Ostatnio zalogowani
User Stats
Online : Brak Online
5 ostatnio zalogowanych
Member karolina  
2017-12-16 14:16:15
Member bojowniczka  
2017-12-13 16:32:36
Member Anna Chalupinska  
2017-12-11 22:49:25
administrator Administrator  
2017-12-10 17:48:13
Member Szenfeld  
2017-03-07 22:47:08
Bezpieczna droga

Kartka z kalendarza
Dzisiaj jest
Sobota
16 grudnia 2017
Imieniny obchodzą
Adelajda, Ado, Albina, Alina, Ananiasz, Bean, Zdzisława
Do końca roku zostało
16 dni

radosne przedszkole

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Od 15 marca 2017 r. nasze przedszkole w Większycach i Poborszowie brało udział w konkursie realizowanym przez Studium Prawa Europejskiego. Zadania, które wykonywaliśmy z wielkim zaangażowaniem pozwoliły nam na uzyskanie certyfikatu „RADOSNE PRZEDSZKOLE”. Celem konkursu było  udoskonalanie i usprawnianie procesu dydaktycznego oraz wszechstronny rozwój dzieci. Rozwijaliśmy kreatywność  poprzez poszukiwanie różnorodnych rozwiązań oraz integrowaliśmy naszych wychowanków przy wspólnej zabawie i nauce.

W ramach konkursu zorganizowaliśmy spotkanie z panem policjantem oraz strażą pożarną, przedstawienie pt. „O niegrzecznej żabce”, mistrzostwa w grach edukacyjnych, przegląd talentów „Mam Talent!, dzień sportu, tydzień Pani Wiosny oraz tydzień Kubusia Puchatka. Dodatkowo przeprowadziliśmy pogadankę na temat wakacyjnych podróży i zorganizowaliśmy konkursy plastyczne „Mój wiosenny spacer”, „Moja ulubiona Pani z przedszkola” oraz „Bajkowa maska”.

Lubimy wyzwania, dlatego wykonanie zadań konkursowych sprawiło nam wiele radości i pozwoliło na lepszą integrację grup.

 

warzywa i owoceW roku szkolnym 2017/2018 został uruchomiony nowy „Program dla szkół” w miejsce dotychczas realizowanych programów „Owoce i warzywa w szkole” oraz „Mleko w szkole”. Programem zostali objęci uczniowie klas I-V naszej szkoły.

W ramach nowego programu dzieci będą:

  • otrzymywały owoce i warzywa oraz produkty mleczne – mleko białe, jogurt naturalny, kefir naturalny i serek twarogowy
  • brały udział w działaniach edukacyjnych mających poprawić wiedzę uczniów na temat rolnictwa, pochodzenia żywności, zdrowych nawyków żywieniowych itp.

Nowy „Program dla szkół” ma na celu skutecznie promować wśród uczniów zdrową dietę bogatą w owoce i warzywa oraz mleko. 2 października 2017r. rozpoczęły się dostawy owoców, warzyw i mleka do szkół. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły mogli już spróbować jabłek, gruszek, śliwek, rzodkiewek i papryki, a także białego mleka i twarogu.

 

Wielokulturowość w Europie

„Wielokulturowość w Europie” to ogólnopolski program edukacyjny organizowany przez Centrum Rozwoju Ωmega. Jego główny cel stanowi propagowanie postawy tolerancyjnej. Tolerancja jest zjawiskiem dość mocno komentowanym między innymi przez media. Coraz częściej słyszy się bowiem o braku poszanowania i nietolerancji wobec inności. Negatywnymi przejawami braku tolerancji wobec człowieka mogą być: agresja, nieufność, piętnowanie społeczne czy też działania prowadzące do alienowania innych i ich wykluczenia społecznego.

kultura slaska_2

Termin „wielokulturowość” stosuje się przede wszystkim do wysoko uprzemysłowionych, rozwiniętych społeczeństw wieloetnicznych, zwłaszcza imigranckich. Wielokulturowość jest głównie stanowiskiem ideologicznym, odnoszącym się do uczestnictwa mniejszości w kulturach i społeczeństwach narodowych oraz stosunku do zmieniającej się natury samego pojęcia kultury narodowej i ponadnarodowej.

kultura slaska_6

W ramach realizacji założeń programu uczniowie zapoznali się z pojęciem tolerancji i jej przejawami w różnych dziedzinach życia, poznali zróżnicowanie kulturalne regionów Polski, charakterystykę kulturową mniejszości narodowych i etnicznych występujących w naszym kraju oraz wybranych krajów europejskich. Zajęcia miały charakter twórczy i warsztatowy. Uczniowie oglądali ciekawe filmy i prezentacje multimedialne, samodzielnie tworzyli plakaty i mapy mentalne związane z poruszaną tematyką.

