Ostatnio zalogowani
User Stats
Online : Brak Online
5 ostatnio zalogowanych
Member Anna Chalupinska  
2026-06-23 21:15:30
Member karolina  
2026-06-23 14:28:48
Member bojowniczka  
2026-06-22 20:02:39
administrator Administrator  
2024-06-26 12:53:56
Member Bernadeta Jastrzębska  
2020-10-21 18:32:41
Bezpieczna droga

Kartka z kalendarza
Dzisiaj jest
Środa
24 czerwca 2026
Imieniny obchodzą
Danuta, Dan, Danisz, Emilia, Jan, Wilhelm
Do końca roku zostało
191 dni
,,Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” ~ Wisława Szymborska
24 kwietnia przedszkolaki świętowały Dzień Książki.
W tym dniu gościliśmy Panie z Gminnej Biblioteki Publicznej w Reńskiej Wsi , które przyniosły ze sobą wiele fantastycznych pozycji książkowych dla najmłodszych. Dzieci z ogromna radością zadały Paniom mnóstwo pytań, z zaciekawieniem słuchały czytanej bajki. Wszystkie przedszkolaki jednogłośnie wypowiedziały się, że zamierzają przyjść do biblioteki z rodzicami oraz z uśmiechem na ustach stwierdziły, że czytanie książek jest fantastyczne!
BibliotekaBibliotekaBibliotekaBiblioteka
 

Plakat

 

Olejarnia KamerlikUczniowie klasy 7. i 8. mieli okazję zobaczyć, jak się tworzy oleje. Odwiedził ich z zawodu strażak i pasjonat olejarstwa - Łukasz Połomski. Od niedawna jego rodzina zajmuje się tłoczeniem olei na zimno, które sprawdzają się, np. jako dodatki do potraw oraz w kosmetologii.

Jego Olejarnia Karmelik znajduje się w we Włodzieninie - w gminie Branice. Spotkanie w naszej szkole rozpoczęło się o godz. 11:35 i trwało około godzinę. Uczniowie mieli możliwość skosztowania ziaren i olejów, które na bieżąco były wyrabiane. Powstał m.in.: olej z ostropestu, z pestek dyni, lniany, z wiesiołka lub z czarnuszki. Na temat każdych z nich są prowadzone badania medyczne, które wykazują zawarte w nich wartości zdrowotne - można m.in. uwzględnić olej z lnu złotego, który jest w stanie uleczyć nowotwór czy olej z wiesiołka kojący bóle menstruacyjne. Jest około 2000 nasion, z których można je tłoczyć, ale uwaga - nie wszystkie oleje nadają się do spożycia, bo pewnie z nich są wykorzystane chociażby do produkcji kosmetyków.

Uważamy, że skoro życie mamy jedno, warto o nie dbać i przykładać wagę do zdrowia. Pan Łukasz na swojej stronie na Facebooku i Instagramie publikuje ciekawostki na temat różnych produkowanych przez niego olei. Można u niego również składać zamówienia. Więc dlaczego by nie wypróbować?

Oliwia Szymańska, Maria Szafarczyk
klasa VIII

Olejarnia Kamerlik Olejarnia Kamerlik

 

 

Zawodowy tydzień 2022

Załączniki:
Pobierz (ZT IV zbiorczy harmonogram szkol bez danych osob.pdf)Zawodowy Tydzień harmonogram[ ]510 Kb
 

Przypomina się wszystkim uczniom którzy kończą ósmą klasę o elektronicznej rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.

Rekrutacja trwa już od 16.05. 2022r i zakończy się 20.06.2022r. Jeżeli ktoś jeszcze tego nie zrobił to może to jeszcze zrobić. Adres strony internetowej.  opolskie.edu.com.pl na tej stronie trzeba założyć swoje konto i dalej postępować zgodnie z instrukcją. Wszystkie kroki jak to trzeba zrobić są dokładnie objaśnione na tej samej stronie (film instruktaży). W załącznikach poniżej znajdują się niezbędne informacje dotyczące terminów składania niezbędnych dokumentów.

