Ostatnio zalogowani
User Stats
Online : Brak Online
5 ostatnio zalogowanych
Member bojowniczka  
2022-07-01 13:35:59
Member karolina  
2022-06-27 13:49:03
Member Anna Chalupinska  
2022-06-24 18:26:04
Member Bernadeta Jastrzębska  
2020-10-21 18:32:41
administrator Administrator  
2017-12-10 17:48:13
Bezpieczna droga

Kartka z kalendarza
Dzisiaj jest
Czwartek
7 lipca 2022
Imieniny obchodzą
Antoni, Benedykt, Cyryl, Estera, Kira, Metody, Piotr, Pompejusz, Sędzisława, Wilibald
Do końca roku zostało
178 dni

Przypomina się wszystkim uczniom którzy kończą ósmą klasę o elektronicznej rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.

Rekrutacja trwa już od 16.05. 2022r i zakończy się 20.06.2022r. Jeżeli ktoś jeszcze tego nie zrobił to może to jeszcze zrobić. Adres strony internetowej.  opolskie.edu.com.pl na tej stronie trzeba założyć swoje konto i dalej postępować zgodnie z instrukcją. Wszystkie kroki jak to trzeba zrobić są dokładnie objaśnione na tej samej stronie (film instruktaży). W załącznikach poniżej znajdują się niezbędne informacje dotyczące terminów składania niezbędnych dokumentów.

 

Spotkanie z BudowlankąW środę 6 kwietnia 2022 roku w Zespole Szkolno–Przedszkolnym w Większycach odbyło się kolejne spotkanie klasy VIII z przedstawicielami szkół ponadpodstawowych. Tym razem przedstawiciele Zespołu Szkół nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu, byli zaproszeni na spotkanie z klasą VIII.

Nasi uczniowie mieli okazję zapoznać się z aktualna ofertą edukacyjną na nowy rok szkolny 2022/2023. Popularną „Budowlankę”  reprezentowała Pani Ewelina Kowaś oraz byłe uczennice naszej szkoły, Roksanę Zmarzły oraz Amelię Bochynek. W trakcie spotkania przedstawiono uczniom prezentację multimedialną, a uczniowie „Budowlanki” również w ciekawy sposób opowiadali o swojej placówce, zachęcając naszych uczniów do tego aby w nowym roku szkolnym byli już uczniami tej szkoły. Prezentacja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów.

Zespół Szkół Nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu oferował naszym uczniom szeroki wachlarz kierunków po których znalezienie pracy będzie tylko formalnością. Niebawem kolejne spotkanie na które zaproszone zostanie I L.O. w Kędzierzynie-Koźlu.

 

W środę 16 marca 2022 roku w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Większycach odbyło się kolejne spotkanie klasy VIII z przedstawicielami Szkół Ponadpodstawowych  w Kędzierzynie-Koźlu.

Tym razem do naszej szkoły przybyła delegacja z Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Kędzierzynie-Koźlu. Prezentację popularnej „Żeglugi” przedstawił i omówił Pan Piotr Bechta, któremu pomagali uczniowie starszych klas.

Nasi uczniowie mieli okazję zapoznać się z aktualna ofertą edukacyjną na nowy rok szkolny 2022/2023. W trakcie prezentacji uczniowie dowiedzieli się dużo ciekawych wiadomości na temat kierunków nauczania, praktyk zawodowych oraz o dużym wachlarzu zajęć pozalekcyjnych. Dużym zainteresowaniem wśród uczniów cieszyła się prezentacja w której była mowa o miesięcznych praktykach zawodowych na statku. Już wkrótce kolejne spotkanie naszych uczniów z „Budowlanką”.

Spotkanie żegluga Spotkanie żegluga

 

W środę 9 marca 2022 roku w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Większycach odbyło się spotkanie klasy VIII z przedstawicielami Zespołu Szkół nr 3 w Kędzierzynie-Koźlu.

Nasi uczniowie mieli okazję zapoznać się z aktualna ofertą edukacyjną na nowy rok szkolny 2022/2023. Szkołę ze Sławięcic reprezentowała Pani Bożena Jagieniak, oraz uczniowie – Joanna Kapica i Bartosz Wyleżoł. W trakcie spotkania przedstawiono uczniom prezentację multimedialną a uczniowie sławięcickiej szkoły również w ciekawy sposób opowiadali o swojej placówce, zachęcając naszych uczniów do tego aby w nowym roku szkolnym byli już uczniami tej szkoły. Prezentacja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Szkoła w Sławięcicach oferowała naszym uczniom szeroki wachlarz kierunków po których znalezienie pracy będzie tylko formalnością.

Spotkanie z przedstawicielami Zespołu Szkół nr 3 w Kędzierzynie-Koźlu. Spotkanie z przedstawicielami Zespołu Szkół nr 3 w Kędzierzynie-Koźlu.

