joomplu:17074

Ostatnio zalogowani
User Stats
Online : Brak Online
5 ostatnio zalogowanych
Member bojowniczka  
2020-10-23 20:09:26
Member Bernadeta Jastrzębska  
2020-10-21 18:32:41
Member karolina  
2020-10-21 7:34:53
Member Anna Chalupinska  
2020-10-19 19:57:13
administrator Administrator  
2017-12-10 17:48:13
Bezpieczna droga

Kartka z kalendarza
Dzisiaj jest
Sobota
24 października 2020
Imieniny obchodzą
Antoni, Boleczest, Filip, Hortensja, Marcin, Rafał, Rafaela, Salomon
Do końca roku zostało
69 dni
 

Wolę wodę!Nasze przedszkole przystąpiło do 11 edycji programu „Mamo, tato, wolę wodę!”, który jest jednym z najstarszych i najbardziej cenionych programów edukacyjnych w Polsce. Został on zainicjowany w 2009 r. przez Żywiec Zdrój, w trosce o zdrowy rozwój najmłodszych. Jego celem jest podkreślenie roli wody w codziennej diecie, zwrócenie uwagi na zagadnienie ochrony środowiska oraz wspieranie rodziców w kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych i postawy proekologicznej u dzieci. W ramach programu tworzone są przez ekspertów materiały edukacyjne służące do prowadzenia zajęć w przedszkolach, min. scenariusze lekcji. W końcu to dzięki wodzie dzieci osiągają pełną koncentrację na zajęciach, mają energię do harców i prawidłowo się rozwijają.

 

#SuperKoderzyW roku szkolnym 2019/20 klasa 5 bierze udział w całorocznym ogólnopolskim programie Fundacji Orange #Superkoderzy. Jest to program, którego kluczowym elementem jest nauka programowania. Adresowany jest do szkół podstawowych oraz uczniów w wieku 9-14 lat. W czasie trwania programu dzieci uczą się programowania, podstaw robotyki i poznają świat nowych technologii. Rozwijają też kreatywność, umiejętność logicznego myślenia i pracy w zespole. Być może w młodych programistach rozbudzą się przyszłe zainteresowania zawodowe. Programista to przecież zawód przyszłości.

Stanęliśmy do konkursu jeszcze w maju 2019r. prezentując fundacji własny filmik przekonujący, dlaczego to my powinniśmy się dostać do programu. I WYGRALIŚMY!

Z całej Polski dostało się do niego tylko 150 szkół, w tym MY. Ale byliśmy dumni, przecież to oznacza, że reprezentujemy Większyce i naszą szkołę w całej Polsce!

Wybraliśmy ścieżkę Majsterkowicze 2.0 i dostaliśmy zestawy do samodzielnego składania Lofi Robotów. Krok po kroku  będziemy poznawać części Lofi Robotów oraz ich funkcje a następnie zaprogramujemy nasze Lofi.

Nie trzeba być ekspertem, by dołączyć do #SuperKoderów – wystarczą dobre chęci i otwartość na nowe technologie.

 

„Magiczna moc bajek”W bieżącym roku szkolnym nasze  przedszkole  przystąpiło do   Międzynarodowego Projektu Czytelniczego „Magiczna moc bajek” czyli Bajkowa podróż do krainy wartości i dziecięcej wyobraźni.

Projekt jest odpowiedzią na realizację podstawowych kierunków polityki oświatowej Ministerstwa Edukacji Narodowej w roku szkolnym 2019/2020 oraz założeń podstawy programowej wychowania przedszkolnego

Głównym celem Projektu jest promowanie wśród dzieci czytania bajek i baśni jako sposobu na ich rozwój, kształcenie, zdobywanie wiedzy i wychowanie szczęśliwego człowieka oraz kształtowanie postaw społecznych u dzieci w wieku przedszkolnym wobec osób z niepełnosprawnością.

W ramach projektu będziemy czytać dzieciom proponowaną literaturę oraz   realizować  działania  przeznaczone do poszczególnych modułów na dany miesiąc.

