Ostatnio zalogowani
User Stats
Online : Brak Online
5 ostatnio zalogowanych
Member karolina  
2023-03-22 21:30:20
Member Anna Chalupinska  
2023-03-21 19:43:41
Member bojowniczka  
2023-03-18 11:09:25
Member Bernadeta Jastrzębska  
2020-10-21 18:32:41
administrator Administrator  
2017-12-10 17:48:13
Bezpieczna droga

Kartka z kalendarza
Dzisiaj jest
Czwartek
23 marca 2023
Imieniny obchodzą
Eberhard, Feliks, Katarzyna, Kondrat, Oktawian, Pelagia, Pelagiusz, Piotr, Zbysław
Do końca roku zostało
284 dni

Z dniem 1 grudnia w klasach 1-3 ruszył konkurs adwentowy z języka niemieckiego. Uczniowie przez 10 dni codziennie wykonują zadania, a odpowiedzi wrzucają do skrzyneczki na korytarzu. Chętnych zapraszam do zabawy. Na zwycięzcę czeka nagroda NIESPODZIANKA!

 

kalendarz adwentowyDrodzy Uczniowie klas VII-VIII

Zapraszamy do wzięcia udziału w matematyczno-językowym oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia!

Szczegóły konkursu i zadania matematyczne zapisane w języku angielskim, znajdują się na gazetce na parterze szkolnego korytarza. Wszystkie rozwiązania z odpowiedziami przekazujemy nauczycielowi matematyki lub języka angielskiego.

W tym przedświątecznym konkursie czekają nagrody!

Powodzenia!

 

25 listopada urodziny obchodzi ukochany przez wszystkie dzieci pluszowy miś. Z tej okazji nauczyciele języka angielskiego i niemieckiego zorganizowali w klasach młodszych zajęcia poświęcone tej charakterystycznej postaci. Uczniowie utrwalili części ciała w obu językach, poznali imiona słynnych bajkowych misiów oraz zaśpiewali piosenki z misiami w roli głównej. Nie zabrakło również multimedialnych gier edukacyjnych w obu językach. Na zakończenie spotkania wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe zakładki z …misiem oczywiście.

Dzień Pluszowego Misia 2022 Dzień Pluszowego Misia 2022 Dzień Pluszowego Misia 2022

 

"Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, które dajemy, zatacza koło i wraca do nas."

W tym roku grupa zajączków z przedszkola w Większycach obchodziła Dzień św. Marcina. Dzieci miały okazję dowiedzieć się kim jest święty Marcin i skąd bierze się tradycja wypiekania rogali Świętomarcińskich. Przedszkolaki zobaczyły bajkę edukacyjna, a następnie wzięły udział w quizie i wykonały pracę plastyczne.

Święty Marcin Święty Marcin

 

26 września w całej Europie odbywają się imprezy i przedsięwzięcia mające na celu promowanie różnorodności kulturowej i językowej na naszym kontynencie. Z tej okazji nauczyciele języków obcych w naszej szkole zorganizowali quiz grupowy w klasach IV-VIII. Uczniowie zmagali się z różnorodnymi zadaniami sprawdzającymi ich znajomość państw, języków, stolic, sławnych miejsc oraz charakterystycznych symboli i flag europejskich.

W kategorii klas IV – V zwyciężyła drużyna w składzie: Alan Płachta, Hanna Rypa, Alicja Żarnowiecka i Olivier Kajm. Wśród klas VI-VII najlepsi okazali się: Emilia Konieczny, Fabian Szwarcer, Magdalena Ostrowski i Tomasz Zygmundt. Najlepszymi ósmoklasistami zostali: Klaudia Ritner, Mateusz Rząsa i Natalia Schreier. Serdecznie gratulujemy!!!

EDJ EDJ EDJ

EDJ EDJ EDJ

 

10 czerwca 2022r. mieliśmy okazję brać czynny udział w turnieju językowym "Poliglota" w Pokrzywnicy. Nasza rewelacyjna drużyna z klasy III składająca się z Mateusza, Antoniny, Julii i Grzegorza zacięcie walczyła o każdy punkt w rywalizacji. Uczniowie musieli zmagać się z różnorodnymi zadaniami z języka angielskiego oraz niemieckiego, jednak żadna z konkurencji nie stanowiła dla naszych językowców problemu. Uczniowie doskonale się bawili, a po zakończeniu językowych potyczek drużynowych wszyscy zostali nagrodzeni. To była świetna zabawa, która przyniosła wszystkim uczniom wiele radości.