 

Przewodnik „Hej ósmoklasisto, sięgnij po marzenia”, skierowany jest dla uczniów klasy VIII i rodziców. Szczegółowo przedstawia konkretne typy szkół ponadpodstawowych Powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego, by ułatwić wybór szkoły, która powinna być: wymarzona, atrakcyjna i realizująca konkretne zainteresowania.

 

 

W ostatnim tygodniu października, w szkołach kształcących w zawodach naszego powiatu, realizowana była trzecia już edycja projektu ZAWODOWY TYDZIEŃ. Przymierz się do zawodu. Tegoroczna oferta obejmowała w sumie 30 bardzo zróżnicowanych propozycji tematycznych warsztatów i lekcji otwartych w kilkudziesięciu zawodach (większość propozycji realizowana była dodatkowo w kilku możliwych terminach) oraz dyżury dwóch doradców zawodowych (możliwość konsultacji indywidualnych). Uczniowie mieli zatem szansę na uczestnictwo w dziesiątkach zawodowych przymiarek. Jak co roku projekt zakładał realizację warsztatów z możliwością wykonania przez uczniów prostych zadań praktycznych w poszczególnych zawodach. Była to dla młodych ludzi stojących przed niełatwym przecież wyborem swojej dalszej edukacyjnej ścieżki, nie tylko doskonała okazja do przyjrzenia się z bliska specyfice kształcenia w konkretnych zawodach, poznania charakterystycznego dla nich środowiska pracy, ale także do zebrania informacji niezbędnych by nieco bardziej świadomie podejmować decyzje edukacyjno-zawodowe. Nauczyciele zawodowcy, którzy na co dzień kształcą w naszych powiatowych szkołach przyszłych fachowców, odpowiadali na wszystkie pytania nurtujące kandydatów, tak, by rozwiać rożne wątpliwości czy obawy kłębiące się w ich głowach. Celem tego tygodnia jest bowiem niezmiennie tworzenie warunków umożliwiających skonfrontowanie wiedzy o sobie i swoich wyobrażeń o zawodach z rzeczywistością. Wartością jest tu właśnie praktyczny wymiar tych zajęć.

W trzeciej edycji wzięło udział w sumie aż 542 uczniów z 24 szkół podstawowych całego powiatu.

Uczniowie z klasy VIII z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Większycach, również brali udział w „Zawodowym Tygodniu”.  Większość klasy miała możliwość bezpośrednio zapoznać się z zawodem który ich najbardziej interesuje. Udział w projekcie ułatwi tegorocznym ósmoklasistom wybory, przed którymi stoją, a jednocześnie będzie wartościowym krokiem na drodze do poznawania świata zawodów.
Wszystkim dyrektorom szkół podstawowych i ponadpodstawowych powiatu, koordynatorom projektu, rodzicom, doradcom zawodowym, pedagogom szkolnym oraz nauczycielom i wychowawcom, należą się gorące podziękowania dzięki którym realizacja tego niełatwego organizacyjnie i logistycznie przedsięwzięcia, okazała się możliwa.

 

Zdjęcia z „Zawodowego Tygodnia” można oglądać na stronach szkół.

 

https://www.slawiecice.edu.pl/o-szkole/1093-tydzien-zawodow-2022

 

https://zs1.edu.pl/

 

http://www.ckzkk.pl/doradztwo-zawodowe/Setki-uczniow-w-projekcie-Zawodowego-Tygodnia-III

 

Wycieczka zawodoznawcza kl. VIIIKlasa VIII z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Większycach wykorzystała słoneczną pogodę i udała się wraz z nauczycielem doradztwa zawodowego Panem Lesławem Galackim na wycieczkę do warsztatu samochodowego do Pana Janusza Gajdy z Większyc. Wycieczka miała miejsce w czwartek 28.10.2021r. Uczniowie mieli okazję do zapoznania się z pracą na stanowisku blacharza i lakiernika samochodowego. Pan Gajda opowiadał wszystkim jakie prace są wykonywane u niego w firmie, jak poszczególne elementy samochodu są przygotowywane do montażu. W warsztacie u Pana Gajdy przeprowadza się również renowację starych samochodów, które mogli zobaczyć nasi uczniowie.

Wycieczka zawodoznawcza kl. VIII Wycieczka zawodoznawcza kl. VIII

 

Tegoroczną edycję projektu Zawodowego Tygodnia III zaplanowano na koniec października. W dniach od 25 do 29 października właśnie, realizowane będą dla uczniów klas VIII szkół podstawowych zajęcia praktyczne w pracowniach CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO oraz w specjalistycznych pracowniach zawodowych szkół kształcących w zawodach :

  • ZESPOLE SZKÓŁ NR 1,
  • ZESPOLE SZKÓŁ ŻEGLUGI ŚRÓDLĄDOWEJ,
  • ZESPOLE SZKÓŁ NR 3,
  • ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH I OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH
  • oraz ZESPOLE SZKÓŁ SPECJALNYCH.