 

SPE„Radosne przedszkole” to Ogólnopolski Konkurs dla przedszkoli zorganizowany przez Studium Prawa Europejskiego, który realizowany będzie od 15 marca 2017 r. do 15 listopada 2017 r. Celem konkursu jest udoskonalanie i usprawnianie procesu dydaktycznego oraz wszechstronny rozwój dzieci. Przedszkole będzie rozwijać kreatywność dzieci poprzez poszukiwanie różnorodnych rozwiązań oraz integrować poprzez wspólną zabawę i naukę. Podczas trwania konkursu nasze przedszkole będzie realizować następujące zadania: zorganizowanie teatrzyku, przeprowadzenie spotkań z przedstawicielami Policji, Straży Pożarnej, Pogotowia Ratunkowego, organizacji społecznych itp., organizacja przedszkolnych mistrzostw w grach edukacyjnych, przeprowadzenie dnia talentu w przedszkolu, zorganizowanie w ramach ogólnoprzedszkolnego dnia sportu międzygrupowych rozgrywek sportowych, pogadanka z dziećmi na temat wakacyjnych podróży, organizacja licznych konkursów.Nasze przedszkole, po wykonaniu zadań przewidzianych w regulaminie konkursu, otrzyma tytuł "Radosnego przedszkola" i dyplom honorowy. O swoich poczynaniach będziemy was na bieżąco informować.

 

miedzy nami czytelnikamiMiędzy nami czytelnikami to gra zorganizowana przez Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe przeznaczona dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Rozgrywka w każdym roku szkolnym ma 3 etapy. Na każdym z nich uczniowie wykonują wyznaczone zadania związane z książkami albo szerzej – z czytaniem. Gra czytelnicza jest wzmocnieniem działań nauczyciela związanych z aktywizowaniem uczniów do czytania. Jako akcja przychodząca spoza szkoły ma szansę dać uczniom dodatkową motywację do sięgnięcia po książkę. Gra ma na celu promocję czytelnictwa wśród uczniów szkół podstawowych i gimnazjów poprzez skłonienie ich do refleksji nad literaturą. Zadania są tak opracowane, żeby  zachęcić uczniów do mówienia o książkach, komentowania ich treści i wzajemnego przekonywania do przeczytania ciekawych pozycji.

Pierwsze zadanie w roku szkolnym 2016/2017 polegało na stworzeniu żywego obrazu do wybranego fragmentu miedzy nami czytelnikamiliterackiego, a następnie wykorzystaniu tych prac do promocji czytelnictwa. Obecnie jesteśmy w trakcie realizacji drugiego zadania, które wymaga stworzenia mashupu, czyli połączenia wybranych elementów przynajmniej dwóch różnych utworów literackich, tak by powstała nowa sensowna całość i wykorzystaniu stworzonego dzieła do promocji czytelnictwa.

 

zaczytana szkola"Zaczytana Szkoła" to ogólnopolski konkurs dla szkół organizowany przez Studium Prawa Europejskiego, który przeprowadzony zostanie w okresie od 1 marca do 30 listopada 2017 r. Celem konkursu jest rozwijanie czytelnictwa u dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. W ramach realizacji zadań wynikających z przystąpienia do konkursu w naszej szkole zostaną przeprowadzone: szkolny konkursu ze znajomości lektur pod nazwą „Szkolny Mistrz Czytelnictwa”, debata wśród uczniów na temat:„Książka naszym przyjacielem”, konkurs literacki „Moje zakończenie” na napisanie nowego, zaskakującego zakończenia wybranej książki, szkolny konkurs plastyczny pt. „Zaczytana szkoła”, szkolny dzień wspólnego czytania pod nazwą „Czytanie łączy pokolenia”, konkurs dla uczniów na napisanie recenzji ulubionej książki. Uczniowie będą również brali udział w lekcjach bibliotecznych o różnej tematyce i formie, innych ogólnopolskich kampaniach czytelniczych oraz innowacyjnych imprezach szkolnych angażujących lokalną społeczność, których celem będzie rozwijanie i promowanie czytelnictwa. Jeśli nasza szkoła wykona zadania przewidziane regulaminem konkursu, otrzyma certyfikat „Zaczytana Szkoła” oraz zaświadczenie o ukończeniu kursu.

 
Więcej artykułów…
GŁOSUJ NA NAS

joomplu:15131

Wejdź na stronę
www.wzorowalazienka.pl i oddaj głos na naszą szkołę, wpisując kod z obrazka przesłanego na twój adres mailowy.


joomplu:15584

 

Licznik odwiedzin
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDziś3461
mod_vvisit_counterWczoraj3586
mod_vvisit_counterW tym tygodniu21087
mod_vvisit_counterWszystkich1719056

Twoje IP: 54.90.92.204
,

Wyszukiwarka
Telefon zaufania

Najnowsze zdjęcia
;