Ostatnio zalogowani
User Stats
Online : Brak Online
5 ostatnio zalogowanych
Member karolina  
2021-05-09 21:52:22
Member Anna Chalupinska  
2021-05-06 21:55:27
Member bojowniczka  
2021-05-04 20:18:36
Member Bernadeta Jastrzębska  
2020-10-21 18:32:41
administrator Administrator  
2017-12-10 17:48:13
Bezpieczna droga

Kartka z kalendarza
Dzisiaj jest
Niedziela
9 maja 2021
Imieniny obchodzą
Beatus, Bożydar, Grzegorz, Job, Karolina, Mikołaj
Do końca roku zostało
237 dni

17 marca to święto narodowe Irlandii- Dzień Świętego Patryka. Z tej okazji uczniowie klas I-III na lekcjach języka angielskiego poznali tradycje oraz symbole związane z tym "zielonym" świętem. Uczniowie układali flagę Irlandii z puzzli, tańczyli taniec irlandzki, śpiewali tęczową piosenkę i rozwiązywali "Patrykowe" zadania i łamigłówki. Na zakończenie spotkania policzki chętnych uczniów ozdobiły koniczynki-shamrocks-oczywiście na szczęście!

Happy St. Patrick's Day

Dzień Świętego Patryka w naszej szkole Dzień Świętego Patryka w naszej szkole Dzień Świętego Patryka w naszej szkole

 

Dziś obchodzony jest na całym świecie Międzynarodowy Dzień Kobiet. Z tej okazji uczniowie klasy VII wraz z nauczycielem języka angielskiego wykonali cyfrową książkę przedstawiającą sylwetki słynnych współczesnych Polek w języku angielskim. Uczniowie starszych klas z pewnością nie będą mieć żadnego problemu z jej przeczytaniem, dlatego zapraszamy do lektury i krótkiego quizu znajdującego się na końcu książki. Odpowiedzi na pytania zawarte w quizie proszę wysyłać na czat prywatny nauczyciela języka angielskiego na Teams do czwartku 11 marca.


 

konkurs walentynkowy

 

https://view.genial.ly/6020f374a198a90d205109b4/interactive-content-love-domino

 

Advent Calender

 

Kalendarz adwentowy

 

Wczoraj, 26 listopada, w czwarty czwartek tego jesiennego miesiąca, Amerykanie świętowali Dzień Dziękczynienia. W naszej szkole natomiast uczniowie wzięli udział w szkolnym konkursie filmowo- językowym dotyczącym historii tego święta. Serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom. Najszybszy w przesłaniu odpowiedzi online okazał się Mateusz Rząsa z klasy VI.  Nagrody, w postaci ocen celujących, już powędrowały do dziennika.

konkurs święto dziękczynienia konkurs święto dziękczynienia konkurs święto dziękczynienia konkurs święto dziękczynienia

 

Konkurs kolęd - niemiecki

Załączniki:
Pobierz (KONKURS KOLĘD W NASZEJ SZKOLE.pdf)KONKURS KOLĘD W NASZEJ SZKOLE.pdf[ ]261 Kb
 

happythanksgivingday

Drodzy uczniowie! Wielkimi krokami zbliża się najważniejsze święto dla wszystkich Amerykanów - Święto Dziękczynienia. Z tej okazji ogłaszam konkurs filmowo - językowy dotyczący tego święta. Zadaniem konkursu jest obejrzenie filmu i rozwiązanie testu sprawdzającego stopień jego zrozumienia . Test do pobrania pod filmikiem na stronie szkoły. Na rozwiązany test czekam na czacie prywatnym w Teams do czwartku 26 listopada, do godziny 14.00. Wszyscy biorący udział w konkursie otrzymają plusa za aktywność, natomiast testy rozwiązane prawidłowo również super ocenę z języka angielskiego. Pierwsze trzy osoby, które prawidłowo rozwiążą test mogą liczyć na nagrodę. Zachęcam gorąco do wzięcia udziału w konkursie.

Nauczyciel języka angielskiego, Ewa Bonawenturska.

https://www.youtube.com/watch?v=1Vc8sROo_OM

Załączniki:
Pobierz (Thanksgiving competition1.doc)Thanksgiving competition1.doc[ ]33 Kb
 

Europejski tydzień języków

Od poniedziałku 28 września do piątku 2 października obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Tydzień Języków. Nauczyciele- językowcy przygotowali z tej okazji kilka atrakcji. W klasach młodszych uczniowie słuchali i śpiewali piosenki w wybranych językach europejskich. W klasach starszych rozwiązywali multimedialne i tradycyjne gry i zabawy językowe. Poznali również wiele językowych ciekawostek dotyczących języków i krajów europejskich.

W językowym konkursie stacjonarnym polegającym na dopasowaniu powitań do krajów i narysowaniu ich flag najlepsza okazała się para Florian Schreier i Mateusz Rząsa z klasy VI przed Kingą Strugałą i Kamilą Gromadą oraz Mają Karpińską i Oliwią Szymańską, które to pary zdobyły II miejsce.

Na gazetkach ściennych w Poborszowie i w Większycach pojawiły się informacje prezentujące najważniejsze zwroty w językach Europy oraz  plakaty promujące naukę języków obcych.

W ogłoszonym z tej okazji konkursie online udział wzięli: Hanna Torka, Kinga Strugała, Julia Cińcio, Klaudia Ritner, Marcelina Marek, Maria Szafarczyk i Mateusz Rząsa. Aż 5 osobom udało się bezbłędnie rozwiązać test konkursowy, dlatego o zwycięstwie zdecydowała kolejność wpłynięcia prac. Najszybciej uczyniła to Marcelina Marek, która tym sposobem zdobywa I miejsce i nagrodę.

