Ostatnio zalogowani
User Stats
Online : Brak Online
5 ostatnio zalogowanych
Member bojowniczka  
2018-03-16 15:00:31
Member karolina  
2018-03-14 20:15:15
Member Anna Chalupinska  
2018-02-27 24:22:34
administrator Administrator  
2017-12-10 17:48:13
Member Szenfeld  
2017-03-07 22:47:08
Bezpieczna droga

Kartka z kalendarza
Dzisiaj jest
Sobota
17 marca 2018
Imieniny obchodzą
Gertruda, Harasym, Jan, Patrycjusz, Patryk, Regina, Rena, Zbigniew, Zbyszko, Zbygniew
Do końca roku zostało
290 dni

W dniu 12 czerwca 2017 r. została oddana do użytku nowa sala przedszkolna dla dzieci z Publicznego Przedszkola w Większycach. Od tej pory przedszkole ma do dyspozycji dwie sale przedszkolne przyległe do siebie i połączone ze sobą przejściem. Nowa sala jest duża, przestronna, kolorowa, wyposażona w nowoczesny sprzęt multimedialny – tablicę interaktywną oraz TV z dostępem do Internetu. Sala wyposażona jest w kącik czytelniczy, nowe dywany, stoliki, krzesła, rolety, tablice dekoracyjne oraz nowe zabawki i pomoce dydaktyczne. Odmalowane zostały ściany, dokonano wymiany nawierzchni podłogowej oraz wymieniono obudowy zabezpieczającej na grzejniki. Utworzenie dodatkowej sali dla przedszkola znacznie wpłynie na poprawę warunków lokalowych placówki, poprawę warunków nauczania, wzmocnienia poczucia bezpieczeństwa, zapewnienie wszechstronnego rozwoju dzieci, ale również zapewnienie dostępu do edukacji przedszkolnej dla każdego przedszkolaka z naszego obwodu.

Nowa sala dla Publicznego Przedszkola w Większycach Nowa sala dla Publicznego Przedszkola w Większycach Nowa sala dla Publicznego Przedszkola w Większycach 

27 kwietnia uczniowie klas IV-VI wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Opola. Celem było  zwiedzenie Muzeum Polskiej Piosenki oraz udział w lekcji muzealnej „Od patefonu do MP3". Podczas zajęć uczniowie odbyli swoistą podróż w czasie, podczas której poznali zarówno początki techniki dźwiękowej jak i najnowocześniejsze sposoby nagrywania muzyki. Po lekcji cała grupa odwiedziła ekspozycję stałą muzeum. Tu każdy znalazł coś dla siebie- od muzyki klasycznej po najnowocześniejsze trendy. Mieliśmy również okazję nagrać własny śpiew w mini-studiu nagrań, zobaczyć swoje zdjęcie na „ściance sław” lub poczuć się jak na scenie wirtualnie przymierzając stroje gwiazd występujących na scenie opolskiego amfiteatru. Wszyscy mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś tutaj wrócimy. Wycieczka bardzo się wszystkim podobała. Dziękujemy Pani Dyrektor oraz Panu Wójtowi za zorganizowanie i sfinansowanie wyjazdu.

Muzeum Polskiej Piosenki Opole 2017 Muzeum Polskiej Piosenki Opole 2017 Muzeum Polskiej Piosenki Opole 2017 Muzeum Polskiej Piosenki Opole 2017 Muzeum Polskiej Piosenki Opole 2017 Muzeum Polskiej Piosenki Opole 2017

 

Święta Bożego Narodzenia to radosny czas. Najbardziej niecierpliwie czekają na nie dzieci. W szkole również czuć magię świąt. 22 grudnia odbyła się premiera Jasełek  w  wykonaniu  uczniów  klas IV-VI pod okiem pani katechetki, które wprowadziły nas w świąteczny nastrój. Uroku inscenizacji o Bożym Narodzeniu dodały kolędy oraz przepiękny taniec aniołów. Po udanym przedstawieniu pani dyrektor pogratulowała aktorom świetnego występu i złożyła wszystkim świąteczne życzenia. Następnie we wszystkich klasach odbyły się wigilijki klasowe i tradycyjne dzielenie się opłatkiem i składanie sobie życzeń.Serdeczne podziękowania dla Rady Rodziców za pyszne krokiety i barszcz. Dziękujemy!
Jasełka 2016Jasełka 2016Jasełka 2016Jasełka 2016Jasełka 2016Jasełka 2016Jasełka 2016Jasełka 2016Jasełka 2016

 

 

Piątek 18 listopada  był drugim dniem Tygodnia Przedsiębiorczości, w którym uczestniczyli uczniowie naszej szkoły. Szóstoklasiści wzięli udział w Dniu Młodzieży, podczas którego odbyło się spotkanie z wyjątkowym człowiekiem, najmłodszym zdobywcą dwóch biegunów, podróżnikiem i założycielem fundacji "Poza horyzonty", Jankiem Melą. 
"Kalectwo to nie brak ręki czy nogi. Kalectwo to kwestia umysłu" - to motto,  którym kieruje się w swoim życiu Janek - chłopak niesamowicie doświadczony przez los, a przy tym pogodny, wesoły i, co najważniejsze, spełniający swoje marzenia. Swoim wystąpieniem przekonał nas, że tylko od nas zależy to, czy nasze cele życiowe i zamierzenia się spełnią bo jak powiedział kiedyś inny sławny człowiek, Walt Disney "jeśli potrafisz o czymś marzyć, to potrafisz tego także dokonać".

Po spotkaniu z Jankiem Melą nastąpiło uroczyste rozdanie nagród w konkursie giełdowym, w którym nasz uczeń, Oliver Mazur, zdobył II miejsce w kategorii szkół podstawowych i otrzymał atrakcyjną nagrodę. Bardzo cieszymy się z sukcesu naszego ucznia i serdecznie mu gratulujemy!!!

Dzień Przedsiębiorczości - Spotkanie z Jankiem Melą

 
Więcej artykułów…

joomplu:15584

joomplu:15855

 

Licznik odwiedzin
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDziś1256
mod_vvisit_counterWczoraj2597
mod_vvisit_counterW tym tygodniu13404
mod_vvisit_counterWszystkich1957507

Twoje IP: 54.198.195.201
,

Wyszukiwarka
LogowanieTelefon zaufania

Najnowsze zdjęcia
;