Ostatnio zalogowani
User Stats
Online : Brak Online
5 ostatnio zalogowanych
Member Anna Chalupinska  
2022-01-27 20:51:49
Member karolina  
2022-01-27 18:43:43
Member bojowniczka  
2022-01-27 12:06:07
Member Bernadeta Jastrzębska  
2020-10-21 18:32:41
administrator Administrator  
2017-12-10 17:48:13
Bezpieczna droga

Kartka z kalendarza
Dzisiaj jest
Piątek
28 stycznia 2022
Imieniny obchodzą
Agnieszka, Augustyn, Flawian, Ildefons, Julian, Karol, Leonidas, Piotr, Radomir, Roger, Waleriusz
Do końca roku zostało
338 dni

 

W ostatnim tygodniu października, w szkołach kształcących w zawodach naszego powiatu, realizowana była trzecia już edycja projektu ZAWODOWY TYDZIEŃ. Przymierz się do zawodu. Tegoroczna oferta obejmowała w sumie 30 bardzo zróżnicowanych propozycji tematycznych warsztatów i lekcji otwartych w kilkudziesięciu zawodach (większość propozycji realizowana była dodatkowo w kilku możliwych terminach) oraz dyżury dwóch doradców zawodowych (możliwość konsultacji indywidualnych). Uczniowie mieli zatem szansę na uczestnictwo w dziesiątkach zawodowych przymiarek. Jak co roku projekt zakładał realizację warsztatów z możliwością wykonania przez uczniów prostych zadań praktycznych w poszczególnych zawodach. Była to dla młodych ludzi stojących przed niełatwym przecież wyborem swojej dalszej edukacyjnej ścieżki, nie tylko doskonała okazja do przyjrzenia się z bliska specyfice kształcenia w konkretnych zawodach, poznania charakterystycznego dla nich środowiska pracy, ale także do zebrania informacji niezbędnych by nieco bardziej świadomie podejmować decyzje edukacyjno-zawodowe. Nauczyciele zawodowcy, którzy na co dzień kształcą w naszych powiatowych szkołach przyszłych fachowców, odpowiadali na wszystkie pytania nurtujące kandydatów, tak, by rozwiać rożne wątpliwości czy obawy kłębiące się w ich głowach. Celem tego tygodnia jest bowiem niezmiennie tworzenie warunków umożliwiających skonfrontowanie wiedzy o sobie i swoich wyobrażeń o zawodach z rzeczywistością. Wartością jest tu właśnie praktyczny wymiar tych zajęć.

W trzeciej edycji wzięło udział w sumie aż 542 uczniów z 24 szkół podstawowych całego powiatu.

Uczniowie z klasy VIII z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Większycach, również brali udział w „Zawodowym Tygodniu”.  Większość klasy miała możliwość bezpośrednio zapoznać się z zawodem który ich najbardziej interesuje. Udział w projekcie ułatwi tegorocznym ósmoklasistom wybory, przed którymi stoją, a jednocześnie będzie wartościowym krokiem na drodze do poznawania świata zawodów.
Wszystkim dyrektorom szkół podstawowych i ponadpodstawowych powiatu, koordynatorom projektu, rodzicom, doradcom zawodowym, pedagogom szkolnym oraz nauczycielom i wychowawcom, należą się gorące podziękowania dzięki którym realizacja tego niełatwego organizacyjnie i logistycznie przedsięwzięcia, okazała się możliwa.

 

Zdjęcia z „Zawodowego Tygodnia” można oglądać na stronach szkół.

 

https://www.slawiecice.edu.pl/o-szkole/1093-tydzien-zawodow-2022

 

https://zs1.edu.pl/

 

http://www.ckzkk.pl/doradztwo-zawodowe/Setki-uczniow-w-projekcie-Zawodowego-Tygodnia-III

 

Wycieczka zawodoznawcza kl. VIIIKlasa VIII z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Większycach wykorzystała słoneczną pogodę i udała się wraz z nauczycielem doradztwa zawodowego Panem Lesławem Galackim na wycieczkę do warsztatu samochodowego do Pana Janusza Gajdy z Większyc. Wycieczka miała miejsce w czwartek 28.10.2021r. Uczniowie mieli okazję do zapoznania się z pracą na stanowisku blacharza i lakiernika samochodowego. Pan Gajda opowiadał wszystkim jakie prace są wykonywane u niego w firmie, jak poszczególne elementy samochodu są przygotowywane do montażu. W warsztacie u Pana Gajdy przeprowadza się również renowację starych samochodów, które mogli zobaczyć nasi uczniowie.

Wycieczka zawodoznawcza kl. VIII Wycieczka zawodoznawcza kl. VIII

 

Tegoroczną edycję projektu Zawodowego Tygodnia III zaplanowano na koniec października. W dniach od 25 do 29 października właśnie, realizowane będą dla uczniów klas VIII szkół podstawowych zajęcia praktyczne w pracowniach CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO oraz w specjalistycznych pracowniach zawodowych szkół kształcących w zawodach :

  • ZESPOLE SZKÓŁ NR 1,
  • ZESPOLE SZKÓŁ ŻEGLUGI ŚRÓDLĄDOWEJ,
  • ZESPOLE SZKÓŁ NR 3,
  • ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH I OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH
  • oraz ZESPOLE SZKÓŁ SPECJALNYCH.


