Ostatnio zalogowani
User Stats
Online : Brak Online
5 ostatnio zalogowanych
Member bojowniczka  
2021-01-22 15:38:01
Member Anna Chalupinska  
2021-01-21 19:43:41
Member karolina  
2021-01-21 9:45:23
Member Bernadeta Jastrzębska  
2020-10-21 18:32:41
administrator Administrator  
2017-12-10 17:48:13
Bezpieczna droga

Kartka z kalendarza
Dzisiaj jest
Niedziela
24 stycznia 2021
Imieniny obchodzą
Chwalibóg, Felicja, Mirogniew, Rafał, Rafaela, Tymoteusz
Do końca roku zostało
342 dni

Advent Calender

 

Kalendarz adwentowy

 

Wczoraj, 26 listopada, w czwarty czwartek tego jesiennego miesiąca, Amerykanie świętowali Dzień Dziękczynienia. W naszej szkole natomiast uczniowie wzięli udział w szkolnym konkursie filmowo- językowym dotyczącym historii tego święta. Serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom. Najszybszy w przesłaniu odpowiedzi online okazał się Mateusz Rząsa z klasy VI.  Nagrody, w postaci ocen celujących, już powędrowały do dziennika.

konkurs święto dziękczynienia konkurs święto dziękczynienia konkurs święto dziękczynienia konkurs święto dziękczynienia

 

Konkurs kolęd - niemiecki

Załączniki:
Pobierz (KONKURS KOLĘD W NASZEJ SZKOLE.pdf)KONKURS KOLĘD W NASZEJ SZKOLE.pdf[ ]261 Kb
 

happythanksgivingday

Drodzy uczniowie! Wielkimi krokami zbliża się najważniejsze święto dla wszystkich Amerykanów - Święto Dziękczynienia. Z tej okazji ogłaszam konkurs filmowo - językowy dotyczący tego święta. Zadaniem konkursu jest obejrzenie filmu i rozwiązanie testu sprawdzającego stopień jego zrozumienia . Test do pobrania pod filmikiem na stronie szkoły. Na rozwiązany test czekam na czacie prywatnym w Teams do czwartku 26 listopada, do godziny 14.00. Wszyscy biorący udział w konkursie otrzymają plusa za aktywność, natomiast testy rozwiązane prawidłowo również super ocenę z języka angielskiego. Pierwsze trzy osoby, które prawidłowo rozwiążą test mogą liczyć na nagrodę. Zachęcam gorąco do wzięcia udziału w konkursie.

Nauczyciel języka angielskiego, Ewa Bonawenturska.

https://www.youtube.com/watch?v=1Vc8sROo_OM

Załączniki:
Pobierz (Thanksgiving competition1.doc)Thanksgiving competition1.doc[ ]33 Kb
 

Europejski tydzień języków

Od poniedziałku 28 września do piątku 2 października obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Tydzień Języków. Nauczyciele- językowcy przygotowali z tej okazji kilka atrakcji. W klasach młodszych uczniowie słuchali i śpiewali piosenki w wybranych językach europejskich. W klasach starszych rozwiązywali multimedialne i tradycyjne gry i zabawy językowe. Poznali również wiele językowych ciekawostek dotyczących języków i krajów europejskich.

W językowym konkursie stacjonarnym polegającym na dopasowaniu powitań do krajów i narysowaniu ich flag najlepsza okazała się para Florian Schreier i Mateusz Rząsa z klasy VI przed Kingą Strugałą i Kamilą Gromadą oraz Mają Karpińską i Oliwią Szymańską, które to pary zdobyły II miejsce.

Na gazetkach ściennych w Poborszowie i w Większycach pojawiły się informacje prezentujące najważniejsze zwroty w językach Europy oraz  plakaty promujące naukę języków obcych.

W ogłoszonym z tej okazji konkursie online udział wzięli: Hanna Torka, Kinga Strugała, Julia Cińcio, Klaudia Ritner, Marcelina Marek, Maria Szafarczyk i Mateusz Rząsa. Aż 5 osobom udało się bezbłędnie rozwiązać test konkursowy, dlatego o zwycięstwie zdecydowała kolejność wpłynięcia prac. Najszybciej uczyniła to Marcelina Marek, która tym sposobem zdobywa I miejsce i nagrodę.

