Ostatnio zalogowani
User Stats
Online : Brak Online
5 ostatnio zalogowanych
Member karolina  
2021-05-07 20:14:08
Member Anna Chalupinska  
2021-05-06 21:55:27
Member bojowniczka  
2021-05-04 20:18:36
Member Bernadeta Jastrzębska  
2020-10-21 18:32:41
administrator Administrator  
2017-12-10 17:48:13
Bezpieczna droga

Kartka z kalendarza
Dzisiaj jest
Niedziela
9 maja 2021
Imieniny obchodzą
Beatus, Bożydar, Grzegorz, Job, Karolina, Mikołaj
Do końca roku zostało
237 dni

co zdaniem dzieci stanowiło największą trudność podczas nieobecności w szkole?Zmiany spowodowane pandemią Covid – 19  odbiły się na wszystkich uczniach w szczególności  na najmłodszych. Rozpoczęcie nauki w klasie pierwszej bardzo często wiąże się ze zmianą: budynku, kolegów/ koleżanek, nauczyciela. To co nowe nieznane budzi nasze obawy jednak, gdy to poznamy od razu wydaję się proste i bezpieczne. Potrzebujemy czasu i rozmowy, aby się oswoić i zrozumieć. Z tego względu uwzględniając wszystkie trudności staramy się „być bliżej”. W klasie pierwszej zostały przeprowadzone zajęcia psychologiczne mające na celu poznanie co zdaniem dzieci stanowiło największą trudność podczas nieobecności w szkole? Czego/ Kogo najbardziej im brakowało? Rozmawialiśmy jak sobie poradzić z trudnymi emocjami oraz zachęcić do szukania pomocy w sytuacjach trudnych. Do pomocy wykorzystany został film Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę - Słowa leczą -à Porozmawiajmy oraz bajkę „O smutnej królowej” – opowieści o pozytywnym myśleniu w postaci e- booka, która jest dostępna na stronie internetowej naszej szkoły w zakładce  kącik psychologa. W Kąciku psychologa umieszczony został poradnik dla rodziców. Znajdziecie w nim m. in  jak wspierać Wasze pociechy w powrocie do szkoły po pandemii. Zachęcamy do lektury.

co zdaniem dzieci stanowiło największą trudność podczas nieobecności w szkole? co zdaniem dzieci stanowiło największą trudność podczas nieobecności w szkole? co zdaniem dzieci stanowiło największą trudność podczas nieobecności w szkole?

 

jak wspierać dziecko w powrocie do szkoły?

Za nami i przed nami mnóstwo wyzwań. Za nami kilkumiesięczne wyłączenie z pracy, szkoły,  kilkutygodniowy czas izolacji, wiele pytań i wątpliwości: co dalej będzie, ile to jeszcze potrwa? Teraz przed dziećmi, rodzicami, nauczycielami kolejne wyzwanie: wejście w nową szkolną rzeczywistość. Różnie radzimy sobie z tym my- dorośli, różnie radzą sobie dzieci i różnie mogą reagować.  Dlatego dzisiaj  postanowiłam poświęcić napisać w jaki sposób możemy wspierać dzieci w czasie powrotu do szkolnej rzeczywistości i na co my- dorośli, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę towarzysząc w tym dzieciom ( w załączeniu poradnik dla Was Rodzice).

Wszystkim nam trudno. Mam w sobie wiele empatii i podziwu dla dzieci, rodziców, nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły. Jest wiele sposobów na przejście z dziećmi obecnej sytuacji. Ja zachęcam Was do tej takiej drogi, podczas której towarzyszyć Wam będzie: empatia, zrozumienie, spokój, troska, słuchanie, bliskość, współpraca i czasami odpuszczanie. Trzymajcie się zdrowo i bezpiecznie! Powodzenia!

 

Przesyłamy propozycję książek do przeczytania online o myśleniu pozytywnym.

