Ostatnio zalogowani
User Stats
Online : Brak Online
5 ostatnio zalogowanych
Member bojowniczka  
2023-12-04 16:13:52
Member karolina  
2023-11-30 22:04:15
Member Anna Chalupinska  
2023-11-29 18:28:04
administrator Administrator  
2023-07-12 13:32:39
Member Bernadeta Jastrzębska  
2020-10-21 18:32:41
Bezpieczna droga

Kartka z kalendarza
Dzisiaj jest
Wtorek
5 grudnia 2023
Imieniny obchodzą
Anastazy, Gerald, Geraldyna, Kryspina, Krystyna, Pęcisława, Saba
Do końca roku zostało
27 dni

 

program dla szkół„Program dla szkół” to unijny projekt koordynowany przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, który polega na dostarczaniu dzieciom owoców, warzyw oraz mleka i przetworów mlecznych. Jest on kontynuacją dwóch programów: „Mleko w szkole” oraz „Owoce i warzywa w szkole”.  Głównym celem programu jest długoterminowa zmiana nawyków żywieniowych dzieci poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw w ich codziennej diecie oraz propagowanie zdrowego odżywiania poprzez działania edukacyjne realizowane w szkołach podstawowych. Konsekwencją podniesienia świadomości uczniów w zakresie zdrowego żywienia będzie ograniczenie występowania wśród dzieci nadwagi i innych chorób cywilizacyjnych, spowodowanych zbyt małym spożyciem owoców i warzyw.

Każde dziecko uczestniczące w programie otrzymuje jednorazowo porcję składającą się z jednego produktu owocowego i jednego produktu warzywnego.

W każdym półroczu roku szkolnego 2023/2024 jedno dziecko może otrzymać:

  • porcje owoców i warzyw, tj. jabłka, gruszki, śliwki , truskawki,
  • soki jabłkowo-malinowe – nowość w roku szkolnym 2023/2024
  • marchewki, rzodkiewki, papryka słodka, kalarepa, pomidorki,
  • porcji mleka i przetworów mlecznych, tj. mleko białe, serki twarogowe, jogurty i kefiry naturalne.

Owoce i warzywa dostarczane naszym podopiecznym w ramach programu spełniają wymagania jakościowe i zdrowotne określone w przepisach Unii Europejskiej i przepisach krajowych.

 

W naszej szkole w roku szkolnym 2023/24 w programie biorą udział uczniowie klas I-V.

program dla szkół program dla szkół

 

 

 
Jakże nie kochać jesieni pełnej barw, darów i ciekawych zjawisk. To wyjątkowa pora roku, pobudzająca zmysły i wyobraźnię. Bogactwo naturalnych materiałów jest nie do przecenienia, a dynamika zmian zachodzących w przyrodzie umożliwia rozwijanie zainteresowań i pasji. Jest to także świetna okazja by wprowadzić dzieci w świat j. niemieckiego. Wraz z nadejściem jesieni wszystkie grupy przedszkolne z Większyc przystąpiły do projektu edukacyjnego „Der Herbst ist da”, który będzie realizowany na zajęciach j. niemieckiego. W ramach projektu dzieci poznają piosenki, rymowanki, słowa i zwroty o tematyce jesiennej. Będzie on realizowany do końca listopada 2023 r. Opracowany projekt pozwali odkryć i wykorzystać uroki jesieni, a podglądanie natury i wirtualna podróż po lasach, sadach i ogrodach zainspiruje dzieci do kreatywnego myślenia oraz poszerzenia swoich umiejętności językowych.
projektprojekt
 
apple dayBiedronki rozpoczynają swoją przygodę z Ogólnopolskim Projektem Edukacyjnym "English Special Days". Wspólnie świętowaliśmy Apple Day poprzez zabawy i zadania, pracę plastyczną oraz zajęcia kulinarne. Nasze maluszki oprócz rozwijania samodzielności poznały słowa związane z tematem dnia w języku angielskim.  Dodatkowo zjedzone jabłuszka dostarczyły im witaminek.
"English Special Days" to projekt, którego celem jest pobudzenia zainteresowania językiem angielskim oraz poszerzenie słownika czynnego dzieci.
apple dayapple dayapple dayapple dayapple day
 

Nasze przedszkolaki kontynuują program edukacyjny Zdrowo i Sportowo . Biedronki, Sówki, Misie i Pszczółki zrealizowały już pierwsze scenariusze zajęć rozwijając tym samym swoją sprawność ruchową. Celem programu jest przeciwdziałanie otyłości, nabywanie zdrowych nawyków i zwiększenie aktywności fizycznej dzieci.

 

Zdrowo i SportowoZdrowo i Sportowo_7Zdrowo i Sportowo_10Zdrowo i Sportowo_5

 

Nasze Przedszkolaki przystępują do Projektu Edukacyjnego ,,Witaminki”. W ramach realizacji projektu będziemy podejmować różnorodne aktywności promujące zdrowe nawyki żywieniowe. Chcemy kształtować u dzieci już od najmłodszych lat kulturę spożywania zdrowych posiłków, w których będą królowały warzywa.

witaminki

 

Grupa Sówki w mijającym roku szkolnym zrealizowała 9 scenariuszy dni nietypowych w języku angielskim, dzięki czemu zapracowała na kolejny już certyfikat dla naszego przedszkola.  Dzieci podczas zajęć poszerzały swoje słownictwo oraz zainteresowanie językiem angielskim. W ramach projektu przedszkolaki świętowały: Apple Day, Hedgehog Day, Tree Day, Pizza Day, Happy New Year, Fireman Day, Caterpillar Day, Earth Day, Saint Patrick's Day.

EnglishEnglishEnglishEnglish

 
Więcej artykułów…

joomplu:20295

joomplu:20294

joomplu:19309

joomplu:20657

joomplu:18553

joomplu:20296

joomplu:17289

Licznik odwiedzin
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDziś7331
mod_vvisit_counterWczoraj6549
mod_vvisit_counterW tym tygodniu13880
mod_vvisit_counterWszystkich12003788

Twoje IP: 35.175.107.142
,
Wyszukiwarka
Telefon zaufania

Najnowsze zdjęcia

;