Ostatnio zalogowani
User Stats
Online : Brak Online
5 ostatnio zalogowanych
Member bojowniczka  
2024-07-10 13:02:58
administrator Administrator  
2024-06-26 12:53:56
Member Anna Chalupinska  
2024-06-25 19:43:01
Member karolina  
2024-06-25 15:53:26
Member Bernadeta Jastrzębska  
2020-10-21 18:32:41
Bezpieczna droga

Kartka z kalendarza
Dzisiaj jest
Środa
17 lipca 2024
Imieniny obchodzą
Aleksander, Aleksy, Andrzej, Bogdan, Dzierżykraj, Januaria, Julietta, Leon, Marceli, Marcelina, Maria Magdalena
Do końca roku zostało
168 dni

Dla uczniów klasy VIII w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Większycach drugie półrocze to okres wytężonej nauki oraz czas wyboru przyszłej szkoły ponadpodstawowej. Żeby ułatwić uczniom wybór szkoły, w kwietniu 2023 roku zorganizowano dla nich Dni Otwarte. Zainteresowani uczniowie mogli w odpowiednim terminie przyjechać do wybranej przez siebie szkoły ponadpodstawowej na terenie powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego i dowiedzieć się na miejscu wszelkich informacji o danej placówce, a także uczestniczyć w zajęciach praktycznych. Dodatkowo w marcu i kwietniu 2023 roku, uczniowie klasy VIII mieli również możliwość, aby spotkać się z przedstawicielami wybranych szkół ponadpodstawowych w swojej szkole. W dniu 30 marca do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Większycach zawitali przedstawiciele popularnej „Budowlanki”, natomiast 4 maja 2023 roku gościło u nas I L.O w Kędzierzynie-Koźlu. Celem tych spotkań było przedstawienie uczniom kierunków nauczania w danej szkole oraz udzielenie wszelkich informacji o placówce.

Od 15.05.2023r – do 19.06.2023 r do godz. 15.00 na stronie https://opolskie.edu.com.pl odbywa się elektroniczny nabór do szkół ponadpodstawowych.

Na tej stronie po założeniu własnego konta, każdy uczeń powinien dokonać wyboru odpowiedniego kierunku nauczania w przyszłej szkole ponadpodstawowej.Trudny czas dla ósmoklasistów Trudny czas dla ósmoklasistów

 

Uczniowie klasy VIII z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Większycach w ramach lekcji z doradztwa zawodowego mieli okazję zapoznać się z zawodem mechanika samochodowego.

W czwartek 16 marca 2023 roku udali się do warsztatu mechaniki pojazdowej w Większycach przy ul: Kozielskiej 7. W trakcie wizyty w warsztacie uczniowie poznali w jaki sposób wykonuje się diagnostykę samochodu, m.in. zbieżność kół, wymianę amortyzatorów oraz wymianę opon z wyważaniem kół. Uczniowie dowiedzieli się również, że w razie potrzeby mogą w przyszłości odbyć u właściciela warsztatu praktykę zawodową na kierunku mechanik samochodowy.

Wycieczka do warsztatu Wycieczka do warsztatu

 

Plakat

 

 

Zawodowy tydzień 2022

Załączniki:
Pobierz (ZT IV zbiorczy harmonogram szkol bez danych osob.pdf)Zawodowy Tydzień harmonogram[ ]510 Kb
 

Przypomina się wszystkim uczniom którzy kończą ósmą klasę o elektronicznej rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.

Rekrutacja trwa już od 16.05. 2022r i zakończy się 20.06.2022r. Jeżeli ktoś jeszcze tego nie zrobił to może to jeszcze zrobić. Adres strony internetowej.  opolskie.edu.com.pl na tej stronie trzeba założyć swoje konto i dalej postępować zgodnie z instrukcją. Wszystkie kroki jak to trzeba zrobić są dokładnie objaśnione na tej samej stronie (film instruktaży). W załącznikach poniżej znajdują się niezbędne informacje dotyczące terminów składania niezbędnych dokumentów.

