Ostatnio zalogowani
User Stats
Online : Brak Online
5 ostatnio zalogowanych
Member Anna Chalupinska  
2022-01-27 20:51:49
Member karolina  
2022-01-27 18:43:43
Member bojowniczka  
2022-01-27 12:06:07
Member Bernadeta Jastrzębska  
2020-10-21 18:32:41
administrator Administrator  
2017-12-10 17:48:13
Bezpieczna droga

Kartka z kalendarza
Dzisiaj jest
Piątek
28 stycznia 2022
Imieniny obchodzą
Agnieszka, Augustyn, Flawian, Ildefons, Julian, Karol, Leonidas, Piotr, Radomir, Roger, Waleriusz
Do końca roku zostało
338 dni

Zapraszam do świątecznej zabawy!

https://wordwall.net/pl/resource/8415201/j-niemiecki/weihnachten-wortschatz

https://wordwall.net/pl/resource/8729531/j-niemiecki/advent

https://play.kahoot.it/v2/?quizId=558a917d-85df-4393-84a9-cbd6d0458e81

 

christmas

Załączniki:
Pobierz (Zabawy Christmas.pdf)Zabawy Christmas.pdf[ ]214 Kb
 

Konkurs sw. Marcin

 

ER E8

https://view.genial.ly/603ff20545e4040d2f09f0df/game-breakout-english-escape-room-halloween

Załączniki:
Pobierz (halloween ogłoszenie.pdf)halloween ogłoszenie.pdf[ ]688 Kb
 

26 września w całej Europie świętowany jest Europejski Dzień Języków. Celem tego święta jest promocja nauki języków, a także promocja integracji i otwartości na inne kultury, obyczaje i języki.

W naszej szkole z tej okazji w dniach 23 i 24 września nauczyciele języków obcych zorganizowali gazetkę, klasowe rozgrywki grupowe sprawdzające wiedzę uczniów na temat krajów europejskich, ich flag i stolic. Dzieci rozwiązały również zadania polegające na połączeniu wyrazów "Cześć" i "Dziękuję" w różnych językach. Sprawdzono również wiedzę dotyczącą zapożyczeń w języku polskim i krajów z jakich pochodzą.

Wszyscy uczniowie dobrze poradzili sobie z zadaniami. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i pamiętajcie: Jeśli znasz języki obce, to wszędzie czujesz się jak w domu!

Europejski Dzień Języków Europejski Dzień Języków Europejski Dzień Języków

 

17 marca to święto narodowe Irlandii- Dzień Świętego Patryka. Z tej okazji uczniowie klas I-III na lekcjach języka angielskiego poznali tradycje oraz symbole związane z tym "zielonym" świętem. Uczniowie układali flagę Irlandii z puzzli, tańczyli taniec irlandzki, śpiewali tęczową piosenkę i rozwiązywali "Patrykowe" zadania i łamigłówki. Na zakończenie spotkania policzki chętnych uczniów ozdobiły koniczynki-shamrocks-oczywiście na szczęście!

Happy St. Patrick's Day

Dzień Świętego Patryka w naszej szkole Dzień Świętego Patryka w naszej szkole Dzień Świętego Patryka w naszej szkole

 

Dziś obchodzony jest na całym świecie Międzynarodowy Dzień Kobiet. Z tej okazji uczniowie klasy VII wraz z nauczycielem języka angielskiego wykonali cyfrową książkę przedstawiającą sylwetki słynnych współczesnych Polek w języku angielskim. Uczniowie starszych klas z pewnością nie będą mieć żadnego problemu z jej przeczytaniem, dlatego zapraszamy do lektury i krótkiego quizu znajdującego się na końcu książki. Odpowiedzi na pytania zawarte w quizie proszę wysyłać na czat prywatny nauczyciela języka angielskiego na Teams do czwartku 11 marca.