Warsztaty z zawodowcami umożliwić mają uczniom rzeczywiste spotkanie z zawodem, jego specyfiką i środowiskiem pracy. Mamy nadzieję, że dzięki uczestnictwu w proponowanych warsztatach uczniowie zdobędą podstawowy zasób informacji o zawodach niezbędny do świadomego podjęcia decyzji edukacyjno-zawodowej. Zajęcia realizowane będą zgodnie z zamieszczonym w programie harmonogramem przez nauczycieli przedmiotów zawodowych szkół kształcących w zawodach, dla których organem prowadzącym jest Starostwo Powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego.

Założeniem projektu jest, by były to zajęcia praktyczne w poszczególnych zawodach realizowane w pracowniach zawodowych, pracowniach praktycznej nauki zawodu. Mają one być przeznaczone dla wstępnie sprofilowanych już uczniów, którzy myślą o wyborze konkretnych zawodów - nie zaś całych oddziałów/ klas. Będą one dla młodych ludzi szansą na prawdziwe zetknięcie się ze specyfiką kształcenia w konkretnych zawodach, odpowiadającym im środowiskiem pracy, charakterystycznymi zadaniami zawodowymi, predyspozycjami do wykonywania zawodów czy związanymi z nimi ograniczeniami zdrowotnymi czyli zebranie niezbędnej wiedzy do podejmowania trafnych decyzji edukacyjno-zawodowych. Celem tego tygodnia ma być stworzenie szansy na skonfrontowanie wiedzy o sobie i swoich wyobrażeń o zawodach z rzeczywistością. Wartością jest właśnie praktyczny wymiar tych zajęć, co odróżnia ten projekt od dni otwartych. Chodzi o to, by uczniowie mieli szansę niejako "dotknąć zawodów" i się do nich "przymierzyć".

Załączniki:
Pobierz (Zawodowy Tydzien III  .pdf)Zawodowy Tydzien III .pdf[ ]1073 Kb
 

Fotografia wczoraj i dziśW dniach od 15.09. do 17.09.2021 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Większycach miała miejsce niecodzienna wystawa. Wszyscy uczniowie od klasy IV do VIII mieli możliwość zobaczyć stare aparaty fotograficzne. Niektóre z nich mają ok. 100 lat i wciąż są sprawne technicznie. Całą wystawę przygotował nauczyciel doradztwa zawodowego w naszej szkole, Lesław Galacki. Uczniowie z zaciekawieniem wsłuchiwali się w tajniki dawnej fotografii. Pan Lesław opowiadał w jaki sposób kiedyś zajmował się fotografią, jakich aparatów używał najczęściej. Wszyscy poznali chemiczny proces obróbki negatywów oraz papierów fotograficznych. Natomiast dla klasy VIII było to znakomita okazja w ramach lekcji z doradztwa zawodowego do poznania zawodu fotografa.

Fotografia wczoraj i dziś Fotografia wczoraj i dziś Fotografia wczoraj i dziś

 

Szanowni Państwo,

Akcja rekrutacja do szkół ponadpodstawowych już niebawem. Z tej okazji firma VULCAN zaprasza wszystkich ósmoklasistów i ich rodziców na bezpłatną transmisję online dotyczącą obsługi systemu elektronicznej rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.

W trakcie spotkania zaprezentowane zostaną wszystkie etapy rekrutacji w oparciu o system Nabory VULCAN. Podczas prezentacji przedstawiony będzie tegoroczny harmonogram naboru. Szkoleniowcy opowiedzą też na co zwrócić szczególną uwagę oraz jakie dokumenty należy dostarczyć do szkół. Dodatkowo będzie okazja do przejścia przez cały proces wyboru placówek i podpisania elektronicznego wniosku.

Kiedy: 13 maja 2021r., godzina 17:00

Do tegorocznego wydarzenia będzie można dołączyć na kanale YouTube TU

(link do wydarzenia https://www.youtube.com/watch?v=gNfrvORM4IM

Po zakończeniu transmisji nagranie zostanie zapisane i udostępnione na wyżej wymienionym portalu.

Szczegóły i dostęp także tu  vulcan.edu.pl/akcjarekrutacja

 

Konkurs przeznaczony jest dla  uczniów  którzy chcą kontynuować dalszą naukę w II L.O. w Kędzierzynie – Koźlu

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=4108871182497526&id=546774165373930&sfnsn=mo

https://forms.office.com/pages/responsepage.aspx?id=tUNFHLqZbE-gwChXkKMj7bpnJ_BDbmBCkB18XPd3p0ZUQlNVVjM2VkhHSlVEUE5QSE5INDhCS0FPOCQlQCN0PWcu

Zadaniem uczestnika konkursu jest udzielenie odpowiedzi na pytanie: "Dlaczego chcesz być uczniem II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w K-Koźlu". Uczestnik, którego praca zdobędzie najwięcej głosów komisji konkursowej, otrzyma paczkę gadżetów szkolnych, ulgę uczniowską "Tydzień bez pytania" do wykorzystania w dowolnym momencie pierwszego roku nauki oraz firmową bluzę #LOIIKK.

