Oprócz ostatnich zmagań edukacyjnych przedostatni tydzień wakacji poświęcony został doskonaleniu znajomości zasad bezpieczeństwa tak ważnych dla nas wszystkich w codziennym życiu.
Tydzień bezpieczeństwa rozpoczął się w kasku rowerowym. Uczniowie, po przypomnieniu sobie wszystkich zasad obowiązujących w ruchu drogowym, wzięli udział w drogowym torze przeszkód. Najlepszą z dziewcząt okazała się Magdalena Wistuba. Tuż za nią uplasowała się Emilia Klimas, a podium zamknęła Magdalena Bochynek. Wśród chłopców triumfował Mateusz Kaczmarczyk przed Adamem Bonawenturskim i Piotrem Rogóżem.
We wtorek uczniowie dyskutowali na temat cyberbezpieczeństwa i zasad obowiązujących w Internecie. Przeprowadzone zostały dwa warsztaty: "Twój wybór - twoje zdrowie" oraz "Dobry kierunek czy ślepa uliczka".
Środa poświęcona była zasadom udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, w tajniki których wprowadziły nas dziewczyny z Żeglugowej Drużyny Pierwszej Pomocy, którym serdecznie dziękujemy.
W czwartek przypomnieliśmy sobie zasady bezpieczeństwa obowiązujące podczas wakacyjnych zabaw nad morzem i w górach, a także spróbowaliśmy swoich sił z rozgrywkach gry w gumę. Było rytmicznie, wesoło i bezpiecznie.
Znajomość wszystkich zdobytych podczas Tygodnia dla Bezpieczeństwa wiadomości sprawdziliśmy podczas piątkowego szkolnego quizu wiedzy na temat bezpieczeństwa. Bezkonkurencyjna okazała się w nim Hanna Rypa, jako jedyna zdobywając maksymalną liczbę punktów. Drugie miejsca otrzymali: Julia Waloszek, Adam Woleński, Adam Bonawenturski i Grzegorz WIlczek. Na najniższym stopniu podium znaleźli się Maksymilian Friedla, Natalia Kopera- Pawliniarz, Magdalena WIstuba, Julia Dradra, Emilia Klimas i Mateusz Kaczmarczyk.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom konkursów, a wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy pogodnych, radosnych, a przede wszystkim bezpiecznych wakacji.
|
Pożegnanie przedszkola to ważny i wzruszający moment zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców. Wiąże się on z podsumowaniem wspaniałego etapu beztroskiej zabawy i przygotowaniami do wejścia w świat szkolnych obowiązków. 17.06.2026 r. starszaki z grupy Pszczółki, pożegnały się z przedszkolem i swoimi młodszymi kolegami i koleżankami w baśniowy sposób. Dziewczynki przebrane za ulubione księżniczki a chłopcy za krasnoludki, zaprezentowali swoje umiejętności wokalne, muzyczne, taneczne i recytatorskie w iście baśniowym stylu. Podziękowali również ich rodzicom, wychowawczyniom, Dyrekcji, nauczycielom oraz pracownikom przedszkola za cierpliwość, dobre słowa, wyrozumiałość, pomocną dłoń oraz przekazana wiedzę i umiejętności.
Absolwenci naszego przedszkola otrzymali z rąk Pani Dyrektor gratulacje, dyplomy oraz nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców.
Po uroczystości była okazja na pamiątkowe zdjęcie przy specjalnie na tę okazję przygotowanej ściance.
Dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu ról i strojów dla dzieci oraz za pyszny poczęstunek. Dziękujemy również za owocną współpracę i zaangażowanie państwu: Urbanek, Roter, Rusin, Stefańskim, Boronowskim i pani Kulig.
Dzieci uczciły swój udany ostatni występ zabawami z wodnymi balonami i bańkami mydlanymi.
Dnia 16.06.2026 r. w przedszkolu w Większycach odbyło się uroczyste Zakończenie Roku przedszkolnego, a zarazem pożegnanie 6-latków ze społecznością przedszkolną. Był to dzień szczególny- pełen przeżyć emocjonalnych dla przedszkolaków, rodziców, zaproszonych gości oraz wszystkich pracowników naszej placówki. Po dwuletnim, a nawet trzyletnim pobycie w przedszkolu dzieciom przyszło rozstać się. Wierszami, piosenkami oraz tańcami żegnali nauczycieli, pracowników przedszkola. Każdy z absolwentów przedszkola otrzymał z rąk Pani Dyrektor pamiątkowy dyplom oraz książeczkę. Pani Dyrektor pogratulowała absolwentom życząc wspaniałych osiągnięć w szkole oraz wszystkim dzieciom życzyła spokojnych i radosnych wakacji. Koniec roku szkolnego to również czas, by podziękować rodzicom, Dziękujemy za wspaniałą, owocną współpracę, wsparcie, za zaangażowanie się w życie przedszkola i grupy. Dziękujemy!
Po oficjalnym zakończeniu był również czas na wspólne zabawy, atrakcje oraz poczęstunek przygotowany przez rodziców – dziękujemy.
Drodzy Rodzice - Gratulujemy Wam tak wspaniałych pociech. Życzymy Wam zadowolenia i dumy z Waszych dzieci w przyszłości.
W dniu 15 czerwca uczniowie klas I–III wzięli udział w wycieczce do Parku Edukacji i Rozrywki Rosenau – Zaginione Miasto w Pokrzywnej Był to dzień pełen radości, aktywności i wspólnej zabawy. Dzieci korzystały z licznych atrakcji na świeżym powietrzu. Wyjazd był doskonałą okazją do integracji uczniów, rozwijania samodzielności oraz kształtowania umiejętności współpracy w grupie. Nie zabrakło uśmiechów, pozytywnych emocji i niezapomnianych wrażeń. Wszyscy uczestnicy wrócili z wycieczki zadowoleni, bogatsi o nowe doświadczenia i wspomnienia,. Dziękujemy Radzie Rodziców za dofinansowanie wyjazdu dzieciom.
|



























