joomplu:17074

Ostatnio zalogowani
User Stats
Online : Brak Online
5 ostatnio zalogowanych
Member bojowniczka  
2020-10-23 20:09:26
Member Bernadeta Jastrzębska  
2020-10-21 18:32:41
Member karolina  
2020-10-21 7:34:53
Member Anna Chalupinska  
2020-10-19 19:57:13
administrator Administrator  
2017-12-10 17:48:13
Bezpieczna droga

Kartka z kalendarza
Dzisiaj jest
Piątek
23 października 2020
Imieniny obchodzą
Ignacy, Iga, Ignacja, Żegota, Jan, Marlena, Odilla, Roman, Seweryn, Teodor, Włościsław
Do końca roku zostało
70 dni

„ Zajęcia logopedyczne z elementami kodowania” Od września 2019r. w  naszym przedszkolu realizowana jest innowacja  pedagogiczna

„ Zajęcia logopedyczne z elementami kodowania”

Innowacja  kierowana jest dla dzieci z młodszej grupy przedszkolnej. Realizowana jest  jako cykl ćwiczeń prowadzonych systematycznie, w łącznym wymiarze 30 minut tygodniowo z rozbiciem na poszczególne działania edukacyjno- wychowawcze, przez cały rok szkolny 2019/2020 Ćwiczenia dotyczą  wybranych zajęć edukacyjno – wychowawczych  w ramach podstawy programowej, poszerzając ją o treści zawarte w innowacji. W sali przedszkolnej dodatkowo został  utworzony kącik logopedyczny wyposażony w  (słomki, waciki, elementy z papieru, wiatraczki, kolorowe obrazki itp.) z których dzieci korzystają  pod okiem nauczyciela w czasie swobodnych gier i zabaw. Zaplanowałam także wdrożyć rodziców w tematykę innowacji  udostępniając w gazetce przedszkolnej  różne materiały oraz artykuły o tematyce logopedycznej.

Najważniejszym efektem mojej innowacji ma być poprawa jakości mowy dzieci,  usprawnienie motoryki aparatu artykulacyjnego (m.in. języka, warg, żuchwy, podniebienia), pomniejszenie wad wymowy oraz nieprawidłowości w mowie spontanicznej, zapobieganie zaburzeniom mowy, wzbogacenie słownictwa poprzez naukę  nowych wierszy, czytanie różnych bajek w tym bajek logopedycznych, Ponadto, w wyniku przeprowadzenia wielu ćwiczeń, zabaw oraz  nauki wierszy   dzieci  poszerzą wiedzę o otaczającym świecie  i  nauczą się  w jaki sposób można  niwelować wadę wymowy a rodzice nabiorą większej świadomości na temat  zabaw i ćwiczeń logopedycznych. Dodatkowym  efektem   innowacji jest wzbudzanie  zaciekawienia  dzieci światem technologii  dlatego postanowiłam wprowadzić  do innowacji elementy kodowania wykorzystując podczas zajęć matę do kodowania „Kodowanie na dywanie”  oraz Robota Ozobot.

„ Zajęcia logopedyczne z elementami kodowania” „ Zajęcia logopedyczne z elementami kodowania” „ Zajęcia logopedyczne z elementami kodowania”

 

W czerwcu 2019 roku zakończyła się realizacja innowacji pedagogicznej „Przez cztery pory roku z językiem angielskim”. Celem zajęć było promowanie nauki języka angielskiego wśród dzieci, podnoszenie motywacji do nauki języka obcego, rozwijanie pasji i zainteresowań uczniów językiem angielskim oraz rozwijanie zainteresowania uczniów  kulturą, tradycjami i zwyczajami krajów anglojęzycznych.

Podczas zajęć uczniowie podnieśli kompetencje czytelnicze: przeczytali  8 odcinków komiksu angielskiego pt. The boy with the sunglasses;   oglądali  filmy  DVD dotyczące wybranych aspektów życia w krajach angielskojęzycznych;  poznali elementy kultury i tradycji tych krajów,  zorganizowali „korowód strachów po szkole” oraz wykonali straszne dynie z okazji Halloween. W dniu Święta Dziękczynienia zorganizowany został mini-obiad, na którym uczniowie spożywali tradycyjne amerykańskie potrawy. Przed Świętami Wielkanocnymi zostało zorganizowane spotkanie podczas którego uczniowie poznali i wypróbowali tradycyjne gry i zabawy wielkanocne. Uczniowie przygotowali również piosenkę na występ podczas festynu rodzinnego.