Konkurs trwa do 30.06.2021.

Regulamin konkursu dostępny jest w zakładce pliki na stronie szkoły. https://platforma.lo2kk.edu.pl/mod/folder/view.php?id=1

W razie pytań proszę o kontakt z sekretariatem szkoły

tel. 77 483 21 62

email:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

Adres strony naboru elektronicznego nie zmienia się i dla kandydata jest to

opolskie.edu.com.pl

Możliwość rejestracji w systemie (zakładanie kont i tworzenia podań) rusza zgodnie z terminarzem rekrutacji czyli od 17.05.2021r.

Prawdopodobnie 14.05.2021r. uczniom zostanie udostępniona możliwość przeglądania ofert edukacyjnych szkół. Uczniowie zgodnie z art.156.1 Ustawy Prawo Oświatowe mogą w ramach danego organu prowadzącego składać podanie maksymalnie do trzech szkół, a w ramach tych szkół do dowolnej liczby oddziałów.

Jeżeli uczeń składa podanie do szkół prowadzonych przez inny organ prowadzący, to może złożyć podanie do kolejnych trzech szkół.

Całe woj. opolskie (szkoły publiczne) są w jednym systemie, więc jeżeli uczeń wybiera szkoły z różnych organów prowadzących, które obsługiwane są jednak w tym samym systemie, składa podanie z listy preferencji tylko do szkoły pierwszego wyboru – oczywiście później od niego zależy, gdzie dostarczy oryginały świadectw i potwierdzi wolę podjęcia nauki.

Jeśli uczeń jednak wybiera szkołę np. na śląsku (inne województwo i inny system logowania) musi w ich systemie założyć konto i osobno złożyć podanie.

 

Najważniejsze informacje:

1.  Wniosek o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej wraz z dokumentami będzie można składać od 17 maja 2021r. do 21 czerwca 2021r., z wyjątkiem szkoły ponadpodstawowej dwujęzycznej, oddziału dwujęzycznego, oddziału międzynarodowego, oddziału przygotowania wojskowego w szkole ponadpodstawowej, oddziałów wymagających od kandydatów szczególnych indywidualnych predyspozycji oraz do szkół i oddziałów prowadzących szkolenie sportowe w szkołach ponadpodstawowych, do których wnioski można składać od 17 maja 2021r. do 31 maja 2021r.

2.  Uzupełnienie wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej o zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty należy złożyć od 25 czerwca 2021r. do 14 lipca 2021r.

3.  Listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych ogłoszone zostaną 22 lipca 2021r.

4.  Listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych ogłoszone będą 2 sierpnia 2021r.

5.  W terminie od 23 lipca 2021r. do 30 lipca 2021r., w przypadku kandydatów zakwalifikowanych, składa się potwierdzenie woli przyjęcia w postaci przedłożenia oryginału świadectwa ukończenia szkoły i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu zewnętrznego, o ile nie zostały one złożone w uzupełnieniu wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej. W przypadku szkoły prowadzącej kształcenie zawodowe - także zaświadczenia lekarskiego zawierającego orzeczenie o braku przeciwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu oraz odpowiednio orzeczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdami i orzeczenia psychologicznego o braku przeciwwskazań psychologicznych do kierowania pojazdem.

6.  W przypadku braku możliwości przedłożenia takiego zaświadczenia lub orzeczenia, rodzic kandydata lub kandydat pełnoletni informuje o tym dyrektora szkoły w terminie do 20 sierpnia 2021r. do godz. 15.00. Należy wskazać wówczas przyczynę niedotrzymania pierwotnego terminu. Wówczas zaświadczenie lub orzeczenie składa się dyrektorowi szkoły, do której uczeń został przyjęty, nie później niż do 24 września 2021r. Nieprzedłożenie do 24 września 2021r. zaświadczenia lub orzeczenia będzie równoznaczne z rezygnacją z kontunuowania nauki w szkole, do której uczeń został przyjęty.

 

 

Poradnik edukacyjny dla uczniów i rodziców - oferta edukacyjna powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego na rok szkolny 2021/2022.

 

Załączniki:
Pobierz (lekcja prezentacja 1-skompresowany.pdf)lekcja prezentacja 1-skompresowany.pdf[ ]1318 Kb
 
Więcej artykułów…

joomplu:20295

joomplu:20294

joomplu:19309

joomplu:20657

joomplu:18553

joomplu:20296

joomplu:17289

Licznik odwiedzin
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDziś1001
mod_vvisit_counterWczoraj3796
mod_vvisit_counterW tym tygodniu18069
mod_vvisit_counterWszystkich7666012

Twoje IP: 52.203.18.65
,
Wyszukiwarka
Telefon zaufania

Najnowsze zdjęcia
;