Ostatnio zalogowani
User Stats
Online : Brak Online
5 ostatnio zalogowanych
Member Anna Chalupinska  
2022-01-27 20:51:49
Member karolina  
2022-01-27 18:43:43
Member bojowniczka  
2022-01-27 12:06:07
Member Bernadeta Jastrzębska  
2020-10-21 18:32:41
administrator Administrator  
2017-12-10 17:48:13
Bezpieczna droga

Kartka z kalendarza
Dzisiaj jest
Piątek
28 stycznia 2022
Imieniny obchodzą
Agnieszka, Augustyn, Flawian, Ildefons, Julian, Karol, Leonidas, Piotr, Radomir, Roger, Waleriusz
Do końca roku zostało
338 dni

Grupa Biedronki, Pszczółki oraz Misie z naszej placówki bierze udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury”. Głównym celem projektu jest rozwijanie i promowanie czytelnictwa zgodnie z kierunkami polityki oświatowej MEIN na rok 2021/2022.

Przedszkolaki stworzyły kącik czytelniczy, w którym zamieszkał pluszowy miś. Do współpracy w ramach I modułu zostali zaproszeni rodzice dzieci.

 

Zdjęcie Misia razem z dzienniczkiem powędrował już do pierwszych przedszkolaków. Ciekawe co go tam spotka?

Mały Miś w Świecie Wielkiej LiteraturyMały Miś w Świecie Wielkiej Literatury

 

programy i projektyGrupa Zajączki w tym roku szkolnym wyruszy w podróż do świata uczuć i emocji realizując Międzynarodowy Projekt Edukacyjny Emocja. W trakcie wykonywania zadań dzieci będą kształtowały postawę społeczną oraz rozbudzały wiarę w siebie oraz własne możliwości. Skupimy się na aktywizacji dzieci na zrozumienie emocji i uczuć innych. Celem głównym projektu jest również wychowanie do wartości takich jak empatia, wyrozumiałość, szacunek i wrażliwość, tworzenie sytuacji budujących wrażliwość dziecka, empatię i szacunek wobec innych, kreowanie wartości i norm społecznych. W miarę możliwości będziemy chcieli nawiązać współpracę z przedszkolami z terenu całego kraju i zagranicznymi placówkami polonijnymi poprzez wspólną wymianę doświadczeń na stronie projektu.

 

programy i projektyJak już wiadomo „W zdrowym ciele, zdrowy duch”, dlatego grupa Zajączki przystąpiła do akcji Zdrowo i Sportowo, której celem jest promowanie przede wszystkim aktywności fizycznej wśród dzieci najmłodszych. Aktywne dzieci, to zdrowsi dorośli. Nie tylko pod względem fizycznym, ale też psychicznym. Jak pokazują badania, dzieci, młodzież, a potem dorośli, którzy na co dzień uprawiają sport czy też mają stały nawyk aktywności ruchowej uczą się lepiej, lepiej radzą sobie ze stresem i wyzwaniami. W większym stopniu akceptują swoje ciało i rozumieją ograniczenia. Wreszcie łatwiej budują relacje społeczne i potrafią się odnaleźć w nowej grupie rówieśniczej.

Zdrowo i Sportowo to akcja pokazująca dzieciom jak fajne jest uprawianie sportu, czy też ogólnie aktywność ruchowa. Ile przynosi to radości, jak wpływa na sprawność, samopoczucie, buduje relacje z innymi członkami grupy. Służą temu zajęcia sportowe, które przeprowadzane są w zgłoszonych do projektu placówkach, na podstawie przygotowanych materiałów. Akcja objęta Honorowym Patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

 

programy i projektyNasze przedszkole przystąpiło do Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "Z darami natury świat nie jest ponury!", którego celem jest kształtowanie postaw proekologicznych, pobudzenie kreatywności dzieci oraz zapoznanie z ideą zero waste. Dodatkowo dzieci zbudują świadomość ekologiczną, nauczą się jak wykorzystać zasoby przyrody oraz będą miały okazję do obcowania z nią. Stworzymy otoczenie przyjazne środowisku, pełne życzliwości i troski dla zwierząt. Dzieci będą wykorzystywały różne techniki plastyczne, wykorzystujące materiały użytkowe, w tym naturalne. Poznamy rzeczywistość poprzez obserwowanie, eksperymentowanie i odkrywanie. Podczas wykonywania zadań wykształcimy pozytywne cechy charakteru takie jak: chęć niesienia pomocy potrzebującym, oszczędność, gospodarność i empatię.

 

dwujęzyczna Opolszczyzna Nasze grupy przedszkolne kontynuują w tym roku szkolnym Program Wychowania do Dwujęzyczności "Dwujęzyczna Opolszczyzna" Program wykorzystuje pierwszą na świecie przełomową, ale jednocześnie najbardziej ze wszystkich naturalną metodę przyswajania języka angielskiego we wszesnym dzieciństwie. W tym roku szkolnym prowadzone są także zajęcia z języka niemieckiego w ramach projektu. Program ten to wykreowany świat bohaterów, piosenek, filmów animowanych oraz przygotowanych na tej podstawie zabaw językowo-muzyczno-ruchowych zarówno indywidualnych, jak i grupowych.

Początkiem przygody z językiem angielskim jest seria Baby Beetles, którą realizowaliśmy w tamtym roku szkolnym i jest dalej kontynuowana. Dzieci uwielbiają opowieści o sympatycznych żuczkach, pełne humoru i melodyjnych piosenek.

Kontynuacją nauki dla starszych dzieci z j.angielskiego jest Tom & Keri. Niesamowite przygody uroczego misia, rezolutnej lali i ich przyjaciół. W związku z udziałem w projekcie przedszkolaki otrzymały w tym roku zeszyty ćwiczeń, plakaty oraz pacynki- bohaterów programu z j.niemieckiego, które wzbogaciły bazę dydaktyczną, a jednocześnie spowodowały iż zajęcia językowe będą bardziej atrakcyjne.

dwujęzyczna Opolszczyzna dwujęzyczna Opolszczyzna dwujęzyczna Opolszczyzna

 
 
Więcej artykułów…

joomplu:20295

joomplu:20294

joomplu:19309

joomplu:20657

joomplu:18553

joomplu:20296

joomplu:17289

Licznik odwiedzin
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDziś1088
mod_vvisit_counterWczoraj3796
mod_vvisit_counterW tym tygodniu18156
mod_vvisit_counterWszystkich7666099

Twoje IP: 52.203.18.65
,
Wyszukiwarka
Telefon zaufania

Najnowsze zdjęcia
;