Ostatnio zalogowani
User Stats
Online : Brak Online
5 ostatnio zalogowanych
Member bojowniczka  
2024-07-10 13:02:58
administrator Administrator  
2024-06-26 12:53:56
Member Anna Chalupinska  
2024-06-25 19:43:01
Member karolina  
2024-06-25 15:53:26
Member Bernadeta Jastrzębska  
2020-10-21 18:32:41
Bezpieczna droga

Kartka z kalendarza
Dzisiaj jest
Środa
17 lipca 2024
Imieniny obchodzą
Aleksander, Aleksy, Andrzej, Bogdan, Dzierżykraj, Januaria, Julietta, Leon, Marceli, Marcelina, Maria Magdalena
Do końca roku zostało
168 dni

Jutro tj. 11. listopada obchodzimy  Dzień św. Marcina z Tours. Jest on szczególnie znany w krajach niemieckojęzycznych lecz nie tylko. Jutro pochód świętomarciński przejdzie między innymi ulicami Poznania. Wielu z Was uczestniczyło już , bądź będzie uczestniczyć w swoich miejscowościach w tym wydarzeniu. Z obchodami upamiętniającymi życie i śmierć św. Marcina z Tours  jest związane poniższe zadanie konkursowe. Myślę, że chętnym osobom nie sprawi ono większych trudności, ponieważ na ostatnich lekcjach języka niemieckiego omawialiśmy obszernie ten temat. Zadanie należy wydrukować i przynieść we wtorek 14.11.23 r. do szkoły. Spośród prawidłowo wykonanych zadań zostanie wylosowanych pięć, które nagrodzimy drobnym, słodkim upominkiem. Powodzenia!

Konkurs Martinstag

 

JESIEŃ TUŻ TUŻ..

Jesień to magiczna pora roku, dlatego zapraszamy was, drogie dzieci, do rozwiązania dwóch ciekawych łamigłówek po niemiecku, które opowiadają o jesieni! Przygotujcie się do wyzwania! Im lepiej rozwiążecie te łamigłówki, tym więcej nauczycie się  nowych niemieckich słówek.

konkurs motywacyjny

konkurs motywacyjny

 

W dniu 06.06.2023 nasi uczniowie w składzie Lena Cińcio, Maksymilian Friedla, Dawid Linek, Julia Rypa reprezentowali szkołę na Międzyszkolnym Turnieju Językowym "Poliglota". Drużyna poradziła sobie znakomicie, sprawnie rozwiązując wszystkie zadania.

Poliglota 2023 Poliglota 2023

 

Czy gwardzista królewski może się uśmiechać?

Do jakiego osobliwego spotkania doszło nad Tamizą?

Ile kosztowało i z czego składało się najdroższe londyńskie danie?

Czy potwory mogą mieć swój własny sklep?

W ramach realizacji innowacji pedagogicznej "Z angielskim w świat" zapraszam wszystkich uczniów na dwujęzyczną wystawę ciekawostek na temat stolicy Zjednoczonego Królestwa.

Przyjdź do szkoły z telefonem komórkowym, obejrzyj wystawę na korytarzu na I piętrze, zeskanuj kody umieszczone na poszczególnych kartach i poznaj zaskakujące fakty o Londynie.

A w przyszłym tygodniu weź udział w quizie o Londynie zorganizowanym w szkole i zgarnij plusa bądź nagrodę.

Wszystkie szczegóły przekazane będą na lekcjach języka angielskiego.

Pozdrawiam i życzę miłej zabawy. Ewa Bonawenturska

London week - Stolica WIelkiej Brytanii jakiej nie znacie London week - Stolica WIelkiej Brytanii jakiej nie znacie

 

Pozostając w podniosłej atmosferze niezwykłego sobotniego wydarzenia - koronacji Króla Karola III- rozstrzygnęliśmy ogłoszony z tej okazji konkurs językowy.

