Ostatnio zalogowani
User Stats
Online : Brak Online
5 ostatnio zalogowanych
Member karolina  
2023-03-22 21:30:20
Member Anna Chalupinska  
2023-03-21 19:43:41
Member bojowniczka  
2023-03-18 11:09:25
Member Bernadeta Jastrzębska  
2020-10-21 18:32:41
administrator Administrator  
2017-12-10 17:48:13
Bezpieczna droga

Kartka z kalendarza
Dzisiaj jest
Czwartek
23 marca 2023
Imieniny obchodzą
Eberhard, Feliks, Katarzyna, Kondrat, Oktawian, Pelagia, Pelagiusz, Piotr, Zbysław
Do końca roku zostało
284 dni

Uczniowie klasy VIII z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Większycach w ramach lekcji z doradztwa zawodowego mieli okazję zapoznać się z zawodem mechanika samochodowego.

W czwartek 16 marca 2023 roku udali się do warsztatu mechaniki pojazdowej w Większycach przy ul: Kozielskiej 7. W trakcie wizyty w warsztacie uczniowie poznali w jaki sposób wykonuje się diagnostykę samochodu, m.in. zbieżność kół, wymianę amortyzatorów oraz wymianę opon z wyważaniem kół. Uczniowie dowiedzieli się również, że w razie potrzeby mogą w przyszłości odbyć u właściciela warsztatu praktykę zawodową na kierunku mechanik samochodowy.

Wycieczka do warsztatu Wycieczka do warsztatu

 

Plakat

 

 

Zawodowy tydzień 2022

Załączniki:
Pobierz (ZT IV zbiorczy harmonogram szkol bez danych osob.pdf)Zawodowy Tydzień harmonogram[ ]510 Kb
 

Przypomina się wszystkim uczniom którzy kończą ósmą klasę o elektronicznej rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.

Rekrutacja trwa już od 16.05. 2022r i zakończy się 20.06.2022r. Jeżeli ktoś jeszcze tego nie zrobił to może to jeszcze zrobić. Adres strony internetowej.  opolskie.edu.com.pl na tej stronie trzeba założyć swoje konto i dalej postępować zgodnie z instrukcją. Wszystkie kroki jak to trzeba zrobić są dokładnie objaśnione na tej samej stronie (film instruktaży). W załącznikach poniżej znajdują się niezbędne informacje dotyczące terminów składania niezbędnych dokumentów.

 

Spotkanie z BudowlankąW środę 6 kwietnia 2022 roku w Zespole Szkolno–Przedszkolnym w Większycach odbyło się kolejne spotkanie klasy VIII z przedstawicielami szkół ponadpodstawowych. Tym razem przedstawiciele Zespołu Szkół nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu, byli zaproszeni na spotkanie z klasą VIII.

Nasi uczniowie mieli okazję zapoznać się z aktualna ofertą edukacyjną na nowy rok szkolny 2022/2023. Popularną „Budowlankę”  reprezentowała Pani Ewelina Kowaś oraz byłe uczennice naszej szkoły, Roksanę Zmarzły oraz Amelię Bochynek. W trakcie spotkania przedstawiono uczniom prezentację multimedialną, a uczniowie „Budowlanki” również w ciekawy sposób opowiadali o swojej placówce, zachęcając naszych uczniów do tego aby w nowym roku szkolnym byli już uczniami tej szkoły. Prezentacja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów.

Zespół Szkół Nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu oferował naszym uczniom szeroki wachlarz kierunków po których znalezienie pracy będzie tylko formalnością. Niebawem kolejne spotkanie na które zaproszone zostanie I L.O. w Kędzierzynie-Koźlu.

 

W środę 16 marca 2022 roku w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Większycach odbyło się kolejne spotkanie klasy VIII z przedstawicielami Szkół Ponadpodstawowych  w Kędzierzynie-Koźlu.

Tym razem do naszej szkoły przybyła delegacja z Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Kędzierzynie-Koźlu. Prezentację popularnej „Żeglugi” przedstawił i omówił Pan Piotr Bechta, któremu pomagali uczniowie starszych klas.

Nasi uczniowie mieli okazję zapoznać się z aktualna ofertą edukacyjną na nowy rok szkolny 2022/2023. W trakcie prezentacji uczniowie dowiedzieli się dużo ciekawych wiadomości na temat kierunków nauczania, praktyk zawodowych oraz o dużym wachlarzu zajęć pozalekcyjnych. Dużym zainteresowaniem wśród uczniów cieszyła się prezentacja w której była mowa o miesięcznych praktykach zawodowych na statku. Już wkrótce kolejne spotkanie naszych uczniów z „Budowlanką”.

Spotkanie żegluga Spotkanie żegluga

 

W środę 9 marca 2022 roku w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Większycach odbyło się spotkanie klasy VIII z przedstawicielami Zespołu Szkół nr 3 w Kędzierzynie-Koźlu.