Dzięki przeprowadzonej innowacji uczniowie podnieśli motywację do nauki języka angielskiego rozwinęli swoje zainteresowania językowe, wzrosła ich komunikatywność i umiejętność skutecznego porozumiewania się w języku angielskim, wzbogacili czynny i bierny zasób słownictwa, rozwinęli umiejętność czytania i słuchania ze zrozumieniem, wzrósł ich poziom  zainteresowania kulturą i tradycjami krajów anglojęzycznych oraz umiejętność posługiwania się technologiami informacyjno - komunikacyjnymi.

 

Klasa VI zakończyła trzyletnią innowację pedagogiczną pt. "Młody inżynier". Celem innowacji było pogłębienie umiejętności programistycznych. Podczas zajęć uczniowie konstruowali modele o cechach robotów według podanych instrukcji z wykorzystaniem elementów aktywnych (silniczki, czujniki), a następnie uczyli się programować ich zachowanie, ruch, reakcje na bodźce zewnętrzne itp. W realizację projektów byli bardzo zaangażowani i chętnie pracowali na zajęciach. Rozwijali przy tym swoje umiejętności poznawcze oraz umiejętności samodzielnego myślenia. Na zakończenie innowacji przygotowali samodzielnie podsumowujący ich zaangażowanie i zajęcia filmik.

inzynier

inzynier

 

flazolety

Od października 2018 r. w naszej szkole realizowana jest innowacja „Flażolet – najprostszy sposób na miłe muzykowanie”. W ramach innowacji odbywają się w każdy piątek zajęcia muzyczne. W zajęciach uczestniczą chętni uczniowie z klasy I i II. Założeniem innowacji jest wzbogacenie programu nauczania o nowe treści i umiejętności związane z rozbudzeniem zainteresowań uczniów muzyką i sztuką. Dlaczego nauka gry na flażolecie? Flażolet to sześciootworowy instrument, na którym nauka gry nie wymaga wiele czasu, w rękach dzieci staje się niezwykłą przygodą wprowadzającą w świat muzyki. Opanowanie gry na flażolecie jest bardzo łatwe, a dzieci mogą bardzo szybko zaprezentować swoje umiejętności. Pierwszy występ już mają za sobą. Zaledwie po paru zajęciach uroczyście zagrały naszym nauczycielom na ich święto. Następne występy niebawem.

 

Twórcze powtórki

Od września 2018 r. przez trzy kolejne lata w klasach ósmych będzie realizowana innowacja pedagogiczna "Twórcze powtórki". Będzie ona polegała przede wszystkim na prowadzeniu zgodnie z ustalonym harmonogramem regularnych, systematycznych, obejmujących zakres całego materiału egzaminacyjnego powtórek i zadań o charakterze twórczym podczas zajęć przedmiotowych z języka polskiego oraz cotygodniowych, jednogodzinnych zajęć dodatkowych. Na system powtórek składają się takie elementy jak:

- cotygodniowe karty pracy dla uczniów zawierające zadania przeznaczone do wykonywania w domu, podzielone na poszczególne dni tygodnia;

- zajęcia dodatkowe odbywające się według cyklu:

* tworzenie dłuższych wypowiedzi pisemnych,

* zajęcia powtarzające pewien zakres wiedzy teoretycznoliterackiej lub nauki o języku przygotowane przez uczniów,

* gry/quizy edukacyjne multimedialne bądź planszowe,

* testy doskonalące umiejętności związane z odbiorem tekstów literackich lub popularnonaukowych oraz sprawdzające znajomość lektur obowiązkowych;

- pisanie próbnych egzaminów ósmoklasisty – pięć razy w ciągu roku szkolnego.

