Ostatnio zalogowani
User Stats
Online : Brak Online
5 ostatnio zalogowanych
Member Anna Chalupinska  
2026-06-25 18:42:08
Member karolina  
2026-06-25 8:03:43
Member bojowniczka  
2026-06-22 20:02:39
administrator Administrator  
2024-06-26 12:53:56
Member Bernadeta Jastrzębska  
2020-10-21 18:32:41
Bezpieczna droga

Kartka z kalendarza
Dzisiaj jest
Sobota
27 czerwca 2026
Imieniny obchodzą
Maria Magdalena, Władysław, Władysława, Włodzisław
Do końca roku zostało
188 dni

Tradycją naszego  przedszkola stały się spotkania z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Na Jasełka zaproszeni zostali rodzice. Przedszkolaki przygotowały interesujący program artystyczny, obrazujący narodziny Jezusa. Mali aktorzy z wielkim przejęciem wcielili się w swoje role, które na koniec zostały nagrodzone gromkimi brawami.  Celem tych spotkań jest  kultywowanie zwyczajów i obrzędów związanych ze świętami.

 

lodowisko_1W środę, 11 lutego 2015 roku, klasa piąta pojechała autobusem z panią Olą na lodowisko w Koźlu. Większość uczniów wypożyczyła łyżwy i każdy miał swoją szafkę. Na lodowisku byliśmy prawie sami, puszczano muzykę. Jeździliśmy przez godzinę, potem była krótka przerwa na wypicie czegoś ciepłego i zjedzenie posiłku. Następnie znowu weszliśmy na lodowisko. Jeździliśmy jeszcze godzinę. Później poszliśmy do „Big Kebab's” i każdy coś zamówił. Później przyjechał autobus i wróciliśmy do szkoły. Wszystkim ta wycieczka się podobała. Bardzo miło spędziliśmy razem czas i może uda nam się namówić jeszcze kiedyś naszą panią na podobny wyjazd..

 

Szóstego stycznia 2015 roku podczas Święta Trzech Króli odbyły się jasełka przedstawione przez uczniów szkoły podstawowej w Większycach.

Jasełka można było obejrzeć po mszy świętej w większyckim kościele. Przybyło bardzo dużo wiernych. Wszyscy aktorzy byli pomysłowo przebrani. Występ był piękny i nastrojowy dzięki pani katechetce, Adeli Freier. Uczniowie bardzo się postarali. Obie Natalie i Szymon grali na instrumentach: akordeonie, trąbce i flecie. Na końcu Natalia Noszka i Wiktoria Rypa zaśpiewały piękną pieśń ,,Hallelujah’’. Wszyscy aktorzy otrzymali długie, głośne i gromkie oklaski.

Pani katechetka prezentuje zawsze ciekawe i piękne przedstawienia o tematyce wigilijnej. I tym razem wszystkim się podobało.

 

W naszej szkole, jak co roku, pani katechetka Adela Freier zorganizowała jasełka. Na początku mówiły aniołki, potem weszły dwie główne postacie - Maryja i Józef. Następnie na scenie pojawili się sportowcy po udanym meczu. Niedługo potem na scenę wpadły imprezujące dziewczyny. Dwaj rozmawiający pracownicy hotelu, którzy wygonili Maryję z Józefem nawet nie domyślili się co zrobili. Jedynie bezdomni, po krótkiej rozmowie, zaprosili Świętą Rodzinę na nocleg na peronie PKP. Później była scena narodzenia małego Jezusa.
W trakcie całego przedstawienia dzieci grały na instrumentach kolędy, a na koniec Natalia Noszka i Wiktoria Rypa zaśpiewały po polsku piosenkę pt. ,,Hallelujah''. Było nastrojowo i bardzo świątecznie.

 

tenis_9W turnieju wzięli udział: Szymon Rypa, Roksana Maicher, Katarzyna Witowska, Oliwia Langer
Gratulujemy zaciętej walki!

 

joomplu:20295

joomplu:20294

joomplu:19309

joomplu:20657

joomplu:18553

joomplu:20296

joomplu:17289

Licznik odwiedzin
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDziś9121
mod_vvisit_counterWczoraj16519
mod_vvisit_counterW tym tygodniu117695
mod_vvisit_counterWszystkich23620371

Twoje IP: 216.73.217.140
MOZILLA 5.0,
Wyszukiwarka
Logowanie



Telefon zaufania

;