Ostatnio zalogowani
User Stats
Online : Brak Online
5 ostatnio zalogowanych
Member bojowniczka  
2022-07-01 13:35:59
Member karolina  
2022-06-27 13:49:03
Member Anna Chalupinska  
2022-06-24 18:26:04
Member Bernadeta Jastrzębska  
2020-10-21 18:32:41
administrator Administrator  
2017-12-10 17:48:13
Bezpieczna droga

Kartka z kalendarza
Dzisiaj jest
Czwartek
7 lipca 2022
Imieniny obchodzą
Antoni, Benedykt, Cyryl, Estera, Kira, Metody, Piotr, Pompejusz, Sędzisława, Wilibald
Do końca roku zostało
178 dni

W dobiegającym już końca roku szkolnym 2021/2022 mieliśmy szansę na uczestnictwo w projekcie „Deutsch AG” skierowanym do uczniów z klas VII i VIII, chcących rozwinąć swoje umiejętności w zakresie nauki języka niemieckiego. Mimo tego, iż projekt realizowany był po lekcjach, chętnych uczniów nie brakowało, gdyż w zajęciach pozalekcyjnych uczestniczyło 7 uczniów z klasy VII i 5 uczniów z klasy VIII. Projekt umożliwił uczniom nie tylko rozwój umiejętności w posługiwaniu się językiem niemieckim, ale również pozwolił na nadrabianie powstałych zaległości. Kluczowym elementem projektu był wykonywany przez uczniów test językowy, mający na celu sprawdzenie ich wiedzy oraz postępów, które poczynili dzięki uczestnictwu w zajęciach dodatkowych. Trudy dzieci zostały nagrodzone dyplomami za aktywne uczestnictwo w zajęciach, a projekt stał się na tyle interesujący, że do kolejnej edycji na rok szkolny 2022/2023 zgłosiło się już 14 uczniów.

AG 1

 

Ciężka praca naszych przedszkolaków została nagrodzona kolejnym certyfikatem. Dzieci zrealizowały 11 zadań w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego "Z darami natury świat nie jest ponury". Udział w projekcie pozwolił umocnił postawę proekologiczną, pobudził kreatywność dzieci oraz zapoznał z ideą zero waste.

z darami natury

 

Grupa Zajączki dzielnie realizowała zadania przesyłane w ramach akcji Zdrowo i Sportowo, za co nasze przedszkole otrzymało certyfikat.

zdrowo i sportowo

 

Grupa Biedronki, Pszczółki oraz Misie z naszej placówki bierze udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury”. Głównym celem projektu jest rozwijanie i promowanie czytelnictwa zgodnie z kierunkami polityki oświatowej MEIN na rok 2021/2022.

Przedszkolaki stworzyły kącik czytelniczy, w którym zamieszkał pluszowy miś. Do współpracy w ramach I modułu zostali zaproszeni rodzice dzieci.

 

Zdjęcie Misia razem z dzienniczkiem powędrował już do pierwszych przedszkolaków. Ciekawe co go tam spotka?

Mały Miś w Świecie Wielkiej LiteraturyMały Miś w Świecie Wielkiej Literatury

 

programy i projektyGrupa Zajączki w tym roku szkolnym wyruszy w podróż do świata uczuć i emocji realizując Międzynarodowy Projekt Edukacyjny Emocja. W trakcie wykonywania zadań dzieci będą kształtowały postawę społeczną oraz rozbudzały wiarę w siebie oraz własne możliwości. Skupimy się na aktywizacji dzieci na zrozumienie emocji i uczuć innych. Celem głównym projektu jest również wychowanie do wartości takich jak empatia, wyrozumiałość, szacunek i wrażliwość, tworzenie sytuacji budujących wrażliwość dziecka, empatię i szacunek wobec innych, kreowanie wartości i norm społecznych. W miarę możliwości będziemy chcieli nawiązać współpracę z przedszkolami z terenu całego kraju i zagranicznymi placówkami polonijnymi poprzez wspólną wymianę doświadczeń na stronie projektu.

 

programy i projektyJak już wiadomo „W zdrowym ciele, zdrowy duch”, dlatego grupa Zajączki przystąpiła do akcji Zdrowo i Sportowo, której celem jest promowanie przede wszystkim aktywności fizycznej wśród dzieci najmłodszych. Aktywne dzieci, to zdrowsi dorośli. Nie tylko pod względem fizycznym, ale też psychicznym. Jak pokazują badania, dzieci, młodzież, a potem dorośli, którzy na co dzień uprawiają sport czy też mają stały nawyk aktywności ruchowej uczą się lepiej, lepiej radzą sobie ze stresem i wyzwaniami. W większym stopniu akceptują swoje ciało i rozumieją ograniczenia. Wreszcie łatwiej budują relacje społeczne i potrafią się odnaleźć w nowej grupie rówieśniczej.

Zdrowo i Sportowo to akcja pokazująca dzieciom jak fajne jest uprawianie sportu, czy też ogólnie aktywność ruchowa. Ile przynosi to radości, jak wpływa na sprawność, samopoczucie, buduje relacje z innymi członkami grupy. Służą temu zajęcia sportowe, które przeprowadzane są w zgłoszonych do projektu placówkach, na podstawie przygotowanych materiałów. Akcja objęta Honorowym Patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

 
Więcej artykułów…

joomplu:20295

joomplu:20294

joomplu:19309

joomplu:20657

joomplu:18553

joomplu:20296

joomplu:17289

Licznik odwiedzin
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDziś1133
mod_vvisit_counterWczoraj8784
mod_vvisit_counterW tym tygodniu27382
mod_vvisit_counterWszystkich8181619

Twoje IP: 44.201.96.43
,
Wyszukiwarka
Telefon zaufania

Najnowsze zdjęcia
;