
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2025/2026
26.06.2026r. (piątek)
AUTOBUSY PORANNE ZGODNIE Z ROZKŁADEM JAZDY
POBORSZÓW: 8.00 - APEL W KLASACH I-III,
9.00 - NABOŻEŃSTWO W KOŚCIELE
WIĘKSZYCE: 8.15 - NABOŻEŃSTWO W KOŚCIELE,
9.15 - APEL W KLASACH IV-VIII
AUTOBUS POWROTNY O GODZINIE 12.00
|
Wakacje coraz bliżej. Z tego powodu naszą szkołę odwiedziła pani policjantka, która przeprowadziła z dziećmi klas I- III i przedszkola, pogadankę na temat bezpiecznych zachowań podczas letniego wypoczynku w lesie, nad wodą na wsi i w górach. Dzieci zostały uwrażliwione na zachowanie szczególnej ostrożności podczas przechodzenia przez jezdnię i podczas jazdy na rowerze i hulajnodze. Policjantka przypomniał również dzieciom zasadę ograniczonego zaufania do obcych. Mamy nadzieje, że przedwakacyjne spotkanie z panią policjantką uchroni naszych uczniów przed różnymi zagrożeniami i pozwoli bezpiecznie spędzić wakacje.
Za nami wyjątkowy dzień pełen wzruszeń, uśmiechów i pięknych wspomnień. Uczniowie klasy III uroczyście zakończyli pierwszy etap swojej szkolnej przygody. Uroczystość rozpoczęła się dostojnym polonezem, a następnie dzieci, poprzez wiersze i piosenki, podsumowały trzy lata wspólnej nauki, dziękując nauczycielom, pracownikom szkoły oraz rodzicom za troskę, wsparcie i życzliwość. Szczególnie poruszającym momentem było pożegnanie z wychowawcą. Uczniowie wręczyli bukiet kwiatów z przywiązanymi wstążkami, które symbolicznie zostały odcięte na znak zakończenia ważnego etapu wspólnej drogi. Wychowawca otrzymał również niezwykłe świadectwo z samymi celującymi ocenami za serce, cierpliwość i zaangażowanie wkładane każdego dnia w pracę z dziećmi. Nie zabrakło łez wzruszenia zarówno wśród uczniów, rodziców, jak i nauczycieli. Pani Dyrektor podziękowała rodzicom za ich aktywność, zaangażowanie oraz działania podejmowane na rzecz klasy i szkoły. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz maskotki absolwenta, które będą miłym wspomnieniem tych pierwszych szkolnych lat. Po części oficjalnej rodzice zaprosili wszystkich na słodki poczęstunek, a dla dzieci przygotowali niespodziankę – pełną emocji zabawę typu Escape Room. Za rozwiązanie wszystkich zagadek trzecioklasiści otrzymali symboliczne „bilety do klasy IV”. To był dzień, który na długo pozostanie w naszych sercach – piękne zwieńczenie trzech lat wspólnej nauki, przyjaźni i niezapomnianych chwil.
Uczniowie klas I-III naszej szkoły mieli okazję wybrać się w podróż na tą wielką wyspę obok Afryki za sprawą spotkania „Madagaskar - śladami zwierząt" z podróżnikami i autorami książek Magdaleną Gumowską i Mariuszem Łapińskim. Goście bardzo ciekawie opowiadali o zwierzętach z Madagaskaru: lemurach, kameleonach, patyczakach. Przedstawili też istoty, które potrafią najlepiej kamuflować się w otoczeniu. Uczniowie mieli możliwość zadania pytań. Była to bardzo interesująca lekcja o zwierzętach żyjących w naturze. Bardzo dziękujemy gościom za przybycie. Wyrazy wdzięczności składamy także Gminnej Bibliotece w Reńskiej Wsi oraz pani dyrektor za zorganizowanie niecodziennych i atrakcyjnych zajęć.
|





