Europejski tydzień języków Europejski tydzień języków Europejski tydzień języków

 

Europejski Dzień Języków (EDJ) został ustanowiony przez Radę Europy w 2001 r. i jest obchodzony we wszystkich krajach europejskich. Oficjalnie święto przypada 26 września – jego idea służy promocji bogactwa kulturowego Europy i jest okazją, by zachęcać ludzi – bez względu na wiek – do nauki języków obcych. Z  tej okazji zapraszam Was do zabawy i zagrania w gry językowe.

https://wordwall.net/pl/resource/290794/europejski-dzie%C5%84-j%C4%99zyk%C3%B3w

https://wordwall.net/pl/resource/4505843/niemieckim/europejski-dzie%c5%84-j%c4%99zyk%c3%b3w-obcych-2020

https://wordwall.net/pl/resource/4354574/dzie%C5%84-j%C4%99zyk%C3%B3w-obcych-flagi

https://wordwall.net/pl/resource/4355328/dzie%C5%84-j%C4%99zyk%C3%B3w-obcych-dzie%C5%84-dobry

https://wordwall.net/pl/resource/4522256/dzie%C5%84-j%C4%99zyk%C3%B3w-obcych-memory-flagi-10-pa%C5%84stw-klasy-1-3

Konkurs j. angielskiOgłaszam również konkurs internetowy – European Day Quiz – 12 pytań. Na kartki z odpowiedziami czekam do piątku 2 października  - czekają atrakcyjne nagrody.

EDJ

 

konkurs

 

EASTER CONTEST - KONKURS WIELKANOCNY

W klasach VI-VIII  również został ogłoszony konkurs wielkanocny pod hasłem "zwyczaje wielkanocne w Europie". Zadaniem konkursu było zeskanowanie  i dopasowanie obrazka do odpowiedniego opisu. Każdy opis posiadał na początku literkę. Literki - opisy ułożone w odpowiedniej kolejności obok kodów utworzyły hasło – HOT CROSS BUNS, drożdżowe bułeczki z krzyżykiem – tradycyjny brytyjski wypiek wielkanocny. Do konkursu przystąpiło 5 śmiałków:

Mateusz Zajączkowski, Mateusz Krawczyk, Marcel Wojciech, Martyna Bulenda, Szymon Bijak

Wszyscy oni otrzymują ocenę bardzo dobrą z języka angielskiego oraz wirtualny słodki upominek – garść wiosennych batoników.

EASTER CONTEST - KONKURS WIELKANOCNY EASTER CONTEST - KONKURS WIELKANOCNY EASTER CONTEST - KONKURS WIELKANOCNY

 

EASTER CONTEST - KONKURS WIELKANOCNY W KLASACH IV-V

Kochani ! Wielkanoc tuż tuż... Z tej okazji przygotowałam dla was prosty konkurs polegający na rozwiązaniu rebusa wielkanocnego. Nagrodą w konkursie jest ocena bardzo dobra z języka angielskiego, a pierwsze trzy osoby otrzymają słodki, wielkanocny upominek. Miło mi poinformować, że w konkursie udział wzięło 14 osób: Magdalena Krawczyk, Dominik Zajączkowski, Marcel Stupek, Kinga Strugała, Natalia Schreier, Oliwia Szymańska, Rafał Walczyna, Hanna Torka, Julia Cińcio, Maja Karpińska, Maja Stachelczyk, Marcelina Marek, Florian Schreier, Mateusz Rząsa

Zgodnie z obietnicą, wszyscy otrzymują ocenę bardzo dobrą, a pierwsza trójka wirtualnego amerykańskiego czekoladowego zajączka.

 

EASTER CONTEST - KONKURS WIELKANOCNY W KLASACH IV-VEASTER CONTEST - KONKURS WIELKANOCNY W KLASACH IV-V

 

