Ostatnio zalogowani
User Stats
Online : Brak Online
5 ostatnio zalogowanych
Member Anna Chalupinska  
2026-06-25 18:42:08
Member karolina  
2026-06-25 8:03:43
Member bojowniczka  
2026-06-22 20:02:39
administrator Administrator  
2024-06-26 12:53:56
Member Bernadeta Jastrzębska  
2020-10-21 18:32:41
Bezpieczna droga

Kartka z kalendarza
Dzisiaj jest
Piątek
26 czerwca 2026
Imieniny obchodzą
Jan, Jeremiasz, Jeremi, Paweł, Zdziwoj
Do końca roku zostało
189 dni

Plakat

 

Dnia 17 czerwca 2026 r. uczniowie klas VII–VIII uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielem KRUS poświęconym zasadom bezpieczeństwa podczas pracy i zabawy na terenach wiejskich.

Podczas pogadanki omówiono najważniejsze zagadnienia związane z bezpieczeństwem i zdrowiem, m.in. zagrożenia wynikające z pracy w gospodarstwie rolnym, konieczność zachowania ograniczonego zaufania wobec zwierząt, prawidłowe podnoszenie ciężarów oraz stosowanie odzieży ochronnej. Zwrócono również uwagę na zagrożenia związane z kleszczami oraz przypomniano, że prowadzenie ciągnika rolniczego jest dozwolone dopiero od 16. roku życia po uzyskaniu odpowiednich uprawnień.

Uczniowie poznali także informacje dotyczące konkursu filmowego promowanego przez KRUS oraz mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat bezpieczeństwa, zdrowia i dobrostanu. Spotkanie było cenną lekcją, która uświadomiła młodzieży, jak ważne jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa zarówno podczas pracy, jak i codziennych aktywności na wsi.

Spotkanie z przedstawicielem KRUS Spotkanie z przedstawicielem KRUS

 

Czerwiec był dla reprezentantów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Większycach czasem sportowych wyzwań i cennych doświadczeń na bieżni.

W dniach 9 i 10 czerwca uczniowie naszej szkoły rywalizowali podczas finałów wojewódzkich w Opolu, które odbyły się na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym im. Opolskich Olimpijczyków. Lena Cińcio wystąpiła w Igrzyskach Dzieci, natomiast Adam Bonawenturski reprezentował szkołę w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej. Oboje startowali w wymagającym biegu na 600 metrów.

Poziom zawodów był bardzo wysoki. W rywalizacji stanęli najlepsi uczniowie z całego województwa, wśród których nie brakowało zawodników na co dzień trenujących w klubach sportowych. Mimo silnej konkurencji nasi reprezentanci pokazali ogromne zaangażowanie, wolę walki oraz sportowy charakter.

Kolejny start miał miejsce 16 czerwca podczas Wojewódzkich Igrzysk LZS Szkół Wiejskich. W kategorii dziewcząt (rocznik 2013 i młodsze) barwy naszej szkoły reprezentowały Lena Cińcio oraz Milena Greger. Obie zawodniczki dzielnie pokonały dystans 600 metrów, plasując się w środku stawki najlepszych lekkoatletek ze szkół wiejskich całego województwa.

Występy naszych reprezentantów należy uznać za udane. Udział w zawodach tej rangi to nie tylko sportowa rywalizacja, ale także cenne doświadczenie, które z pewnością zaprocentuje w przyszłości.

Serdecznie dziękujemy Lenie, Milenie i Adamowi za trud, wysiłek oraz godne reprezentowanie ZSP Większyce. Gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy kolejnych sukcesów sportowych.

Wojewódzkie Igrzyska LZS Szkół Wiejskich Wojewódzkie Igrzyska LZS Szkół Wiejskich

 

Karta rowerowa, to kolejny, po legitymacji szkolnej, ważny dokument. W klasie IV został przeprowadzony egzamin na kartę rowerową, który składał się z części teoretycznej sprawdzającej znajomość przepisów i zasad poruszania się po drogach oraz części praktycznej, podczas której uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności jazdy rowerem. Wszyscy uczniowie pozytywnie zdali egzamin i już dzisiaj otrzymali swoje pierwsze „prawo jazdy”. Gratulujemy i życzymy szerokiej i bezpiecznej rowerowej drogi!

Karta rowerowa 2026

 

13 czerwca br. w naszym Zespole Szkolno-Przedszkolnym odbył się długo wyczekiwany festyn rodzinny, który, mimo kapryśnej w ostatniej dniach pogody, przyciągnął mnóstwo gości. Jednym z najważniejszych punktów programów były występy artystyczne dzieci z przedszkola oraz uczniów szkoły podstawowej. Najmłodsi uczestnicy zachwycili publiczność wesołymi piosenkami i układami tanecznymi. Ich zaangażowanie oraz uśmiechy na twarzach wzbudziły ogromny entuzjazm zgromadzonych gości. Równie dużym zainteresowaniem cieszyły się występy uczniów szkoły podstawowej. Dzieci zaprezentowały swoje talenty wokalne, taneczne i aktorskie. Na zakończenie programu artystycznego wystąpił lokalny Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca. Dodatkową atrakcją była wizyta strażaków oraz możliwości rozegrania szachów o Puchar Dyrektora Szkoły, rozgrywki dla najmłodszych oraz mecz piłki nożnej. Na najmłodszych czekały dmuchańce, malowanie twarzy, „skręcane” balony i zmywalne tatuaże. Wspomnieć również należy o bogatej w wyborze strefie gastronomicznej: ręcznie robiona pizza, lemoniada, ciasta, babeczki, popcorn, cieszyły się dużym uznaniem. Można było zakupić własnoręcznie robione bransoletki przez uczniów, obrazy, kwiaty oraz książki. Festyn propagował ideę rodzinnego spędzania czasu i zacieśniania więzi lokalnych, ale połączony został także z Dniem Dziecka, więc w tym momencie wszystkim dzieciom, ojcom, matkom składamy najserdeczniejsze życzenia – niech na waszych twarzach zawsze gości uśmiech, a wszystkie marzenia, nawet te najskrytsze, spełniają się  każdego dnia!

Serdeczne podziękowania dla Rady Rodziców, zaangażowanych rodziców, nauczycieli i pracowników placówki, Koła Gospodyń Wiejskich oraz Sołectwu Większyce za pomoc w organizacji dzisiejszego wydarzenia. Dziękujemy!

Festyn Rodzinny 2026Festyn Rodzinny 2026Festyn Rodzinny 2026Festyn Rodzinny 2026Festyn Rodzinny 2026Festyn Rodzinny 2026

 

joomplu:20295

joomplu:20294

joomplu:19309

joomplu:20657

joomplu:18553

joomplu:20296

joomplu:17289

Licznik odwiedzin
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDziś15287
mod_vvisit_counterWczoraj23828
mod_vvisit_counterW tym tygodniu107342
mod_vvisit_counterWszystkich23610018

Twoje IP: 216.73.217.130
MOZILLA 5.0,
Wyszukiwarka
Logowanie



Telefon zaufania

;