Ostatnio zalogowani
User Stats
Online : Brak Online
5 ostatnio zalogowanych
Member bojowniczka  
2023-12-04 16:13:52
Member karolina  
2023-11-30 22:04:15
Member Anna Chalupinska  
2023-11-29 18:28:04
administrator Administrator  
2023-07-12 13:32:39
Member Bernadeta Jastrzębska  
2020-10-21 18:32:41
Bezpieczna droga

Kartka z kalendarza
Dzisiaj jest
Wtorek
5 grudnia 2023
Imieniny obchodzą
Anastazy, Gerald, Geraldyna, Kryspina, Krystyna, Pęcisława, Saba
Do końca roku zostało
27 dni

W piątek rano, pierwszego dnia grudnia, już o godz. 7.00 uczniowie klas IV-VIII wybrali się na całodniową wycieczkę do Krakowa. Głównym celem był oczywiście znany Jarmark Bożonarodzeniowy w Krakowie, ale korzystając z okazji postanowiliśmy zwiedzić inne warte zobaczenia miejsca w Krakowie. I tak byliśmy w Krakowie na Skałce, gdzie na początek pomodliliśmy  się w uroczym kościółku. Następnie udaliśmy się w odwiedziny do zaprzyjaźnionego Smoka Wawelskiego. Później był Wawel i okolice, mogliśmy zobaczyć z daleka również Kopiec Kościuszki. Na koniec udaliśmy się na rynek gdzie można było zwiedzić Sukiennice oraz Kościół Mariacki. Pan przewodnik ciekawie i z pasją opowiadał nam o Kościele jak i hymnie, który mieliśmy okazję usłyszeć .Wreszcie nadszedł czas na zakupy na jarmarku, podziwianie rękodzieł oraz różnych wyrobów z krajów takich jak: Węgry, Czechy, Ukraina. Również w tym czasie była możliwość by coś zjeść. Niewątpliwą atrakcją jarmarku była prawdziwa kuźnia, gdzie mogliśmy podziwiać pracę kowala! O godzinie 15.00 zakończyliśmy pobyt na jarmarku i udaliśmy za panem przewodnikiem do Muzeum Obwarzanka w Krakowie. Oczywiście po drodze przeszliśmy przez pięknie odnowioną Bramę Floriańską. W Muzeum Obwarzanka czekały nas warsztaty z  pieczenia tego smakołyku rodem z Krakowa. Nauczyliśmy się  samodzielnie pleść Obwarzanka, który jak nazwa wskazuje jeszcze przed pieczeniem był "obwarzany", a więc na chwilę zanurzany w gorącej wodzie. Po wszystkim każdy otrzymał  swój wypiek i dyplom ukończenia warsztatów. Po warsztatach udaliśmy się  do autokaru i ruszyliśmy w podróż powrotną do Większyc.

Jarmark Kraków 2023Jarmark Kraków 2023Jarmark Kraków 2023

 

Koniec listopada co roku oznacza w naszej szkole zabawę andrzejkową oraz moc radości i śmiechu w szkolnym salonie wróżb. Nie inaczej było dziś. Uczniowie przygotowali stoiska z wróżbami i przepowiedniami na przyszłość. Warunkiem skorzystania z usług wróżek lub wróżbitów była "cukierkowa opłata". Nie zabrakło tańców, gier i zabaw na parkiecie, zdrowego poczęstunku oraz pamiątkowego zdjęcia na andrzejkowej "ściance". Wszyscy przybyli bawili się świetnie, a przede wszystkim bezpiecznie.

Andrzejki kl. IV-VIII Andrzejki kl. IV-VIII

 

Kampania #FakeNoMore29 listopada klasy IV-VIII wzięły udział w webinarze zorganizowanym przez Centrum Edukacji Medialnej poświęconym tematyce prywatności w sieci. Podczas wirtualnego spotkania z ekspertem uczniowie dowiedzieli się czym jest prywatność w sieci, jak należy ją chronić i  czym może grozić jej utrata w Internecie. Uczniowie dowiedzieli się również jak mądrze budować hasła i jakie dodatkowe kroki warto podjąć, aby zabezpieczyć swoją cyfrową tożsamość. Webinar jest częścią ogólnopolskiej kampanii #FakeNoMore, w której nasza szkoła bierze aktywny udział. Jej celem jest przekazanie wiedzy i umiejętności, dzięki której młodzież uniknie dezinformacji, manipulacji oraz zagrożeń w cyberprzestrzeni. Kolejne spotkania już wkrótce.

 

Zgodnie z tradycją uczniowie z klas: I, II i III podczas dzisiejszych zajęć przenieśli się w zaczarowany świat magii i wróżb. Z przymrużeniem oka, bo "przecież to tylko zabawa", przepowiadali sobie przyszłość, m.in., jaki zawód będą wykonywać, kto pierwszy znajdzie miłość, czego powinny się wystrzegać bądź co czeka ich w najbliższym czasie. Nie obyło się też bez tradycyjnej wróżby z butami, woskiem i sercami. Bawiliśmy się świetnie. Był również smaczny poczęstunek przygotowany przez rodziców. Imprezie towarzyszyło wiele radości i śmiechu.

andrzejki kl.1-3 andrzejki kl.1-3 andrzejki kl.1-3 andrzejki kl.1-3

 
Więcej artykułów…

joomplu:20295

joomplu:20294

joomplu:19309

joomplu:20657

joomplu:18553

joomplu:20296

joomplu:17289

Licznik odwiedzin
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDziś7256
mod_vvisit_counterWczoraj6549
mod_vvisit_counterW tym tygodniu13805
mod_vvisit_counterWszystkich12003713

Twoje IP: 35.175.107.142
,
Wyszukiwarka
LogowanieTelefon zaufania

Najnowsze zdjęcia

;