3 osoby wykonały zadanie bezbłędnie i uzyskały I miejsce: Julia Waloszek, Antonina Kwak i Bartosz Płoszczyca.

II miejsce powędrowało do Emilii Klimas, a podium zamyka na III miejscu Miriam Osmanowicz.

Dwóch ósmoklasistów podjęło się wykonania koronacyjnego zadania egzaminacyjnego. Byli to Mateusz Rząsa i Paweł Greger.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy wiedzy, wytrwałości i chęci do podejmowania dodatkowych zadań.

rozstrzygnięcie konkursu

 

Koronacja Króla Karola IIIJuż jutro – 6 maja 2023 roku – punktualnie o godzinie 12.00 rozpocznie się wydarzenie, którego nie było w Wielkiej Brytanii od ponad 72 lat. Następca brytyjskiego tronu, syn zmarłej we wrześniu 2022r. Królowej Elżbiety II, Karol III będzie oficjalnie koronowany w Londynie. My w Londynie być nie możemy, ale pobawić się trochę i nauczyć już tak. Z tej właśnie dostojnej okazji ogłoszony został konkurs z języka angielskiego. Szczegóły chętni uczniowie już poznali, a na arkusze odpowiedzi czekamy do wtorku.

Poniżej prezentujemy galerię naszych, większyckich królów i królowych.

Koronacja Króla Karola III Koronacja Króla Karola III Koronacja Króla Karola III

 

Z okazji przypadającego 23 kwietnia Dnia Języka Angielskiego w klasach I-III została przeprowadzona lekcja kulturowa pełna zabaw grupowych, układanek, gier memory i kolorowanek. Uczniowie poznali najważniejsze wiadomości dotyczące Wielkiej Brytanii, jej symbole i tradycje. Wszyscy bezbłędnie pokolorowali brytyjską flagę, znają imię króla, nazwę stolicy oraz najważniejsze londyńskie zabytki.

Na zakończenie wszyscy otrzymali pamiątkowe opaski, oczywiście w brytyjskich barwach.

Dzień Języka Angielskiego w klasach I-III Dzień Języka Angielskiego w klasach I-III Dzień Języka Angielskiego w klasach I-III

 

23 kwietnia obchodzimy w wielu krajach Dzień Języka Angielskiego. Z tej okazji powstała w naszej szkole prezentacja multimedialna oraz  gazetka tematyczna prezentująca najważniejsze fakty na temat Wielkiej Brytanii: informacje dotyczące krain geograficznych wchodzących w skład Zjednoczonego Królestwa i ich stolic; symbole i święta narodowe oraz ciekawostki z życia wzięte. Podczas spotkania językowego uczniowie utrwalili  poznane informacje biorąc udział w quizie grupowym. Wśród zadań znalazł się test wyboru, zadania typu prawda i fałsz, podpisywanie mapy, łączenie symboli z ich nazwą oraz wyszukiwanie takich samych elementów oraz wykreślanka.

Zmagania były bardzo emocjonujące. Najlepszą grupą w klasie 4 okazała się drużyna w składzie Antosia Kwak, Magda Wistuba i Emilka Płachta. W zmaganiach klas starszych najlepsza była grupa mieszana w skład której weszły Miriam Osmanowicz, Emily Marek, Alan Płachta i Paweł Klein. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za wspólną zabawę.

Dzień Języka Angielskiego Dzień Języka Angielskiego Dzień Języka Angielskiego

 

Z dniem 1 grudnia w klasach 1-3 ruszył konkurs adwentowy z języka niemieckiego. Uczniowie przez 10 dni codziennie wykonują zadania, a odpowiedzi wrzucają do skrzyneczki na korytarzu. Chętnych zapraszam do zabawy. Na zwycięzcę czeka nagroda NIESPODZIANKA!

 

kalendarz adwentowyDrodzy Uczniowie klas VII-VIII

Zapraszamy do wzięcia udziału w matematyczno-językowym oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia!