 

myśl pozytywnie

 

Poradnik „Klikam z głową”, nie tylko opisuje zagrożenia czekające na użytkowników nowoczesnych technologii, ale również przedstawia sposoby reagowania na te zagrożenia. Materiały zawarte w publikacji mogą stanowić punkt wyjścia do rozmowy z dziećmi i młodzieżą.

www.kuratorium.opole.pl/poradnik-klikam-z-glowa-przygotowany-przez-urzad-komunikacji-elektronicznej/

W publikacji można znaleźć odpowiedź na następujące zagadnienia:

 

 1. Zanim dasz dziecku smartfon – zabezpiecz się przed niespodziewanymi kosztami
 2. Kontrola rodzicielska – podstawowa ochrona
 3. Sharenting – czy publikowanie zdjęć dziecka jest bezpieczne?
 4. Hejt i mowa nienawiści – nie ignoruj, reaguj!
 5. Memy internetowe – niewinna rozrywka czy hejt?
 6. Nie karm trolla!
 7. Uzależnienie od gier komputerowych – problem obecnych czasów
 8. Jak dobrać grę odpowiednią do wieku dziecka
 9. Challenge – internetowe wyzwania
 10. Patostream – chwilowy trend czy plaga?
 11. Sekstortion – szantaż w sieci
 12. Grooming – uwodzenie w sieci
 13. Zespół uzależnienia od Internetu
 14. FOMO, MOMO i inne problemy naszych czasów
 15. Fake news – czyli fałszywa „prawda”?
 16. Przeciążenie informacją w mediach społecznościowych

 

depresja 23 lutego obchodzimy Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją.

Coraz więcej dzieci i młodych osób cierpi na tę chorobę. Tak, CHOROBĘ –depresja jest chorobą. Nie wymysłem, nie lenistwem, nie… Jest  chorobą, w dodatku w skrajnych przypadkach może prowadzić do śmierci. Pęd życia, media społecznościowe,  w których udajemy – można się złościć, cieszyć, ale smutek nie jest atrakcyjny; powierzchowne kontakty, brak odpoczynku (bo ciągle ktoś obserwuje nasz profil), ilość obowiązków – to wszystko powoduje, że coraz młodsi ludzie zapadają na depresję.

Może zdarzyło się kiedyś tak, że nie mieliście siły, czuliście zmęczenie tak duże –aż wszystko boli? Chcieliście tylko spokoju, zwinąć się w kłębek, spać? To tylko przedsmak depresji.

Czasem masz dosyć udawania, ale i tak zakładasz maskę śmieszka, wesołka… chodzisz na imprezy, bawisz się – nikt nie widzi, że cierpisz. Przecież i tak nikt nie zrozumie. Czasem zamykasz się w domu, nie chcesz wychodzić, spotykać się z ludźmi… Czasem zmęczenie jest tak wielkie, że nie jesteś w stanie robić czegokolwiek – poza oddychaniem… a i to bardzo męczy… czasem nie masz siły otworzyć oczu… nie masz siły odezwać się… masz wrażenie, między tobą a innymi ludźmi jest przepaść… a ty poruszasz się w wielkim czarnym grzęzawisku i zapadasz się coraz głębiej i głębiej…

Ludzie mówią: ogarnij się, przestań, nie masz powodu do zmartwień… a ty – czujesz dodatkowo wstyd i jest ci jeszcze ciężej, jeszcze trudniej… i już nie chcesz nic nikomu o sobie opowiadać, bo przecież wiesz, co usłyszysz…

Wiesz co, nie zwariowałeś! Masz prawo się tak czuć! A na dodatek są ludzie, którzy potrafią i chcą ci pomóc. Możesz zadzwonić:

- 800 70 22222 – całodobowy telefon zaufania dla osób z depresją

-  116 111 – telefon zaufania dla dzieci i młodzieży

- 22 594 91 00 – telefon wsparcia dla osób z depresją czynny w środy i czwartki

Możesz udać się do nauczyciela, któremu ufasz lub psychologa.

A ty, tak ty – jeśli masz kogoś znajomego, u którego nastąpiła zmiana zachowania – jest przesadnie wesoły albo wręcz odwrotnie –wycofał się z wcześniejszych działań… nie bądź bezczynny. Bądź blisko, wspieraj, a jeśli sytuacja cię przerasta, również zwróć się o pomoc – do kolegi, rodzica, nauczyciela, pedagoga czy psychologa!

Depresję trzeba leczyć!!!   Depresję można wyleczyć!!!

 
Więcej artykułów…

joomplu:17695

joomplu:20295

joomplu:20294

joomplu:19309

joomplu:20657

joomplu:18553

joomplu:20296

joomplu:20306

joomplu:17289

Licznik odwiedzin
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDziś5893
mod_vvisit_counterWczoraj6647
mod_vvisit_counterW tym tygodniu43835
mod_vvisit_counterWszystkich6324782

Twoje IP: 3.92.96.236
,
Wyszukiwarka
Telefon zaufania

;