joomplu:17074

joomplu:18128

Ostatnio zalogowani
User Stats
Online : Brak Online
5 ostatnio zalogowanych
Member karolina  
2019-09-17 21:34:12
Member bojowniczka  
2019-09-17 11:36:11
Member Bernadeta Jastrzębska  
2019-06-30 6:21:26
Member Anna Chalupinska  
2019-06-19 22:09:05
administrator Administrator  
2017-12-10 17:48:13
Bezpieczna droga

Kartka z kalendarza
Dzisiaj jest
Wtorek
17 września 2019
Imieniny obchodzą
Ariadna, Dezyderiusz, Drogosław, Franciszek, Hildegarda, Justyn, Justyna, Lambert, Lamberta, Narcyz, Teodora
Do końca roku zostało
106 dni

Wykaz lektur - klasa I

(semestr 1)

 

  1. Wanda Chotomska: "Gdy zamierzasz przejść ulicę" (tekst w podręczniku)
  2. Julian Tuwim: "Warzywa" (tekst w podręczniku)
  3. Małgorzata Strzałkowska: "Leśny krasnoludek" (tekst w podręczniku)
  4. Władysław Bełza: "Katechizm polskiego dziecka" (tekst w scenariuszu)
  5. Danuta Wawiłow: "Marzenie" (tekst w podręczniku)
  6. Lucyna Krzemieniecka: "Jak się krasnalek z borsukiem wybrali" (tekst w podręczniku)
  7. Rafał Witek: "Pierwszaki z kosmosu"
  8. Janina Porazińska: "Pamiętnik Czarnego Noska"

 

(semestr 2)

 

  1. Julian Tuwim: "Abecadło" (tekst w podręczniku)
  2. Maria Kownacka: "Plastusiowy pamiętnik" (fragmenty)
  3. Hanna Łochocka: "O wróbelku Elemelku" (fragmenty)
  4. Natalia Usenko: "Potwór ekologiczny" (tekst w podręczniku)
  5. Julian Tuwim: "Ptasie radio"
  6. Joanna Papuzińska: "Nasza mama czarodziejka" (fragmenty)
  7. Marcin Brykczyński: "Tata" (tekst w podręczniku)
  8. Jan Brzechwa: "Żaba" (tekst w podręczniku)

 

 

Wykaz lektur - klasa II

(semestr 1)

 

  1. Wiera Badalska: "Legenda o białym orle" (tekst w podręczniku)
  2. Justyna Bednarek: "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)" (Wstęp opowieść o skarpetce drugiej...")
  3. Jan Brzechwa: "Na straganie" (tekst w podręczniku)
  4. Alina i Czesław Centkiewiczowie: "Zaczarowana zagroda"
  5. Wanda Chotomska: "Alfabet" (tekst w podręczniku)
  6. Wanda Chotomska, Wacław Bisko: "Pies z ulicy Bałamutów" (tekst w podręczniku)
  7. Waldemar Cichoń: "Cukierku, ty łobuzie" (tekst w podręczniku)
  8. Grzegorz Kasdepke: "Detektyw Pozytywka" ("Zagadka czwarta")
  9. Lucyna Krzemieniecka: "Jak się krasnal z sójkami za morze wybrał" (tekst w podręczniku)
  10. Mira Lobe: "Babcia na jabłoni" (tekst w podręczniku)
  11. Danuta Parlak: "Kapelusz Pani Wrony" ("Wystraszek")
  12. Małgorzata Strzałkowska: "Król Lul i warzywa" (tekst w podręczniku)
  13. Danuta Wawiłow: "Jak tu ciemno" (tekst w podręczniku)

 

(semestr 2)

 

  1. Jan Brzechwa: "Na wyspach Bergamutach" (tekst w podręczniku)
  2. Jan Brzechwa: "Prima aprilis" (tekst w podręczniku)
  3. Jan Brzechwa: "Sowa" (tekst w podręczniku)
  4. Jan Brzechwa: "Żuk" (tekst w podręczniku)
  5. Wanda Chotomska: "Dlaczego cielę ogonem miele?" (tekst w podręczniku)
  6. Wanda Chotomska: "Dzieci pana Astronoma" (fragmenty)
  7. Wanda Chotomska: "Legenda o Warsie i Sawie" (tekst w podręczniku)
  8. Jan Grabowski: "Czarna owieczka"
  9. Małgorzata Strzałkowska: "Pasta z jajek z musztardą", "Pasta z twarożku i łuskanych pestek słonecznika", "Witaminowa bomba" (teksty w podręczniku)

 

Wykaz lektur - klasa III

(semestr 1)

 

