joomplu:17074

Ostatnio zalogowani
User Stats
Online : Brak Online
5 ostatnio zalogowanych
Member bojowniczka  
2020-01-23 21:51:45
Member karolina  
2020-01-23 21:18:59
Member Bernadeta Jastrzębska  
2020-01-21 23:11:37
Member Anna Chalupinska  
2020-01-05 21:53:38
administrator Administrator  
2017-12-10 17:48:13
Bezpieczna droga

Kartka z kalendarza
Dzisiaj jest
Piątek
24 stycznia 2020
Imieniny obchodzą
Chwalibóg, Felicja, Mirogniew, Rafał, Rafaela, Tymoteusz
Do końca roku zostało
343 dni

„Dziś dla babci słońce mamy i całuski dla dziadziusia, Dziś życzenia wnuczek składa

Dzień Babci i Dziadkai piosenki śpiewa wnusia”

Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka.  Dlatego dzieci z naszego Przedszkola gościły swoje Babcie oraz Dziadków na uroczystości z tej okazji. Przedszkolaki od samego rana z niecierpliwością wyczekiwały zaproszonych gości. Licznie przybyli: Babcie i Dziadkowie, mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta w specjalnie dla nich przygotowanych programach artystycznych. Dzieciaki pod czujnym okiem wychowawczyń zaprezentowały  Jasełka, wiersze, piosenki, które ćwiczyły na tą uroczystość. W przepięknej scenografii oraz wyjątkowej atmosferze, wnuczęta wspaniale wystąpiły przed bliskimi, następnie dzieci wręczyły prezenty oraz  zaprosiły babcie i dziadków na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców, aby w szczególny sposób okazać swoim bliskim szacunek i po raz kolejny podziękować za miłość, cierpliwość i zrozumienie.

Dzień Babci i Dziadka Dzień Babci i Dziadka Dzień Babci i Dziadka

 

Dwujęzyczna OpolszczyznaInformujemy, iż nasze przedszkole realizuje projekt pt. „Dwujęzyczna Opolszczyzna”, którego celem jest zwiększenie dostępu do wysokiej jakości edukacji przedszkolnej, które zostaną osiągnięte poprzez realizację programu wychowania do dwujęzyczności uwzględniając kształcenie i rozwijanie kompetencji kluczowych oraz umiejętności uniwersalnych niezbędnych do przyswajania języka obcego. W związku z udziałem przedszkola w projekcie „Dwujęzyczna Opolszczyzna” nasza placówka otrzymała nowy monitor interaktywny, który wzbogaci bazę dydaktyczną naszego przedszkola oraz spowoduje, iż zajęcia językowe będą bardziej atrakcyjne.

 

W ramach Międzynarodowego Projektu Czytelniczego „Magiczna moc bajek” czyli Bajkowa podróż do krainy wartości i dziecięcej wyobraźni. W grudniu dzieci z Publicznego Przedszkola przy ZS-P

Magiczna moc bajekw Większycach   zrealizowały kolejne zadania z trzeciego  modułu – „Czy inny znaczy gorszy ?”

Do przeczytania bajki „Brzydkie Kaczątko” zaprosiliśmy mamę Franka. Pani Karinie serdecznie dziękujemy.

Po wysłuchaniu bajki dzieci przystąpiły do realizacji zadań „Czy inny znaczy gorszy ?” -zajęcia tematyczne : próba odpowiedzi na pytanie; wyjaśnienie pojęcia tolerancja, akceptacja na podstawie bajki „Brzydkie Kaczątko” H.CH.Andersena.„Taniec kaczuszek” ,Taniec łabędzi – wspólne  zabawy taneczne do utworów.

„Wszystkie dzieci nasze są” -  zabawa muzyczna na podstawie piosenki Majki Jeżowskiej „Kolorowe dzieci”- próba ekspresji wrażeń poprzez ruch ,taniec, muzykę dzieci z różnych kontynentów. Po wysłuchaniu piosenki wspólnie wędrowaliśmy przez kontynenty poznając zwyczaje i  wygląd dzieci różnych narodowości. Dodatkowo omawiając zwyczaje bożonarodzeniowe w Polsce,  zapoznaliśmy się z tradycjami  bożonarodzeniowymi  w różnych  krajach ( Rosja, Meksyk, Włochy, Niemcy, Wielka Brytania)

„Kartka świąteczna dla Przyjaciela z daleka”- wykonanie i wysłanie świątecznej  kartki  do dzieci z zaprzyjaźnionego przedszkola z zagranicy.

Magiczna moc bajek Magiczna moc bajek Magiczna moc bajek

 

Jasełka  w przedszkoluJak co roku w  naszym przedszkolu odbyły się tradycyjnie jasełka bożonarodzeniowe. Pięknie przygotowana scenografia, choinka sprawiły, że rodzice i zaproszeni goście z zainteresowaniem słuchali dzieci, które wprowadziły wszystkich w szczególny świąteczny nastrój. Mali aktorzy, we wspaniałych strojach prezentowali się doskonale. Z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne. Można było poczuć świąteczną atmosferę. Było pięknie, wzruszająco i bardzo rodzinnie. Po przedstawieniu  wspólnie z rodzicami usiedliśmy do stołu, aby choć na chwilę zapomnieć o świątecznych przygotowaniach i życzyć sobie tego, co najlepsze na święta. Kolejny raz okazało się, że takie wspólne spotkania, emocje i przeżycia zbliżają ludzi, a dzieciom pokazują jak ważna jest tradycja świąt Bożego Narodzenia i jak bardzo rodzinne jest to święto.

Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia w naszym przedszkolu zakończyła wspólną wigilią, która odbyła się 20 grudnia. Dzieci w tym dniu wspólne kolędowały, dzieliły się opłatkiem, składały sobie życzeń oraz zjadły wspólny wigilijny obiad.
#RazemNaŚwięta

Jasełka  w przedszkolu Jasełka  w przedszkolu Jasełka  w przedszkolu

 
Więcej artykułów…

joomplu:17695

joomplu:20295

joomplu:20294

joomplu:19309

joomplu:20656

joomplu:20657

joomplu:17600

joomplu:18553

joomplu:20296

joomplu:20306

joomplu:17289

joomplu:20307

Licznik odwiedzin
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDziś1705
mod_vvisit_counterWczoraj2214
mod_vvisit_counterW tym tygodniu11344
mod_vvisit_counterWszystkich4208397

Twoje IP: 3.214.184.250
,
Wyszukiwarka
LogowanieTelefon zaufania

Najnowsze zdjęcia
;