Poliglota 2022 Poliglota 2022 Poliglota 2022

 

9 maja Europa obchodzi swoje święto. Tego dnia 72 lata temu podpisano historyczną Deklarację Schumana, której postanowienia leżą u podstaw zjednoczonej Europy. Dodatkowo rok 2022 to osiemnasty rok członkostwa Polski w szeregach Unii Europejskiej.

Z tej okazji zarówno w klasach młodszych w Poborszowie, jak i w Większycach zorganizowany został quiz wiedzy na temat krajów europejskich oraz Unii Europejskiej. Podzieleni na grupy uczniowie wykonali szereg zadań polegających między innymi na odszyfrowywaniu nazw państw, łączeniu krajów i ich stolic, przyporządkowywaniu charakterystycznych symboli do właściwych krajów oraz rozpoznawaniu krajów po ich kształcie na mapie Europy.

Różnorodne zadania dostosowane były poziomem do wieku uczniów. Wśród uczniów klas I-III najlepsza okazała się drużyna w składzie: Grzegorz Wilczek, Miłosz Januszewski, Laura Godula, Milana Mordan i Dawid Linek. Pierwsze miejsce w grupie czwarto i piątoklasistów zdobyły dwie  ekipy składająca się z: Miriam Osmanowicz, Magdaleny Ostrowski i Aleksa Adamczewskiego oraz Emilii Klimas, Hani Rypy i Tomasza Zygmunda. W najstarszej grupie wiekowej najlepszy wynik osiągnęła grupa w składzie: Magdalena Krawczyk, Klaudia Ritner, Karolina Wilner, Julia Płonka i Hania Dorosz.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom turnieju.

Dzień Europy 2022 Dzień Europy 2022 Dzień Europy 2022

Dzień Europy 2022 Dzień Europy 2022

 

walentynki

 

https://www.youtube.com/watch?v=JdKZepHMFWE

Kochani uczniowie! Walentynki już w poniedziałek. Z tej okazji ogłaszam konkurs filmowy, dzięki któremu dowiecie się więcej na temat słynnego Walentego i dlaczego to właśnie on jest patronem wszystkich zakochanych.

Aby sprawić sobie walentynkowy prezent w postaci oceny z języka angielskiego wystarczy obejrzeć krótki film i rozwiązać quiz prawda/fałsz zamieszczony poniżej. Na wasze walentynki, czyli odpowiedzi czekam do wtorku 15 lutego do godziny 20.00 na platformie Teams, w wiadomości prywatnej. Pani Ewa z angielskiego.

 

Zapraszam do świątecznej zabawy!

https://wordwall.net/pl/resource/8415201/j-niemiecki/weihnachten-wortschatz

https://wordwall.net/pl/resource/8729531/j-niemiecki/advent

https://play.kahoot.it/v2/?quizId=558a917d-85df-4393-84a9-cbd6d0458e81

 

christmas

Załączniki:
Pobierz (Zabawy Christmas.pdf)Zabawy Christmas.pdf[ ]214 Kb
 

Konkurs sw. Marcin

 

ER E8

https://view.genial.ly/603ff20545e4040d2f09f0df/game-breakout-english-escape-room-halloween

Załączniki:
Pobierz (halloween ogłoszenie.pdf)halloween ogłoszenie.pdf[ ]688 Kb
 

26 września w całej Europie świętowany jest Europejski Dzień Języków. Celem tego święta jest promocja nauki języków, a także promocja integracji i otwartości na inne kultury, obyczaje i języki.

W naszej szkole z tej okazji w dniach 23 i 24 września nauczyciele języków obcych zorganizowali gazetkę, klasowe rozgrywki grupowe sprawdzające wiedzę uczniów na temat krajów europejskich, ich flag i stolic. Dzieci rozwiązały również zadania polegające na połączeniu wyrazów "Cześć" i "Dziękuję" w różnych językach. Sprawdzono również wiedzę dotyczącą zapożyczeń w języku polskim i krajów z jakich pochodzą.

Wszyscy uczniowie dobrze poradzili sobie z zadaniami. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i pamiętajcie: Jeśli znasz języki obce, to wszędzie czujesz się jak w domu!

Europejski Dzień Języków Europejski Dzień Języków Europejski Dzień Języków

 
Więcej artykułów…

joomplu:20295

joomplu:20294

joomplu:19309

joomplu:20657

joomplu:18553

joomplu:20296

joomplu:17289

Licznik odwiedzin
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDziś1672
mod_vvisit_counterWczoraj11479
mod_vvisit_counterW tym tygodniu37745
mod_vvisit_counterWszystkich10284401

Twoje IP: 3.239.6.58
,
Wyszukiwarka
Telefon zaufania

Najnowsze zdjęcia
;