  • Moduł I „Szanuję drugiego człowieka” PAŹDZIERNIK 2019
  • Moduł II „Kto to jest Przyjaciel?” LISTOPAD 2019
  • Moduł III „Czy inny znaczy gorszy” GRUDZIEŃ 2019
  • Moduł IV "Jesteśmy Razem, pomagamy sobie Wzajemnie" -Różne rodzaje niepełnosprawności  STYCZEŃ 2020
  • Moduł V „Czy warto kłamać?” LUTY 2020
  • Moduł VI „Strach ma wielkie oczy” MARZEC 2020
  • Moduł VII „Chciwość nie popłaca” KWIECIEŃ 2020
  • Moduł VIII „Obcy - nieznajomy” MAJ 2020

Projekt będzie realizowany w terminie: październik 2019 - maj 2020r.

 

 

 

 

zdrowo i sportowo

Zdrowo i Sportowo to akcja skierowana do przedszkoli oraz szkół podstawowych. Jej głównym celem jest aktywizacja ruchowa dzieci do 10 roku życia oraz pokazanie dzieciom jak fajne jest uprawianie sportu, czy też ogólnie aktywność ruchową. Ile przynosi to radości, jak wpływa na sprawność, samopoczucie, buduje relacje z innymi członkami grupy. Służą temu zajęcia sportowe, które przeprowadzane są w zgłoszonych do projektu placówkach, na podstawie przygotowanych przez materiałów.

Akcja jest też skierowana bezpośrednio do rodziców. Z jednej strony bowiem prezentuje gotowe materiały czy to w postaci filmów, czy też artykułów odpowiadających na wiele pytań związanych z prawidłowym rozwojem dziecka. Z drugiej strony z całą mocą podkreślany jest fakt, że najlepszą i najskuteczniejszą metodą nauki dziecka, jest pokazanie mu dobrego, a w tym wypadku zdrowego i aktywnego, modelu. Tymi modelami, mają być otaczający i wychowujący dzieci dorośli. Zatem akcja zachęca do zmiany zachowań nie tylko dziecka, ale całej rodziny czy placówki edukacyjnej.

zdrowo i sportowoPo co to robić. Powodów jest kilka. Aktywne dzieci, to zdrowsi dorośli. Nie tylko pod względem fizycznym, ale też psychicznym. Jak pokazują badania, dzieci, młodzież, a potem dorośli, którzy na co dzień uprawiają sport czy też mają stały nawyk aktywności ruchowej uczą się lepiej, lepiej radzą sobie ze stresem i wyzwaniami. W większym stopniu akceptują swoje ciało i rozumieją ograniczenia. Wreszcie łatwiej budują relacje społeczne i potrafią się odnaleźć w nowej grupie rówieśniczej.

Akcja Zdrowo i Sportowo, to również tematy związane z odżywianiem i odpoczynkiem. Padają w ostatnim czasie mity związane z traktowaniem sportu i ruchu, jako remedium na byle jakie odżywianie. Nie w ilości, a w jakości zarówno ruchu, jedzenia jak i snu, tkwi klucz do zdrowia i radości.

 

„Kubusiowi Przyjaciele Natury”Od września do 2018r. do czerwca 2019r. nasze przedszkole brało udział w  programie „Kubusiowi Przyjaciele Natury”  Celem programu było wprowadzenie dzieci w tematykę przyrodniczą i ekologiczną, ukazanie im piękna przyrody oraz nauczenie ich jak ją szanować i chronić W czasie zajęć  tematycznych, przedszkolaki  uczyły  się  jak  dbać o rośliny i zwierzęta nawet te najmniejsze, dowiedziały się iż należy dbać o powietrze, segregować śmieci i tworzyć z nich coś nowego, a także dlaczego warto jeść owoce i warzywa oraz dowiedziały się jakie korzyści płyną  z ruchu. Każde dziecko otrzyma Kartę Sprawności „Kubusiowego Przyjaciela Natury” do uzupełnienia w domu. Za zrealizowane zadania dzieci otrzymały od wychowawców pieczątkę z wizerunkiem Misia.

 

 
Więcej artykułów…

joomplu:17695

joomplu:20295

joomplu:20294

joomplu:19309

joomplu:20656

joomplu:20657

joomplu:18553

joomplu:20296

joomplu:20306

joomplu:17289

Licznik odwiedzin
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDziś420
mod_vvisit_counterWczoraj5405
mod_vvisit_counterW tym tygodniu26500
mod_vvisit_counterWszystkich5116505

Twoje IP: 18.210.11.249
,
Wyszukiwarka
Telefon zaufania

Najnowsze zdjęcia
;