 

Spotkanie z BudowlankąW środę 6 kwietnia 2022 roku w Zespole Szkolno–Przedszkolnym w Większycach odbyło się kolejne spotkanie klasy VIII z przedstawicielami szkół ponadpodstawowych. Tym razem przedstawiciele Zespołu Szkół nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu, byli zaproszeni na spotkanie z klasą VIII.

Nasi uczniowie mieli okazję zapoznać się z aktualna ofertą edukacyjną na nowy rok szkolny 2022/2023. Popularną „Budowlankę”  reprezentowała Pani Ewelina Kowaś oraz byłe uczennice naszej szkoły, Roksanę Zmarzły oraz Amelię Bochynek. W trakcie spotkania przedstawiono uczniom prezentację multimedialną, a uczniowie „Budowlanki” również w ciekawy sposób opowiadali o swojej placówce, zachęcając naszych uczniów do tego aby w nowym roku szkolnym byli już uczniami tej szkoły. Prezentacja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów.

Zespół Szkół Nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu oferował naszym uczniom szeroki wachlarz kierunków po których znalezienie pracy będzie tylko formalnością. Niebawem kolejne spotkanie na które zaproszone zostanie I L.O. w Kędzierzynie-Koźlu.

 

W środę 16 marca 2022 roku w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Większycach odbyło się kolejne spotkanie klasy VIII z przedstawicielami Szkół Ponadpodstawowych  w Kędzierzynie-Koźlu.

Tym razem do naszej szkoły przybyła delegacja z Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Kędzierzynie-Koźlu. Prezentację popularnej „Żeglugi” przedstawił i omówił Pan Piotr Bechta, któremu pomagali uczniowie starszych klas.

Nasi uczniowie mieli okazję zapoznać się z aktualna ofertą edukacyjną na nowy rok szkolny 2022/2023. W trakcie prezentacji uczniowie dowiedzieli się dużo ciekawych wiadomości na temat kierunków nauczania, praktyk zawodowych oraz o dużym wachlarzu zajęć pozalekcyjnych. Dużym zainteresowaniem wśród uczniów cieszyła się prezentacja w której była mowa o miesięcznych praktykach zawodowych na statku. Już wkrótce kolejne spotkanie naszych uczniów z „Budowlanką”.

Spotkanie żegluga Spotkanie żegluga

 

W środę 9 marca 2022 roku w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Większycach odbyło się spotkanie klasy VIII z przedstawicielami Zespołu Szkół nr 3 w Kędzierzynie-Koźlu.

Nasi uczniowie mieli okazję zapoznać się z aktualna ofertą edukacyjną na nowy rok szkolny 2022/2023. Szkołę ze Sławięcic reprezentowała Pani Bożena Jagieniak, oraz uczniowie – Joanna Kapica i Bartosz Wyleżoł. W trakcie spotkania przedstawiono uczniom prezentację multimedialną a uczniowie sławięcickiej szkoły również w ciekawy sposób opowiadali o swojej placówce, zachęcając naszych uczniów do tego aby w nowym roku szkolnym byli już uczniami tej szkoły. Prezentacja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Szkoła w Sławięcicach oferowała naszym uczniom szeroki wachlarz kierunków po których znalezienie pracy będzie tylko formalnością.

Spotkanie z przedstawicielami Zespołu Szkół nr 3 w Kędzierzynie-Koźlu. Spotkanie z przedstawicielami Zespołu Szkół nr 3 w Kędzierzynie-Koźlu.

 

Przewodnik „Hej ósmoklasisto, sięgnij po marzenia”, skierowany jest dla uczniów klasy VIII i rodziców. Szczegółowo przedstawia konkretne typy szkół ponadpodstawowych Powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego, by ułatwić wybór szkoły, która powinna być: wymarzona, atrakcyjna i realizująca konkretne zainteresowania.

 

 
Więcej artykułów…

joomplu:20295

joomplu:20294

joomplu:19309

joomplu:20657

joomplu:18553

joomplu:20296

joomplu:17289

Licznik odwiedzin
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDziś3261
mod_vvisit_counterWczoraj22662
mod_vvisit_counterW tym tygodniu48377
mod_vvisit_counterWszystkich23551053

Twoje IP: 216.73.217.70
MOZILLA 5.0,
Wyszukiwarka
Telefon zaufania

Najnowsze zdjęcia
;