W wyniku wdrożenia innowacji uczniowie będą mieli możliwość doskonalić sprawność poprawnego pod względem językowym, ortograficznym i interpunkcyjnym używania języka polskiego oraz tworzenia dłuższych wypowiedzi w określonej formie gatunkowej, co będzie im potrzebne w dalszej edukacji oraz różnych sytuacjach życiowych. Ćwicząc umiejętność pisania rozprawki, będą rozwijać zdolność logicznego myślenia, argumentowania i wnioskowania, a pisząc opowiadania twórcze - rozwiną sprawność prowadzenia barwnej i trzymającej w napięciu narracji. Wzbogacą i utrwalą wiedzę dotyczącą dzieł literatury polskiej (w tym lektur obowiązkowych), pojęć i terminów teoretycznoliterackich oraz z zakresu wiedzy o języku. Ósmoklasiści będą doskonalić umiejętność związane z odbiorem tekstów literackich lub popularnonaukowych, a więc rozwiną swoje zdolności rozumienia i interpretowania utworów literackich oraz innych tekstów kultury, umiejętności formułowania myśli, operowania bogatym słownictwem oraz wykorzystywania go do opisywania świata, oceniania postaw i zachowań ludzkich z zachowaniem zasad etyki i kultury języka. Częste wykonywanie ćwiczeń o charakterze zadań egzaminacyjnych pozwoli im oswoić się z ich formą i poznać strategie poprawnego rozwiązywania. Opracowując zagadnienia i przygotowując zadania dla klasy, uczniowie prowadzący zajęcia będą mieli okazję, by kształtować samodzielność w docieraniu do informacji, rozwijać umiejętności ich selekcjonowania, krytycznej oceny oraz wykorzystania we własnym rozwoju. Ósmoklasiści będą również doskonalić kompetencje związane z wykorzystywaniem technologii informacyjno-komunikacyjnej, zajęcia będą bazować na aktywizujących metodach nauczania, co przyczyni się do wzrostu zaangażowania i zainteresowania uczniów przedmiotem. Całościowy system powtórek przyczyni się do dobrego przygotowania uczniów do egzaminu kończącego edukację w szkole podstawowej, pomoże im ograniczyć stres egzaminacyjny oraz przyczyni się do osiągnięcia sukcesu.

 

innowacja

Od września 2017 roku realizowana jest w naszej szkole innowacja pedagogiczna pt. „Przez cztery pory roku z językiem angielskim”. Zajęcia prowadzone są w środy na siódmej lekcji, a uczestnicy to uczniowie klasy piątej naszej szkoły.

Celem innowacji jest promowanie języka angielskiego wśród uczniów, doskonalenie ich umiejętności językowych oraz rozwijanie w nich postawy ciekawości, otwartości i tolerancji wobec kultury, tradycji i zwyczajów krajów angielskojęzycznych.

innowacja

Podczas zajęć uczniowie będą czytać bajki, komiksy i historyjki w języku angielskim, oglądać filmy w oryginalnej wersji językowej przedstawiające  życie ich rówieśników w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Uczestnicy zdobędą wiadomości na temat geografii i historii państw angielskojęzycznych, zaznajomią się z sylwetkami najsłynniejszych Brytyjczyków i Amerykanów, a także poznają główne święta brytyjskie i amerykańskie  oraz sposób, w jaki obchodzą je mieszkańcy tych krajów. Będzie więc drążenie haloweenowej dyni, obiad dziękczynny, bożonarodzeniowe krakersy, wielkanocne zabawy i wiele innych atrakcji. Nie zabraknie czasu na poszerzenie słownictwa, ścienną gazetkę oraz śpiewanie angielskich piosenek. Kilka pierwszych spotkań już za nami..

 
Więcej artykułów…

joomplu:17695

joomplu:20295

joomplu:20294

joomplu:19309

joomplu:20656

joomplu:20657

joomplu:18553

joomplu:20296

joomplu:20306

joomplu:17289

Licznik odwiedzin
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDziś197
mod_vvisit_counterWczoraj5405
mod_vvisit_counterW tym tygodniu26277
mod_vvisit_counterWszystkich5116282

Twoje IP: 18.210.11.249
,
Wyszukiwarka
Telefon zaufania

Najnowsze zdjęcia
;