20657

joomplu:18553

joomplu:20296

joomplu:17289

Licznik odwiedzin
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDziś2195
mod_vvisit_counterWczoraj6010
mod_vvisit_counterW tym tygodniu47093
mod_vvisit_counterWszystkich13083033

Twoje IP: 44.201.97.0
,
Wyszukiwarka
Telefon zaufania

Najnowsze zdjęcia
;