  1. Władysław Broniewski: "Jesienny wiatr" (tekst w podręczniku)
  2. Jan Brzechwa: "Michałek" (tekst w podręczniku)
  3. Wanda Chotomska: "Pan Listopad" (tekst w podręczniku)
  4. Anna Czerwińska-Rydel: "W poszukiwaniu światła. Opowieść o Marii Skłodowskiej-Curie" (tekst w podręczniku)
  5. Agnieszka Frączek: "Rany Julek! O tym jak Julian Tuwim został poetą" (tekst w podręczniku)
  6. Rene Goscinny, Jean-Jacques Sempe: "Mikołajek" (tekst w podręczniku)
  7. Rene Goscinny, Jean-Jacques Sempe: "Mikołajek ma kłopoty" (tekst w podręczniku)
  8. Ludwik Jerzy Kern: "Piotruś i powietrze" (tekst w podręczniku)
  9. Maria Konopnicka: "Jak to ze lnem było?"
  10. Barbara Kosmowska: "Dziewczyna z parku"
  11. Astrid Lindgren: "Dzieci z Bullerbyn" (fragmenty)
  12. Joanna Papuzińska: "Asiunia"
  13. Marcin Pałasz: "Sposób na Elfa"
  14. Janina Porazińska: "O dwunastu miesiącach"
  15. Janina Porazińska: "Szewczyk Dratewka"

 

(semestr 2)

 

  1. Hans Christian Andersen: "Brzydkie kaczątko"
  2. Jan Brzechwa: "Żuraw i czapla" (tekst w podręczniku)
  3. Alina i Czesław Centkiewiczowie: "Anaruk, chłopiec z Grenlandii"
  4. Aleksander Fredro: "Paweł i Gaweł" (tekst w podręczniku)
  5. Maria Kruger: "Karolcia"
  6. Astrid Lindgren: "Dzieci z Bullerbyn" (fragmenty)
  7. Beata Ostrowicka: "Jest taka historia. Opowieść o Januszu Korczaku" (tekst w podręczniku)
  8. Roman Pisarski: "O psie, który jeździł koleją"
  9. Maria Terlikowska: "Drzewo do samego nieba" (tekst w podręczniku)

 

 

Wykaz lektur – klasa IV

  1. Jan Brzechwa: „ Akademia Pana Kleksa”
  2. Rene Gościnny, Jean Jacques Sempe: „ Mikołajek” ( wybór opowiadań)
  3. Roald Dahl: „ Charlie i fabryka czekolady”
  4. C.S. Lewis: „ Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa”
  5. F.H. Burnett: „Tajemniczy ogród”
  6. Janusz Christa: „ Kajko i Kokosz. Szkoła latania”
  7. Andrzej Maleszka: „ Magiczne drzewo. Olbrzym”

 

Wykaz lektur – klasa V

  1. Ferenc Molnar : „ Chłopcy z Placu Broni”
  2. Astrid Lindgren : „ Bracia Lwie Serce”
  3. Marcin Szczygielski : „ Za niebieskimi drzwiami”
  4. Lucy M. Montgomery : „ Ania z Zielonego Wzgórza”
  5. Kornel Makuszyński :” Szatan z siódmej klasy”
  6. Mark Twain : „ Przygody Tomka Sawyera”
  7. Adam Bahdaj : Kapelusz za sto tysięcy”

 

 

Wykaz lektur – klasa VI

  1. Edmund Niziurski : „ Sposób na Alcybiadesa”
  2. Irena Jurgielewiczowa: „ Ten obcy”
  3. J.R.R. Tolkien: „ Hobbit, czyli tam i z powrotem”
  4. Henryk Sienkiewicz: „ W pustyni i w puszczy”
  5. Rafał Kosik: „ Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi”
  6. Ewa Nowak: „ Yellow Bahama w prążki”
  7. Dowolnie wybrana książka

 

Wykaz lektur – klasa VII

  1. Adam Mickiewicz: „ Dziady. Cz. II”
  2. Aleksander Fredro: „ Zemsta”
  3. Charles Dickens: „ Opowieść wigilijna”
  4. Henryk Sienkiewicz: „ Quo vadis”
  5. Nancy H. Kleinbaum: „ Stowarzyszenie umarłych poetów”
  6. Agata Christie: „ Morderstwo w Orent Expressie”
  7. Stefan Żeromski: „ Syzyfowe prace”
  8. Katarzyna Ryrych: „ Król”

 

 

Wykaz lektur – klasa VIII

  1. Henryk Sienkiewicz: „ Latarnik”
  2. Antoine de Saint Exupery: „ Mały Książę”
  3. Juliusz Słowacki : „ Balladyna”
  4. Jerome Dawid Salinger: „ Buszujący w zbożu”
  5. Adam Mickiewicz: „ Pan Tadeusz”
  6. Aleksander Kamiński: „ Kamienie na szaniec”
  7. Melchior Wańkowicz: „ Ziele na kraterze”
  8. Eric- Emmanuel Schmitt: „ Oskar i pani Róża”

 

 

 

Większyce:

poniedziałek 13.15-15.00
wtorek 13.45-15.00  

Poborszów:

poniedziałek 9.00-9.15, 10.05-11.10
czwartek 7.30-8.25
piątek 9.20-10.05



 

joomplu:17695

joomplu:18129

joomplu:19309

joomplu:15584

joomplu:17600

joomplu:18553

joomplu:16579

 

joomplu:17289

Licznik odwiedzin
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDziś1984
mod_vvisit_counterWczoraj2159
mod_vvisit_counterW tym tygodniu4143
mod_vvisit_counterWszystkich3850597

Twoje IP: 3.226.243.130
,

joomplu:15855

Wyszukiwarka

Telefon zaufania

Najnowsze zdjęcia
;