Warsztaty z zawodowcami umożliwić mają uczniom rzeczywiste spotkanie z zawodem, jego specyfiką i środowiskiem pracy. Mamy nadzieję, że dzięki uczestnictwu w proponowanych warsztatach uczniowie zdobędą podstawowy zasób informacji o zawodach niezbędny do świadomego podjęcia decyzji edukacyjno-zawodowej. Zajęcia realizowane będą zgodnie z zamieszczonym w programie harmonogramem przez nauczycieli przedmiotów zawodowych szkół kształcących w zawodach, dla których organem prowadzącym jest Starostwo Powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego.

Założeniem projektu jest, by były to zajęcia praktyczne w poszczególnych zawodach realizowane w pracowniach zawodowych, pracowniach praktycznej nauki zawodu. Mają one być przeznaczone dla wstępnie sprofilowanych już uczniów, którzy myślą o wyborze konkretnych zawodów - nie zaś całych oddziałów/ klas. Będą one dla młodych ludzi szansą na prawdziwe zetknięcie się ze specyfiką kształcenia w konkretnych zawodach, odpowiadającym im środowiskiem pracy, charakterystycznymi zadaniami zawodowymi, predyspozycjami do wykonywania zawodów czy związanymi z nimi ograniczeniami zdrowotnymi czyli zebranie niezbędnej wiedzy do podejmowania trafnych decyzji edukacyjno-zawodowych. Celem tego tygodnia ma być stworzenie szansy na skonfrontowanie wiedzy o sobie i swoich wyobrażeń o zawodach z rzeczywistością. Wartością jest właśnie praktyczny wymiar tych zajęć, co odróżnia ten projekt od dni otwartych. Chodzi o to, by uczniowie mieli szansę niejako "dotknąć zawodów" i się do nich "przymierzyć".

Załączniki:
Pobierz (Zawodowy Tydzien III  .pdf)Zawodowy Tydzien III .pdf[ ]1073 Kb
 

Fotografia wczoraj i dziśW dniach od 15.09. do 17.09.2021 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Większycach miała miejsce niecodzienna wystawa. Wszyscy uczniowie od klasy IV do VIII mieli możliwość zobaczyć stare aparaty fotograficzne. Niektóre z nich mają ok. 100 lat i wciąż są sprawne technicznie. Całą wystawę przygotował nauczyciel doradztwa zawodowego w naszej szkole, Lesław Galacki. Uczniowie z zaciekawieniem wsłuchiwali się w tajniki dawnej fotografii. Pan Lesław opowiadał w jaki sposób kiedyś zajmował się fotografią, jakich aparatów używał najczęściej. Wszyscy poznali chemiczny proces obróbki negatywów oraz papierów fotograficznych. Natomiast dla klasy VIII było to znakomita okazja w ramach lekcji z doradztwa zawodowego do poznania zawodu fotografa.

Fotografia wczoraj i dziś Fotografia wczoraj i dziś Fotografia wczoraj i dziś

 

Szanowni Państwo,

Akcja rekrutacja do szkół ponadpodstawowych już niebawem. Z tej okazji firma VULCAN zaprasza wszystkich ósmoklasistów i ich rodziców na bezpłatną transmisję online dotyczącą obsługi systemu elektronicznej rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.

W trakcie spotkania zaprezentowane zostaną wszystkie etapy rekrutacji w oparciu o system Nabory VULCAN. Podczas prezentacji przedstawiony będzie tegoroczny harmonogram naboru. Szkoleniowcy opowiedzą też na co zwrócić szczególną uwagę oraz jakie dokumenty należy dostarczyć do szkół. Dodatkowo będzie okazja do przejścia przez cały proces wyboru placówek i podpisania elektronicznego wniosku.

Kiedy: 13 maja 2021r., godzina 17:00

Do tegorocznego wydarzenia będzie można dołączyć na kanale YouTube TU

(link do wydarzenia https://www.youtube.com/watch?v=gNfrvORM4IM

Po zakończeniu transmisji nagranie zostanie zapisane i udostępnione na wyżej wymienionym portalu.

Szczegóły i dostęp także tu  vulcan.edu.pl/akcjarekrutacja

 
Więcej artykułów…

joomplu:20295

joomplu:20294

joomplu:19309

joomplu:20657

joomplu:18553

joomplu:20296

joomplu:17289

Licznik odwiedzin
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDziś882
mod_vvisit_counterWczoraj8784
mod_vvisit_counterW tym tygodniu27131
mod_vvisit_counterWszystkich8181368

Twoje IP: 44.201.96.43
,
Wyszukiwarka
Telefon zaufania

Najnowsze zdjęcia
;