Ostatnio zalogowani
User Stats
Online : Brak Online
5 ostatnio zalogowanych
Member Anna Chalupinska  
2026-06-25 18:42:08
Member karolina  
2026-06-25 8:03:43
Member bojowniczka  
2026-06-22 20:02:39
administrator Administrator  
2024-06-26 12:53:56
Member Bernadeta Jastrzębska  
2020-10-21 18:32:41
Bezpieczna droga

Kartka z kalendarza
Dzisiaj jest
Piątek
26 czerwca 2026
Imieniny obchodzą
Jan, Jeremiasz, Jeremi, Paweł, Zdziwoj
Do końca roku zostało
189 dni

Na stadionie „Kuźniczka” w Kędzierzynie-Koźlu odbyły się Mistrzostwa Powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego w Lekkoatletyce w ramach Igrzysk Dzieci oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W zawodach z powodzeniem uczestniczyli uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Większycach. Nasi reprezentanci rywalizowali w wielu konkurencjach lekkoatletycznych, takich jak biegi na 100 m, 300 m, 500 m i 600 m oraz rzut piłeczką palantową. Uczniowie zaprezentowali wysoki poziom sportowy, osiągając bardzo dobre wyniki. Największy sukces odniosła Lena Cińcio startująca w ramach Igrzysk Dzieci, która zdobyła tytuł Mistrzyni Powiatu w biegu na 600 metrów. Natomiast Adam Bonawenturski reprezentujący szkołę w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej stanął na podium, zdobywając tytuł Wicemistrza Powiatu w biegu na 600 metrów.

Dzięki swoim znakomitym występom oboje zawodnicy uzyskali awans do finałów wojewódzkich, które odbędą się w Opolu. Będą tam reprezentować zarówno ZSP Większyce, jak i cały powiat kędzierzyńsko-kozielski.

Mistrzostwa Powiatu w Lekkoatletyce Mistrzostwa Powiatu w Lekkoatletyce Mistrzostwa Powiatu w Lekkoatletyce

 

1 czerwca, nauczyciele, pracownicy i rodzice naszej placówki odegrali przygotowane specjalnie dla dzieci przedstawienie pt. ,,Kopciuszek. Niezwykłe przygody''. Po kilku miesiącach przygotowań, przedszkolaki i uczniowie klas 1-3 mieli okazję zobaczyć historię Kopciuszka, opowiedzianą według pomysłu J. Brzechwy, wzbogaconą o motywy baśni J. Porazińskiej ,,Dwanaście miesięcy" i baśni braci Grimm ,,Pani Zima". To było niezwykle doświadczenie oraz świetna, kulturalna niespodzianka z okazji Dnia Dziecka, zarówno dla dzieci, jak i aktorów. Dzieci doskonale się bawiły, obserwując nauczycieli, rodziców i pracowników w niecodziennej dla nich sytuacji. To zwykle dzieci stoją na scenie i prezentują swoje umiejętności. Tym razem mogły wygodnie usiąść na widowni i obserwować wydarzenia na scenie.
W przedstawieniu wzięli udział:
???? Anna Stefańska (mama przedszkolaka) jako Kopciuszek;
???? Anna Bieniek (babcia ucznia klasy 1) jako Macocha;
???? Angelika Bechta (nauczycielka religii) jako Kasieńka - córka Macochy;
???? Sabina Gabor (nauczycielka przedszkola) jako Haneczka - córka Macochy;
???? Ewa Bonawenturska (nauczycielka języka angielskiego) jako Ochmistrz, Strażnik, Woźnica, Herold;
???? Dorota Gabor (logopeda i specjalista da terapii pedagogicznej) jako Sąsiadka i pan Styczeń;
???? Mariola Szwarcer (pracownik niepedagogiczny) jako Królewicz i pan Marzec;
???? Monika Kurpiela (nauczycielka przedszkola) jako Narrator i dźwiękowiec.
Nas doborem aktorów i zebraniem zespołu, opracowaniem scenariusza, przygotowaniem dekoracji i scenografii, dobraniem muzyki, interpretacją sceniczną scenariusza czuwała pani Sabina Gabor.
Dziękujemy bardzo chętnym osobom za poświęcony czas i zaangażowanie w realizację tego projektu już po raz trzeci.
Mamy nadzieję, że dzieci spędziły miło czas w dniu ich święta.

kopciuszekkopciuszekkopciuszekkopciuszek

 

 

Z okazji dnia dziecka 01.06.2026 r. wszystkie dzieci z przedszkola w Większycach wybrały się na wycieczkę do Kędzierzyna-Koźla.

Celem naszej wycieczki było odwiedzenie czterech miejsc:
Biblioteki Miejskiej, Komendy policji, Lodziarni „Lodziak” oraz Kina „Twierdza”
Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem jakim była biblioteka. Kilkoro z nich było wcześniej w bibliotece ze swoimi rodzicami, ale dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tylu książek.
Dzięki Życzliwości Policjantów z Komendy Policji dzieci mogły z bliska zapoznanie się z wyposażeniem samochodu policyjnego, zwiedzić budynek komendy oraz zapoznać się z pracą policjanta.
Na koniec naszej wycieczki odwiedziliśmy Kino gdzie obejrzeliśmy film animowany pt. „Kicia Kocia w podróży ”.
Nie zabrakło również pysznych lodów oraz spotkania z Niedźwiedziem, który umilał dzieciom pobyt w Lodziarni „Lodziak” – dziękujemy.
Wrażenia jakie dostarczył na wyjazd do Kędzierzyna -Koźla na długo pozostaną w naszej pamięci.
Z całego serca dziękujemy przedstawicielom policji, pani bibliotekarce oraz właścicielom Lodziarni za ugoszczenie oraz poświęcenie nam swojego cennego czasu.
Radzie rodziców dziękujemy za pokrycie kosztów wycieczki oraz wszystkich atrakcji z których przedszkolaki mogły skorzystać z okazji ich święta.
Dzien Dziecka_2Dzien Dziecka_5Dzien Dziecka_8Dzien Dziecka_3

 

 

dzien bezpieczenstwa

 

Uczniowie klas 1-3 aktywnie spędzili dzisiejszy dzień na grach i aktywnych zabawach sportowych. Dziękujemy rodzicom za ufundowanie lodów dla dzieci.

Dzień Dziecka na sportowoDzień Dziecka na sportowoDzień Dziecka na sportowoDzień Dziecka na sportowo

 

joomplu:20295

joomplu:20294

joomplu:19309

joomplu:20657

joomplu:18553

joomplu:20296

joomplu:17289

Licznik odwiedzin
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDziś15260
mod_vvisit_counterWczoraj23828
mod_vvisit_counterW tym tygodniu107315
mod_vvisit_counterWszystkich23609991

Twoje IP: 216.73.217.130
MOZILLA 5.0,
Wyszukiwarka
Logowanie



Telefon zaufania

;