Nasi uczniowie mieli okazję zapoznać się z aktualna ofertą edukacyjną na nowy rok szkolny 2022/2023. Szkołę ze Sławięcic reprezentowała Pani Bożena Jagieniak, oraz uczniowie – Joanna Kapica i Bartosz Wyleżoł. W trakcie spotkania przedstawiono uczniom prezentację multimedialną a uczniowie sławięcickiej szkoły również w ciekawy sposób opowiadali o swojej placówce, zachęcając naszych uczniów do tego aby w nowym roku szkolnym byli już uczniami tej szkoły. Prezentacja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Szkoła w Sławięcicach oferowała naszym uczniom szeroki wachlarz kierunków po których znalezienie pracy będzie tylko formalnością.

Spotkanie z przedstawicielami Zespołu Szkół nr 3 w Kędzierzynie-Koźlu. Spotkanie z przedstawicielami Zespołu Szkół nr 3 w Kędzierzynie-Koźlu.

 

Przewodnik „Hej ósmoklasisto, sięgnij po marzenia”, skierowany jest dla uczniów klasy VIII i rodziców. Szczegółowo przedstawia konkretne typy szkół ponadpodstawowych Powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego, by ułatwić wybór szkoły, która powinna być: wymarzona, atrakcyjna i realizująca konkretne zainteresowania.

 

 

W ostatnim tygodniu października, w szkołach kształcących w zawodach naszego powiatu, realizowana była trzecia już edycja projektu ZAWODOWY TYDZIEŃ. Przymierz się do zawodu. Tegoroczna oferta obejmowała w sumie 30 bardzo zróżnicowanych propozycji tematycznych warsztatów i lekcji otwartych w kilkudziesięciu zawodach (większość propozycji realizowana była dodatkowo w kilku możliwych terminach) oraz dyżury dwóch doradców zawodowych (możliwość konsultacji indywidualnych). Uczniowie mieli zatem szansę na uczestnictwo w dziesiątkach zawodowych przymiarek. Jak co roku projekt zakładał realizację warsztatów z możliwością wykonania przez uczniów prostych zadań praktycznych w poszczególnych zawodach. Była to dla młodych ludzi stojących przed niełatwym przecież wyborem swojej dalszej edukacyjnej ścieżki, nie tylko doskonała okazja do przyjrzenia się z bliska specyfice kształcenia w konkretnych zawodach, poznania charakterystycznego dla nich środowiska pracy, ale także do zebrania informacji niezbędnych by nieco bardziej świadomie podejmować decyzje edukacyjno-zawodowe. Nauczyciele zawodowcy, którzy na co dzień kształcą w naszych powiatowych szkołach przyszłych fachowców, odpowiadali na wszystkie pytania nurtujące kandydatów, tak, by rozwiać rożne wątpliwości czy obawy kłębiące się w ich głowach. Celem tego tygodnia jest bowiem niezmiennie tworzenie warunków umożliwiających skonfrontowanie wiedzy o sobie i swoich wyobrażeń o zawodach z rzeczywistością. Wartością jest tu właśnie praktyczny wymiar tych zajęć.

W trzeciej edycji wzięło udział w sumie aż 542 uczniów z 24 szkół podstawowych całego powiatu.

Uczniowie z klasy VIII z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Większycach, również brali udział w „Zawodowym Tygodniu”.  Większość klasy miała możliwość bezpośrednio zapoznać się z zawodem który ich najbardziej interesuje. Udział w projekcie ułatwi tegorocznym ósmoklasistom wybory, przed którymi stoją, a jednocześnie będzie wartościowym krokiem na drodze do poznawania świata zawodów.
Wszystkim dyrektorom szkół podstawowych i ponadpodstawowych powiatu, koordynatorom projektu, rodzicom, doradcom zawodowym, pedagogom szkolnym oraz nauczycielom i wychowawcom, należą się gorące podziękowania dzięki którym realizacja tego niełatwego organizacyjnie i logistycznie przedsięwzięcia, okazała się możliwa.

 

Zdjęcia z „Zawodowego Tygodnia” można oglądać na stronach szkół.

 

https://www.slawiecice.edu.pl/o-szkole/1093-tydzien-zawodow-2022

 

https://zs1.edu.pl/

 

http://www.ckzkk.pl/doradztwo-zawodowe/Setki-uczniow-w-projekcie-Zawodowego-Tygodnia-III

 
Więcej artykułów…

joomplu:20295

joomplu:20294

joomplu:19309

joomplu:20657

joomplu:18553

joomplu:20296

joomplu:17289

Licznik odwiedzin
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDziś1206
mod_vvisit_counterWczoraj11479
mod_vvisit_counterW tym tygodniu37279
mod_vvisit_counterWszystkich10283935

Twoje IP: 3.239.6.58
,
Wyszukiwarka
Telefon zaufania

Najnowsze zdjęcia
;