Szczegóły konkursu i zadania matematyczne zapisane w języku angielskim, znajdują się na gazetce na parterze szkolnego korytarza. Wszystkie rozwiązania z odpowiedziami przekazujemy nauczycielowi matematyki lub języka angielskiego.

W tym przedświątecznym konkursie czekają nagrody!

Powodzenia!

 

25 listopada urodziny obchodzi ukochany przez wszystkie dzieci pluszowy miś. Z tej okazji nauczyciele języka angielskiego i niemieckiego zorganizowali w klasach młodszych zajęcia poświęcone tej charakterystycznej postaci. Uczniowie utrwalili części ciała w obu językach, poznali imiona słynnych bajkowych misiów oraz zaśpiewali piosenki z misiami w roli głównej. Nie zabrakło również multimedialnych gier edukacyjnych w obu językach. Na zakończenie spotkania wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe zakładki z …misiem oczywiście.

Dzień Pluszowego Misia 2022 Dzień Pluszowego Misia 2022 Dzień Pluszowego Misia 2022

 

"Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, które dajemy, zatacza koło i wraca do nas."

W tym roku grupa zajączków z przedszkola w Większycach obchodziła Dzień św. Marcina. Dzieci miały okazję dowiedzieć się kim jest święty Marcin i skąd bierze się tradycja wypiekania rogali Świętomarcińskich. Przedszkolaki zobaczyły bajkę edukacyjna, a następnie wzięły udział w quizie i wykonały pracę plastyczne.

Święty Marcin Święty Marcin

 

26 września w całej Europie odbywają się imprezy i przedsięwzięcia mające na celu promowanie różnorodności kulturowej i językowej na naszym kontynencie. Z tej okazji nauczyciele języków obcych w naszej szkole zorganizowali quiz grupowy w klasach IV-VIII. Uczniowie zmagali się z różnorodnymi zadaniami sprawdzającymi ich znajomość państw, języków, stolic, sławnych miejsc oraz charakterystycznych symboli i flag europejskich.

W kategorii klas IV – V zwyciężyła drużyna w składzie: Alan Płachta, Hanna Rypa, Alicja Żarnowiecka i Olivier Kajm. Wśród klas VI-VII najlepsi okazali się: Emilia Konieczny, Fabian Szwarcer, Magdalena Ostrowski i Tomasz Zygmundt. Najlepszymi ósmoklasistami zostali: Klaudia Ritner, Mateusz Rząsa i Natalia Schreier. Serdecznie gratulujemy!!!

EDJ EDJ EDJ

EDJ EDJ EDJ

 

10 czerwca 2022r. mieliśmy okazję brać czynny udział w turnieju językowym "Poliglota" w Pokrzywnicy. Nasza rewelacyjna drużyna z klasy III składająca się z Mateusza, Antoniny, Julii i Grzegorza zacięcie walczyła o każdy punkt w rywalizacji. Uczniowie musieli zmagać się z różnorodnymi zadaniami z języka angielskiego oraz niemieckiego, jednak żadna z konkurencji nie stanowiła dla naszych językowców problemu. Uczniowie doskonale się bawili, a po zakończeniu językowych potyczek drużynowych wszyscy zostali nagrodzeni. To była świetna zabawa, która przyniosła wszystkim uczniom wiele radości.

Poliglota 2022 Poliglota 2022 Poliglota 2022

 
Więcej artykułów…

joomplu:20295

joomplu:20294

joomplu:19309

joomplu:20657

joomplu:18553

joomplu:20296

joomplu:17289

Licznik odwiedzin
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDziś9642
mod_vvisit_counterWczoraj17665
mod_vvisit_counterW tym tygodniu33759
mod_vvisit_counterWszystkich13857548

Twoje IP: 100.26.176.111
,
Wyszukiwarka
Telefon zaufania

;