Europejski tydzień języków Europejski tydzień języków Europejski tydzień języków

 

Europejski Dzień Języków (EDJ) został ustanowiony przez Radę Europy w 2001 r. i jest obchodzony we wszystkich krajach europejskich. Oficjalnie święto przypada 26 września – jego idea służy promocji bogactwa kulturowego Europy i jest okazją, by zachęcać ludzi – bez względu na wiek – do nauki języków obcych. Z  tej okazji zapraszam Was do zabawy i zagrania w gry językowe.

https://wordwall.net/pl/resource/290794/europejski-dzie%C5%84-j%C4%99zyk%C3%B3w

https://wordwall.net/pl/resource/4505843/niemieckim/europejski-dzie%c5%84-j%c4%99zyk%c3%b3w-obcych-2020

https://wordwall.net/pl/resource/4354574/dzie%C5%84-j%C4%99zyk%C3%B3w-obcych-flagi

https://wordwall.net/pl/resource/4355328/dzie%C5%84-j%C4%99zyk%C3%B3w-obcych-dzie%C5%84-dobry

https://wordwall.net/pl/resource/4522256/dzie%C5%84-j%C4%99zyk%C3%B3w-obcych-memory-flagi-10-pa%C5%84stw-klasy-1-3

Konkurs j. angielskiOgłaszam również konkurs internetowy – European Day Quiz – 12 pytań. Na kartki z odpowiedziami czekam do piątku 2 października  - czekają atrakcyjne nagrody.

EDJ

 

konkurs

 

EASTER CONTEST - KONKURS WIELKANOCNY

W klasach VI-VIII  również został ogłoszony konkurs wielkanocny pod hasłem "zwyczaje wielkanocne w Europie". Zadaniem konkursu było zeskanowanie  i dopasowanie obrazka do odpowiedniego opisu. Każdy opis posiadał na początku literkę. Literki - opisy ułożone w odpowiedniej kolejności obok kodów utworzyły hasło – HOT CROSS BUNS, drożdżowe bułeczki z krzyżykiem – tradycyjny brytyjski wypiek wielkanocny. Do konkursu przystąpiło 5 śmiałków:

Mateusz Zajączkowski, Mateusz Krawczyk, Marcel Wojciech, Martyna Bulenda, Szymon Bijak

Wszyscy oni otrzymują ocenę bardzo dobrą z języka angielskiego oraz wirtualny słodki upominek – garść wiosennych batoników.

EASTER CONTEST - KONKURS WIELKANOCNY EASTER CONTEST - KONKURS WIELKANOCNY EASTER CONTEST - KONKURS WIELKANOCNY

 

EASTER CONTEST - KONKURS WIELKANOCNY W KLASACH IV-V

Kochani ! Wielkanoc tuż tuż... Z tej okazji przygotowałam dla was prosty konkurs polegający na rozwiązaniu rebusa wielkanocnego. Nagrodą w konkursie jest ocena bardzo dobra z języka angielskiego, a pierwsze trzy osoby otrzymają słodki, wielkanocny upominek. Miło mi poinformować, że w konkursie udział wzięło 14 osób: Magdalena Krawczyk, Dominik Zajączkowski, Marcel Stupek, Kinga Strugała, Natalia Schreier, Oliwia Szymańska, Rafał Walczyna, Hanna Torka, Julia Cińcio, Maja Karpińska, Maja Stachelczyk, Marcelina Marek, Florian Schreier, Mateusz Rząsa

Zgodnie z obietnicą, wszyscy otrzymują ocenę bardzo dobrą, a pierwsza trójka wirtualnego amerykańskiego czekoladowego zajączka.

 

EASTER CONTEST - KONKURS WIELKANOCNY W KLASACH IV-VEASTER CONTEST - KONKURS WIELKANOCNY W KLASACH IV-V

 

Pierwszego dnia wiosny ogłoszony został wiosenny konkurs plastyczno - językowy polegający na narysowaniu obrazu zgodnie z opisem w języku angielskim. W sobotę 28 marca, dokładnie o godzinie 20.00,  został rozstrzygnięty. Bardzo miło mi jest poinformować, że w naszym internetowym głosowaniu oddano rekordową liczbę 618 głosów. Spośród 17 nadesłanych na konkurs prac najwięcje głosów, 142,  zdobyła Roksana Zmarzły z klasy VII  i otrzymuje ona nagrodę publiczności. Jej praca jest przepiękna, jednak brakuje w niej kilku elementów zawartych w angielskim opisie. I miejsce z wynikiem 118 głosów zdobywa Kamila Gromada. II miejsce z wynikiem 72 głosów otrzymuje Emilia Konieczny z klasy IV. III miejsce wędruje do Martyny Bulendy z klasy VI , która otrzymała 49 głosów. Tóż za podium znalazł się jej kolega z klasy, Szymon Bijak, który uzyskał 48 głosów. Wszyscy biorący udział w konkursie zostają nagrodzeni oceną bardzo dobrą z języka angielskiego. Na pierwsze trzy miejsca już czekają nagrody, które z wiadomych powodów, przekażemy gdy już się wszyscy razem zobaczymy!!!

konkurs plastyczno - językowy konkurs plastyczno - językowy konkurs plastyczno - językowy

 
Więcej artykułów…

joomplu:17695

joomplu:20295

joomplu:20294

joomplu:19309

joomplu:20657

joomplu:18553

joomplu:20296

joomplu:20306

joomplu:17289

Licznik odwiedzin
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDziś6203
mod_vvisit_counterWczoraj6647
mod_vvisit_counterW tym tygodniu44145
mod_vvisit_counterWszystkich6325092

Twoje IP: 3.92.96.236
,
Wyszukiwarka
Telefon zaufania

;