Pierwszego dnia wiosny ogłoszony został wiosenny konkurs plastyczno - językowy polegający na narysowaniu obrazu zgodnie z opisem w języku angielskim. W sobotę 28 marca, dokładnie o godzinie 20.00,  został rozstrzygnięty. Bardzo miło mi jest poinformować, że w naszym internetowym głosowaniu oddano rekordową liczbę 618 głosów. Spośród 17 nadesłanych na konkurs prac najwięcje głosów, 142,  zdobyła Roksana Zmarzły z klasy VII  i otrzymuje ona nagrodę publiczności. Jej praca jest przepiękna, jednak brakuje w niej kilku elementów zawartych w angielskim opisie. I miejsce z wynikiem 118 głosów zdobywa Kamila Gromada. II miejsce z wynikiem 72 głosów otrzymuje Emilia Konieczny z klasy IV. III miejsce wędruje do Martyny Bulendy z klasy VI , która otrzymała 49 głosów. Tóż za podium znalazł się jej kolega z klasy, Szymon Bijak, który uzyskał 48 głosów. Wszyscy biorący udział w konkursie zostają nagrodzeni oceną bardzo dobrą z języka angielskiego. Na pierwsze trzy miejsca już czekają nagrody, które z wiadomych powodów, przekażemy gdy już się wszyscy razem zobaczymy!!!

konkurs plastyczno - językowy konkurs plastyczno - językowy konkurs plastyczno - językowy

 

Hallo uczniowie!

Możecie się również popisać  umiejętnościami z języka niemieckiego.

https://youtu.be/HvAgE6JKP_U

Kliknij na powyższy link, obejrzyj filmik i odpowiedz na pytania.

Odpowiedzi prześlij na adres:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Na odpowiedzi czekam do  22.12. 2019 r.

Rozstrzygnięcie konkursu w piątek, 3 stycznia 2020roku.

A to pytania do filmiku:konkurs j niemiecki

1. Wohin geht der Junge?

2. Was packt er in seinen Rucksack?

3. Was nimmt er mit?

4. Wie heiβen die Bäume im Wald?

5. Wer frisst die Eicheln?

6. Was für Tiere trifft er im Wald?

7. Wie sieht das Reh aus?

8. Wie ist das Reh?

9. Wie sieht der Bär aus?

10. Wie ist der Bär?

 

Uwaga drodzy uczniowie!

Konkurs językowy z atrakcyjnymi nagrodami!!!!

https://youtu.be/I_d_ypfMScA

Kliknij w powyższy link, oglądnij filmik i odpowiedz na 10 poniższych pytań.

Odpowiedzi wyślij na adres: ewusienka@gmail. com - nie musisz przepisywać pytań, tylko podaj jego numer przy każdej odpowiedzi. Na prawidłowe odpowiedzi czekam do 20 grudnia do godziny 17.00. Rozstrzygnięcie konkursu w piątek, 3 stycznia 2020roku.

 

Oto konkursowe pytania do filmiku:

 

1. What is the boy wearing?

2. What colour is the English flag?

falaga Wielkiej Brytani

3. What is the capital city of Spain?

4. Where are the eggs, bacon and beans a popular breakfast?

5. What is a traditional Spanish snack?

6. What country has its capital in Berlin?

7. How is "Hello" in Italian?

8. What does the speaking boy look like?

9. What does "Salut" mean?

10. How many countries does the boy talk about?

 

Witajcie! Welcome! Willkommen!

 

flagi kawiarenka flagi kawiarenka


Już we wrześniu na naszej szkolnej stronie internetowej rozpoczyna działalność kawiarenka językowa: angielskojęzyczna i niemieckojęzyczna. Znajdziecie tu wiele multimedialnych gier i zabaw, które pomogą wam doskonalić wasze umiejętności językowe w sposób miły, łatwy i przyjemny. Pojawiać się tu również będą konkursy językowe polegające na rozwiązaniu zadania, stworzeniu komiksu, prezentacji multimedialnej, ćwiczeń w różnorakich aplikacjach. Na uczestników konkursów czekają cenne nagrody.
Na początek proponujemy odwiedziny na jednej z poniższych stron internetowych, gdzie znajdziecie setki łatwych gier językowych:

 

www.e-angielski.com/gry językowe

 

www.yummy.pl

 

www.gry-jezykowe.pl

 

Do zobaczenia! See you later! Wir sehen uns!

 

joomplu:17695

joomplu:20295

joomplu:20294

joomplu:19309

joomplu:20657

joomplu:18553

joomplu:20296

joomplu:20306

joomplu:17289

Licznik odwiedzin
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDziś1172
mod_vvisit_counterWczoraj5641
mod_vvisit_counterW tym tygodniu37726
mod_vvisit_counterWszystkich5687062

Twoje IP: 3.227.247.17
,
Wyszukiwarka
Telefon zaufania

Najnowsze zdjęcia
;