 

konkurs walentynkowy

 

https://view.genial.ly/6020f374a198a90d205109b4/interactive-content-love-domino

 

Advent Calender

 

Kalendarz adwentowy

 

Wczoraj, 26 listopada, w czwarty czwartek tego jesiennego miesiąca, Amerykanie świętowali Dzień Dziękczynienia. W naszej szkole natomiast uczniowie wzięli udział w szkolnym konkursie filmowo- językowym dotyczącym historii tego święta. Serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom. Najszybszy w przesłaniu odpowiedzi online okazał się Mateusz Rząsa z klasy VI.  Nagrody, w postaci ocen celujących, już powędrowały do dziennika.

konkurs święto dziękczynienia konkurs święto dziękczynienia konkurs święto dziękczynienia konkurs święto dziękczynienia

 

Konkurs kolęd - niemiecki

Załączniki:
Pobierz (KONKURS KOLĘD W NASZEJ SZKOLE.pdf)KONKURS KOLĘD W NASZEJ SZKOLE.pdf[ ]261 Kb
 

happythanksgivingday

Drodzy uczniowie! Wielkimi krokami zbliża się najważniejsze święto dla wszystkich Amerykanów - Święto Dziękczynienia. Z tej okazji ogłaszam konkurs filmowo - językowy dotyczący tego święta. Zadaniem konkursu jest obejrzenie filmu i rozwiązanie testu sprawdzającego stopień jego zrozumienia . Test do pobrania pod filmikiem na stronie szkoły. Na rozwiązany test czekam na czacie prywatnym w Teams do czwartku 26 listopada, do godziny 14.00. Wszyscy biorący udział w konkursie otrzymają plusa za aktywność, natomiast testy rozwiązane prawidłowo również super ocenę z języka angielskiego. Pierwsze trzy osoby, które prawidłowo rozwiążą test mogą liczyć na nagrodę. Zachęcam gorąco do wzięcia udziału w konkursie.

Nauczyciel języka angielskiego, Ewa Bonawenturska.

https://www.youtube.com/watch?v=1Vc8sROo_OM

Załączniki:
Pobierz (Thanksgiving competition1.doc)Thanksgiving competition1.doc[ ]33 Kb
 

Europejski tydzień języków

Od poniedziałku 28 września do piątku 2 października obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Tydzień Języków. Nauczyciele- językowcy przygotowali z tej okazji kilka atrakcji. W klasach młodszych uczniowie słuchali i śpiewali piosenki w wybranych językach europejskich. W klasach starszych rozwiązywali multimedialne i tradycyjne gry i zabawy językowe. Poznali również wiele językowych ciekawostek dotyczących języków i krajów europejskich.

W językowym konkursie stacjonarnym polegającym na dopasowaniu powitań do krajów i narysowaniu ich flag najlepsza okazała się para Florian Schreier i Mateusz Rząsa z klasy VI przed Kingą Strugałą i Kamilą Gromadą oraz Mają Karpińską i Oliwią Szymańską, które to pary zdobyły II miejsce.

Na gazetkach ściennych w Poborszowie i w Większycach pojawiły się informacje prezentujące najważniejsze zwroty w językach Europy oraz  plakaty promujące naukę języków obcych.

W ogłoszonym z tej okazji konkursie online udział wzięli: Hanna Torka, Kinga Strugała, Julia Cińcio, Klaudia Ritner, Marcelina Marek, Maria Szafarczyk i Mateusz Rząsa. Aż 5 osobom udało się bezbłędnie rozwiązać test konkursowy, dlatego o zwycięstwie zdecydowała kolejność wpłynięcia prac. Najszybciej uczyniła to Marcelina Marek, która tym sposobem zdobywa I miejsce i nagrodę.

Europejski tydzień języków Europejski tydzień języków Europejski tydzień języków

 
Więcej artykułów…

joomplu:20295

joomplu:20294

joomplu:19309

joomplu:20657

joomplu:18553

joomplu:20296

joomplu:17289

Licznik odwiedzin
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDziś1183
mod_vvisit_counterWczoraj3796
mod_vvisit_counterW tym tygodniu18251
mod_vvisit_counterWszystkich7666194

Twoje IP: 52.203.18.65
,
Wyszukiwarka
Telefon zaufania

Najnowsze zdjęcia
;