 

Spotkanie z BudowlankąW środę 6 kwietnia 2022 roku w Zespole Szkolno–Przedszkolnym w Większycach odbyło się kolejne spotkanie klasy VIII z przedstawicielami szkół ponadpodstawowych. Tym razem przedstawiciele Zespołu Szkół nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu, byli zaproszeni na spotkanie z klasą VIII.

Nasi uczniowie mieli okazję zapoznać się z aktualna ofertą edukacyjną na nowy rok szkolny 2022/2023. Popularną „Budowlankę”  reprezentowała Pani Ewelina Kowaś oraz byłe uczennice naszej szkoły, Roksanę Zmarzły oraz Amelię Bochynek. W trakcie spotkania przedstawiono uczniom prezentację multimedialną, a uczniowie „Budowlanki” również w ciekawy sposób opowiadali o swojej placówce, zachęcając naszych uczniów do tego aby w nowym roku szkolnym byli już uczniami tej szkoły. Prezentacja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów.

Zespół Szkół Nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu oferował naszym uczniom szeroki wachlarz kierunków po których znalezienie pracy będzie tylko formalnością. Niebawem kolejne spotkanie na które zaproszone zostanie I L.O. w Kędzierzynie-Koźlu.

 

W środę 16 marca 2022 roku w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Większycach odbyło się kolejne spotkanie klasy VIII z przedstawicielami Szkół Ponadpodstawowych  w Kędzierzynie-Koźlu.

Tym razem do naszej szkoły przybyła delegacja z Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Kędzierzynie-Koźlu. Prezentację popularnej „Żeglugi” przedstawił i omówił Pan Piotr Bechta, któremu pomagali uczniowie starszych klas.

Nasi uczniowie mieli okazję zapoznać się z aktualna ofertą edukacyjną na nowy rok szkolny 2022/2023. W trakcie prezentacji uczniowie dowiedzieli się dużo ciekawych wiadomości na temat kierunków nauczania, praktyk zawodowych oraz o dużym wachlarzu zajęć pozalekcyjnych. Dużym zainteresowaniem wśród uczniów cieszyła się prezentacja w której była mowa o miesięcznych praktykach zawodowych na statku. Już wkrótce kolejne spotkanie naszych uczniów z „Budowlanką”.

Spotkanie żegluga Spotkanie żegluga

 

W środę 9 marca 2022 roku w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Większycach odbyło się spotkanie klasy VIII z przedstawicielami Zespołu Szkół nr 3 w Kędzierzynie-Koźlu.

Nasi uczniowie mieli okazję zapoznać się z aktualna ofertą edukacyjną na nowy rok szkolny 2022/2023. Szkołę ze Sławięcic reprezentowała Pani Bożena Jagieniak, oraz uczniowie – Joanna Kapica i Bartosz Wyleżoł. W trakcie spotkania przedstawiono uczniom prezentację multimedialną a uczniowie sławięcickiej szkoły również w ciekawy sposób opowiadali o swojej placówce, zachęcając naszych uczniów do tego aby w nowym roku szkolnym byli już uczniami tej szkoły. Prezentacja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Szkoła w Sławięcicach oferowała naszym uczniom szeroki wachlarz kierunków po których znalezienie pracy będzie tylko formalnością.

Spotkanie z przedstawicielami Zespołu Szkół nr 3 w Kędzierzynie-Koźlu. Spotkanie z przedstawicielami Zespołu Szkół nr 3 w Kędzierzynie-Koźlu.

 

Przewodnik „Hej ósmoklasisto, sięgnij po marzenia”, skierowany jest dla uczniów klasy VIII i rodziców. Szczegółowo przedstawia konkretne typy szkół ponadpodstawowych Powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego, by ułatwić wybór szkoły, która powinna być: wymarzona, atrakcyjna i realizująca konkretne zainteresowania.

 

 
Więcej artykułów…

joomplu:20295

joomplu:20294

joomplu:19309

joomplu:20657

joomplu:18553

joomplu:20296

joomplu:17289

Licznik odwiedzin
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDziś9234
mod_vvisit_counterWczoraj17665
mod_vvisit_counterW tym tygodniu33351
mod_vvisit_counterWszystkich13857140

Twoje IP: 100.26.176.111
,
Wyszukiwarka
Telefon zaufania

;